Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miert van az, hogy ennyire...

Miert van az, hogy ennyire rossz a kapcsolata az anyos-menynek, szinte minden esetben? Akik hasonlo cipoben jarnak, miert vannak így? Anyos, es meny szerepben elok szemleletere is kivancsi vagyok!

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt olvasni,hallani, enis ebben a cipoben jarok. Vannak gyerekeim bár még kicsik, de (sztem) nem tudnam így gyulolkodni a folott akit elete parjaul valasztott.!

2018. máj. 7. 11:56
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
76%

Más generáció, más korban nevelkedtek. A társadalmi, szocializációs különbségek.

Az idősödő nők szembesülése a korukkal, ráncok, elhízás, klimax vs. fiatal, csinos,szép nő.

Beteges ragaszkodás az imádott gyerekhez.

Alapból undorító, kiállhatatlan természet, ami megvolt fiatalon is.

Két fiam van, magam is anyós leszek. A kamaszomnak van barátnője. A lány gyönyörű, okos, kedves. Mondtam a fiamnak becsülje meg, mert ez a lány egy főnyeremény. Nagyon jó hatással van a fiamra. Tehát a kislány magasra tette a mércét.

2018. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk anyóst egész életében elnyomta após, egy szava sem lehetett. Ha szólni mert, egyből megkapta, hogy mehet el a házból, ha nem tetszik. A gyerekeiket is egyedül nevelte, após néha annyi részt vállalt, hogy lekent néhány pofont nekik. Megkeseredett és szerintem irigy is arra, hogy mi normálisan élünk. Egyszer dühében már célzott rá, hogy én vagyok a sz*r szemét, mert nekem segít a fia a gyerekek körül, ezt nekem kellene egyedül. Nem így, de az értelme ez volt. Én nem bántom, nem is kedvelem, elbeszélgetek arról, hogy süt a nap, de egyébként ez is baj. Vagy túl sokat beszélek, vagy keveset. Soha nem volt egy barátnője sem, a természete sem könnyű, de após meg sem engedte, hogy legyen. Örülök, ha nem látom, csak frusztrál. Én is nehéz természet vagyok, a maximum amit ki tudok hozni magamból konfliktuskerülésképpen, hogy befogom a szám. Az nem megy, hogy szemtől szemben tündér vagyok, a háta mögött meg az ellenkezője. Persze így megette a fene az egészet, mivel nyilvánvalóan látja, hogy nem szimpi. Szerintem az a nyitja, hogy két különböző nő összekényszerül a fiú-férj miatt. Maguktól eszükben sem lenne barátkozni.
2018. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
75%
Én is azt veszem észre h irigység van a háttérben leginkább,h a fiuk családja boldog stb,ők meg azt szeretnék ha a gyerekeik családja is ugy élnének mint ők,szarul..
2018. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%
Mi jól kijövünk az anyósommal, pedig ő sem egyszerű természetű, és én sem. A “titok” hogy mindketten teszünk erőfeszítést, és nem a rosszat, hanem a jót keressük a másikban. Nagyon kevés fekete-fehér jellemű ember van, szóval bárkiben meg lehet találni a jót, és akkor arra kell koncentrálni. És nem szabad a sérelmeket babusgatni, vagy engedd el arra gondolva, hogy nem akart a másik rosszat, vagy higgadtan mondd el, hogy ez+az rosszul esik. Sokan ott rontják el, hogy semmiért nem szólnak, aztán egyszer robban a bomba, de akkor már repkednek a “soha többet/te mindig/miattad évekig/stb” nagy szavak, és abból már megbeszélés nem lesz, csak idegeskedés, üvöltözés és sírás.
2018. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
11%
Mert ket no kozott van ez az orokebefogadas. Miert nem latjuk olyan surun ezt anyos-vej kozott?
2018. máj. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
12%
#1! Sajnalom, hogy a gyonyoru, okos, kedves kislanyt fonyeremenynek nezed. Fiad vagy te lutri jegyen nyertetek? Majd akkor leszel jo anyos, ha egyenlonek tekinted, minden hibajaval egyutt es mikor a fiad akarja hazastarsanak es nem neked kell rabeszelni, hogyfonyeremeny a baratno.
2018. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
89%

Én szeretem az anyósomat. Ő is szeret engem. Értékeli, hogy szeretem a fiát. Soha nem szólt bele semmibe, kínosan ügyel arra, hogy még véletlenül se érezzük azt, hogy ránk telepszik. Nem tudom, hogy milyen volna, ha együtt élnénk (nyilván nem lenne ennyire rózsaszín a helyzet). Mivel nem költöznék össze sem anyósomékkal, sem a saját szüleimmel, ez nem fog kiderülni.

A környezetemben abból adódnak az anyós-meny viták, hogy az anyósok nem tudják elfogadni, hogy a fiuk felnőtt és már nem anyatejjel táplálkozik. Vérig sértődnek azon, ha a saját családjuk fontosabb, mint a kedves mama. A másik tipikus eset, amikor a mama mindent jobban tud, nem is rejti véka alá a véleményét, a fia nem akar vele konfrontálódni és minden harcot a menynek kell megvívnia. Ilyenkor a feleség maga az ördög. Én annak a híve vagyok, hogy mindenkinek a saját szüleivel kell megbeszélnie a problémákat, mert sokkal könnyebben elfogadja a véleményeket az ember a saját gyerekétől. Míg a menyétől/vejétől nem biztos.

2018. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem mert nagyon sok nőben van egy olyan koncepció, hogy a családi szokások megváltoztathatatlanok és ezekbe nem lenne szabad beleszólni a kívülről jöttnek, főleg ugye pláne, ha ő a fiatalabb. Én ezt sosem értettem, de ha megnézitek, a konflikusok nagy része ebből fakad, hogy a meny máshogy csinálna valamit, mint ahogy anyós megszokta.
2018. máj. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
46%
Mert vérfertőző kapcsolat van az ilyen anyós és gyereke között és úgy tekint a menyre, vejre, mint szerelmi ellenfélre.
2018. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
75%
Normális ember el tudja fogadni azt, hogy nem mindenki gondolkozik úgy mint ő. Például a szüleim totál elítélik azt, ahogy mi élünk a férjemmel: nem alkalmazottak vagyunk, hanem vállalkozók, nem reggel hatkor kelünk fel és este tízkor fekszünk le, hanem gyakran éjszakai életet élünk...stb. De mégsem szólnak bele, elfogadják, hogy nagyon különbözőek vagyunk és próbálják kerülni azokat a helyzeteket, ahol ez konfliktust okozhatna közöttünk. A legtöbb ember, illetve anyós erre vajon miért nem képes?
2018. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!