Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A ti családotokban is van...

A ti családotokban is van olyan feleség, aki addig hergelte a férjét az anyja ellen, míg az inkább feladta, hogy két tűz között legyen? Mi volt aztán váláskor?

Figyelt kérdés

Nyilván egy szülő sem tökéletes, mindenki követ el hibákat, de azért jól megvan a család. Majd jön az asszonyka, aki nem jön ki az anyósával, ezért a férjét kezdi addig nyaggatni “én csak neked akarok jót, ne legyél tutyimutyi, így nem tudok rád felnézni, milyen apa leszel így” míg az kínjában inkább elkezd elmaradni a családi összejövetelekről, csak szálljon már le róla a neje. Gondolom ismerős a szituáció.


Kérdésem: ha esetleg volt ilyen, és elváltak, akkor a férfi mit tett? Továbbra is tartotta a családjával azt a távolságot, amit csak az exneje kérésére és hatására tett addig?


2018. dec. 11. 16:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
24%

"a férjét kezdi addig nyaggatni “én csak neked akarok jót, ne legyél tutyimutyi"

Épp a tutyimutyi az, akik megteszi, hogy

"a saját anyjával megszakítja a kapcsolatot, mert a feleségnek nem jön be az anyós".


"Nem, nem ismerős a szitu, nem is ismerek töketlen fickókat (már akiről tudom is, hogy az)..."

Boldog ember vagy. Kívánom neked, hogy sose kelljen akkorát csalódnod senkiben, mint amekkorát én csalódtam valakiben, amikor kiderült, hogy ilyen.

2018. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
54%

"a saját anyjával megszakítja a kapcsolatot, mert a feleségnek nem jön be az anyós"

Tán a saját anyád olyan kiváltságos szerepben van hogy fontosabb mint a gyereked és a feleséged? :D Mert ha igen, ne alapíts családot. Az ilyennek nem kell.

2018. dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem meg inkább annak nem való a családalapítás, aki csak olyan társat tud találni, aki olyan szinten nem kompatibilis a már meglévő családjával, tehát a szüleivel meg a testvéreivel, hogy egyáltalán felmerüljön, hogy meg kelljen szakítania a kapcsolatot velük a nő miatt. Aki pedig meg is teszi ezt, azzal kapcsolatban a felsége helyében nagyon mélyen elgondolkoznék azon, hogy vajon mi fogja megakadályozni a pasit abban, hogy később vele meg a gyerekeivel is megszakítsa majd a kapcsolatot, ha úgy adódik...
2018. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%

Milyen szépen válaszoltak helyettem :)

Igen, anyám kiváltságos helyzetben van, még most is, hogy már nem él. Gyerekem nyilván nem lenne olyantól, aki ok nélkül (vagy okkal, de) acsarogna az anyámra s el akarna tőle marni. Alapfokú kompatibilitás azért kell, ha valaki sok évtizedre tervez kapcsolatot, mint én. Nem kell szeretnie az anyámat, de hogy ne mehessek hozzá, ha akarok... Itt ENGEM sem tisztel. Felnőtt ember vagyok, tág keretek között oda megyek, ahova akarok s szerintem elég érthető, hogy igen erős ok nélkül az ember nem szakítja meg a kapcsolatot az édesanyjával. Itt ne játszmázzunk, hogy ó, hát az anyád fontosabb, mint én, a társad? Nem, kicsikém, VELED élek, de azért nem esküdtem meg, hogy a saját vér szerinti családomat eldobom... A gyereket be se hozzuk, illetve pont hogy a gyerek miatt szoktam támogatni a kevésbé előnyös, de még nem éppen kriminális anyósok életünkben maradását.


Miért kéne választani normál esetben? Nem értem.

Nyilván ha elköltözünk a világ túlvégére, akkor a saját szűk családommal megyek, nem maradok anyu mellett. De ha telik rá, meglátogatom és írok is neki és felhívom.


Ha vita van, akkor pedig annak adok igazat, akinek szerintem igaza van, ebbe is tuti belekötnének egyesek, de ez alapvető elv, nem köpöm pofán a saját igazságérzetemet. Igazából saját magamat támogatom ilyenkor.

2018. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%

Ismerek pár papucsférj-házisárkány párost, de annyira egyik pasas se volt elég tutyimutyi, hogy csak úgy az anyjuk ellen lehetett volna őket fordítani.

A szülő-gyerek kapcsolat az egyik, ha nem éppen a legerősebb kapcsolat az összes közül. Ha valami miatt megszakad, oda pár ritka szar gyerekkori emlék is szükségeltetik, a külső nyomás önmagában túrót sem ér.

2018. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
24%

"a külső nyomás"

Nem is mindig kell hozzá kimondottan nyomás, elég az, hogy a tutyimutyinak ha összejön egy nő, akkor annyira nem lát a rózsaszín ködtől, hogy különösebb nyomás nélkül is eléri a nő, hogy hátat fordítson a családjának, az addigi életének, elveinek, stb., ha neki úgy kényelmesebb - és persze, hogy kényelmesebb, hiszen akkor nem kell neki alkalmazkodnia senkihez és semmihez, úgy csavarhatja az ujja köré a tutyimutyit, ahogy neki tetszik.

2018. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
80%
Hát 16, le a kalappal az előtt, aki képes elérni valakinél, hogy hátat fordítson a szüleinek, ha azokkal sérelmektől mentes, jó kapcsolata volt. Bevallom, ilyet még nem láttam, tapasztaltam 32 év alatt.
2018. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
79%

A 17es megírta az esszenciáját a jelenségnek!


Semmilyen jól működő, bensőséges, egészséges szülő-gyermek kapcsolatot nem tud tönkretenni egy harmadik ember.

Csak könnyebb mutogatni a 2 ember közé került bűnbakra (feleség), mint szembenézni a családi szekrényekben rejtegetett csontvázakkal..

2018. dec. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
70%

- A férj "két tűz között" volt.

Tehát elismered, hogy a drága mama sem ártatlan.


- Feladta, hogy két tűz között legyen .....mi volt a váláskor?...

Honnan veszed, hogy válás lesz a vége (vagy már elérted - válnak??) Ezért veszed tűz alá, hogy elváljon?

Az biztos, hogy ha elég ideig fúrsz, elválnak?


- dacára annak, hogy nem tökéletes a szülő, jól megvan a család....

Persze, hogy megvan, működnek a több évtizedes beidegződések, jól viselkedik az idomított öleb, hm?


- asszonyka nyaggatja a párját.......

tényleg horrorisztikus, hogy elvárja a férfitól, hogy férfi legyen, ne az anyja bólogató kutyája


- "a férfi elkezd elmaradni a családtól, "kínjában", hogy leszálljon róla a neje"

Biztosan nem azért marad el, mert az új ember követ dobott a tóba, és a hullámok megmutatnak olyan belső erőket a családban, amiket addig nem szabadott feszegetni?? Az újonnan, kívülről jött valakit ugye anyuka nem tudja úgy pitiztetni, ahogy a többieket, hát fúr alatta, ahol csak tud. Az illető aaszonyka esetleg elég okos mindahhoz, h meglássa a háttérben működő erőket és esetleg még rá is világít, ezt nevezzük a másik oldali tűznek??


Mi érdekel, Kérdező?

Hogy ha végre sikerülne szétverned őket, akkor vissza kapnád-e a te engedelmes ölebedet vagy továbbra sem lenne rád kíváncsi a fiad, mert igazából volt annak oka, hogy elfordult tőled és ez nem az asszony ármánykodása volt?!


Nem CSAK az exneje hatására és kérésére tartott távolságot, hiába akarod magadnak ezt bemagyarázni. A köztetek lévő diszfunkció miatt maradt el, azért, mert elege lett belőled, mert mélyen valószínűleg forrnak a gyerekkori igazságtalanságok, manipulációk negatív hatásai.


De neked ez kb mindegy is, lényeg, hogy behúzott füllel, farokkal sunnyogjon hozzád vissza (miután a másik nő bedobta a törülközőt), te pedig elhitethesd magaddal, hogy mindem happy, tökéletes, móka és kacagás.

2018. dec. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
37%

A hozzászólók stílusát látva én anyóspárti lettem. :DDDDDDDDD

Fel nem tudom fogni, hogyan fér belétek ennyi rosszindulat. És még csodálkoztok hogy a férjeitek apu félrelép, lelép?

2018. dec. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!