Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetne megoldani az...

Hogyan lehetne megoldani az alábbi anyósproblémát?

Figyelt kérdés

Röviden: az anyós nem nagyon akar már a férjével lenni, ezért a legtöbb idejét a páromnál tölti, tehát szinte ott lakik, ami engem nagyon zavar. Mivel jelenleg a párom fizeti a lakást, amíg befejezem az egyetemet, ezért nem tudok mit tenni. Megbeszéltük, hogy a jövőben közösen bérlünk egy lakást, de attól tartok, hogy oda is követni fog minket az anyja, mivel nincs pénze egy sajátot kivenni. Abban reménykedem, hogy hátha visszaköltözik a férjéhez, bár ez nem túl valószínű. A párom tudom hogy nem fogja neki azt mondani, hogy ne lakjon velünk.

Lesz ebből valaha kiút?


2018. dec. 6. 20:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
53%

Huszasnak tökéletesen igaza van.


Raáadásul a kérdező össze-vissza hadovál. Mivel lehúztuk, hogy ő is ingyen lakik a pasi lakásában, most előjön azzal, hogy nem is ott lakik, csak oda megy a pasihoz. De előtte viszont még együttlakást írt.:D


Áhhh. nem érdemes ezzel foglalkozni! A kiscsaj eltartatja magát és még ő akarja megszabni a feltételeket is. :D

2018. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
56%

"Én ilyen helyzetben például arra törekednék, hogy találjunk az anyukának valami közeli lakáslehetőséget. Szomszéd lakás, szomszéd ház, szomszéd utca. Kecske is, káposzta is alapon. Mert az azért érthető, ha valaki nem rakja ki az anyját az utcára, "

Ezt írtam én, és igen, valóban ezt tenném/tennénk. Akármelyikünk édesanyjáról is van szó. Szerencsére ugyanis elég jó viszonyban vagyunk kölcsönösen az anyóssal, a mi esetünkben valóban anyósról is van szó, mert házasok vagyunk.

Aki pedig korábban az egyik hozzászólásban jött az ebből következő anyagi helyzettel: nos, én úgy vagyok vele, hogy az embernek elsősorban a családjára, szeretteire jusson azon felül, hogy a saját megélhetése meglegyen. Akinek nincs és nem volt soha szerető családja, annak ez nyilván nem ilyen evidens.

2018. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Nem élünk együtt, én kollégista vagyok és hétvégente meg iskolai szünetekben vagyok nála (pl. Egész nyáron) az együttélést ezekre az alkalmakra értettem. Mivel egyszobás lakást bérel a barátom, ezért nagyon kellemetlen azt megosztani a mamával, de mivel ezt a párom fizeti, ezért én nem mondhatom meg neki, hogy ott ki alszik... remélem világos most már a kedves utolsóknak is.
2018. dec. 11. 18:25
 24/25 A kérdező kommentje:
Gondolom senkinek sem lenne kellemes együtt aludni a párja anyjával, vagy mégis? Itélkezni azt mindenki nagyon tud, hogy merek szólni, hogy ott lakik ő is, de gondolom ha ilyen helyzetbe lenne, hamar kiakadna ő is. nulla privát szféra, zéró magánélet, a többiről meg már nem is beszélve...
2018. dec. 11. 18:29
 25/25 anonim ***** válasza:
78%
Tudod, mi megteremtjük magunknak a privát szféra feltételeit. Ahol vendégségben vagyunk, ott meg elfogadjuk azt, ami van - vagy nem megyünk oda.
2018. dec. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!