Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetne megoldani az...

Hogyan lehetne megoldani az alábbi anyósproblémát?

Figyelt kérdés

Röviden: az anyós nem nagyon akar már a férjével lenni, ezért a legtöbb idejét a páromnál tölti, tehát szinte ott lakik, ami engem nagyon zavar. Mivel jelenleg a párom fizeti a lakást, amíg befejezem az egyetemet, ezért nem tudok mit tenni. Megbeszéltük, hogy a jövőben közösen bérlünk egy lakást, de attól tartok, hogy oda is követni fog minket az anyja, mivel nincs pénze egy sajátot kivenni. Abban reménykedem, hogy hátha visszaköltözik a férjéhez, bár ez nem túl valószínű. A párom tudom hogy nem fogja neki azt mondani, hogy ne lakjon velünk.

Lesz ebből valaha kiút?


2018. dec. 6. 20:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%

Nos, egyrészt még nincs semmilyen anyósprobléma, mivel ha jól értem, nem vagytok házasok. De ez csak részletkérdés, nem lényeg.

Másrészt fordítsd meg a helyzetet: van egy lakásod, amit te fizetsz, a pároddal együtt laktok benne; a TE anyukád összevész apukáddal, és ideje nagyrészét nálatok tölti, ami a párodat zavarja.

Ezt TE hogyan oldanád meg? Pontosan azt várd el a párodtól, amit TE tennél hasonló esetben. Se többet, se kevesebbet.

2018. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%
Utolsónak igaza van. Én ilyen helyzetben például arra törekednék, hogy találjunk az anyukának valami közeli lakáslehetőséget. Szomszéd lakás, szomszéd ház, szomszéd utca. Kecske is, káposzta is alapon. Mert az azért érthető, ha valaki nem rakja ki az anyját az utcára, az pedig nem derül ki a leírásból, hogy miért nem akar a mama visszamenni a férjéhez.
2018. dec. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
11-es Az én anyukám is ilyen helyzetben van, hogy különél apámtól, és tőlem is nagyon messze lakik egyedül, mégse hallottam soha panaszkodni, hogy velem akarna lakni. Eltartja magát, próbál magának új párt keresni, egyszóval nem tőlünk várja a megoldást a saját bajaira. A párom anyja ezzel szemben viszont nem akar a saját lábára állni, nem dolgozik, illetve csak évente pár hónapot, nem akarja hagyni a fiát felnőni. Szerintem ő is meg tudna élni egyedül, csak egyszerűen neki kényelmesebb a fián lógni.
2018. dec. 7. 18:01
 14/25 anonim ***** válasza:
59%
Többféle variáció lehet. Még az is benne van a pskliban, hogy téged cserének le, ha már most elkezded a pasid csesztetését egy olyen kecóban, ahol te is csak vendég vagy.
2018. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
44%
Nem azt kérdeztem, hogy anyukád jelenleg milyen helyzetben van. Azt javasoltam, hogy KÉPZELD EL a fordított helyzetet. De kibontom, mert így nem eszed: TE KIDOBNÁD A SAJÁT ANYÁDAT, HA ÁLLANDÓAN NÁLAD LEBZSELNE?
2018. dec. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
50%

"húdebezzegazénanyám"- ettől rosszabb nincs!!

Üzenem a pasidnak hogy meneküljön! Nagyon gyorsan! Komolyan.

2018. dec. 8. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
32%

10-es miért lett lehúzva nullára?

Aki esetleg nem tud szöveget értelmezni: Annyit írt, hogy nem az a megoldás, hogy a szülő ráterheli a saját életét a fiatal felnőtt gyerekére.

Mi a baj ezzel?

2018. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
45%

Tehát akkor összegezzük: az itt válaszolók 99%-a teljesen természetesnek venné, ha anyóssal kellene laknia hosszú éveken át. Vagy ha nem lakva, aķkor simán bérelnétek egy lakást anyósnak. Az, hogy ti a párotokkal pont ezért nem juttok anyagilag szarra sem, az nem baj, így van rendjén.

Akkor nagy a pofátok, ha más f...szával kell verni a csalánt.Ha a kérdezőre kell mocskolódni.

2018. dec. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Igazából én is arra lennék kíváncsi, hogy aki azt válaszolta, hogy együttélne a mamával kb élete végéig és eltűrné hogy hárman vannak egy párkapcsolatban vagy lakást bérelne neki, az tényleg ezt tenné-e, ha arra kerül a sor.

Az én anyámmal a példát pedig azért hoztam fel, mert ha az egyik nő meg tudja oldani egyedül az életét, akkor a párom anyja is meg tudná ezt csinálni, ha elmenne dolgozni.

Egyébként nem élünk még együtt teljesen, de a munkája miatt kénytelen vagyok én menni hozzá mikor tudok.

2018. dec. 8. 12:24
 20/25 anonim ***** válasza:
72%

Nyuszifül! Lassan 52 éves leszek. 2004 óta együtt lakunk anyósommal; eleve úgy vettünk házat, hogy együtt költözünk a párom szüleivel. Előtte lakótelepen laktunk, szomszédos házakban, napi szinten találkoztunk. Ők segítettek nekünk nagyon sokat a gyerekekkel, most hogy már csak anyósom él és idős, mi segítünk neki. Bezony, tud ám működni a dolog, csak nem hisztériázni kell.

Még mindig nem azt kérdeztem, hogy anyád megoldotta-e, hanem azt, hogy mit csinálnál, HA NEM TUDNÁ MEGOLDANI. Ködösítesz, ezt te is tudod. Ráadásul nem is éltek együtt (talán soha nem is fogtok igazán), de már te szabod meg, hogy mit csináljon a pasid. Gáz vagy!

2018. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!