Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akinek az anyja nem érti meg,...

Akinek az anyja nem érti meg, hogy mi a segítség és mi az erőszakosság, és képtelen arra, hogy a fiától függetlenedjen, ott a "gyerek" illetve a barátnő, feleség hogyan oldotta meg a "vasalásos" helyzetet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez most a sokadik, de azt hiszem ez sokkal többeket érint, mint amennyien ezt itt elpoénkodják kérdésről-kérdésre. Hogyan lehet az önálló életet elkezdeni, élni, ha a szülő láthatóan visszahúzza, lelkiterrort alkalmaz, kizsákmányol? A háttérben sokminden lehet amiről a másik fél (a partner) nem tudhat, illetve hogyan lehet elkezdeni az önálló élete, ha direkt nem hagyják függetlenedni, még akkor sem, ennek nem volna pénzügyi oka egyébként a szülő részéről. (pl mosógép vásárlása, csak azért, hogy továbbra is hazahordja a ruháit, rá legyen utalva a segítségre, mert neki nincs annyi jövedelme, hogy megvegye, és így továbbra sem késztetvén az önállóságra. Mint ama bizonyos hal és háló esetében.)

2014. jún. 26. 13:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
Hogy tudja egy szülő visszahúzni, kizsákmányolni a már önálló életet élő felnőtt gyerekét? Mondj rá példát.
2014. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Mondok én egy példát: a férfi kap egy külföldi munkalehetőséget, elújságolja anyucinak és anyuci reakciója az, hogy jaj édes kicsi fiam csak el ne menj, mi lesz velem nélküled?
2014. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Akkor erre az édes fia azt mondja, hogy "édesanyám, egyet se félts, majd minden szombaton szkájpolunk, és évente több alkalommal hazalátogatok".


Egy felnőtt onnan ismerkszik meg, hogy helyesen dönt, és kitart a döntése mellett.

2014. jún. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A szkájpolást nyugodtan kihúzhatjuk, a példa tökéletes.
2014. jún. 26. 13:33
 5/19 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem rosszak a meglátásaid.

Nem hinném hogy sok embert lelki vagy egyéb terrorral tartanak otthon.Amúgy meg ha felnőtt emberekről beszélünk akkor már úgy is azt csinál amit akar,tehát ha nem akar elmenni otthonról annak is biztos meg van az oka ,de nem hinném hogy sokakat húzna vissza a szülő.Persze lehet hogy azt szeretné egykét család ha az ember 60 éves koráig otthon maradna,de ha menni akar nem hinném hogy direkt akadályokat gördítenének az ember elé,ha meg erre képesek akkor beteg emberekről beszélünk.Én nem találkoztam ilyen esettel amit most leírtál hogy direkt keresztbe tennének.

2014. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
A példánál maradva: oké, hogy a férfi elvállalja a külföldi munkát, de mivel szereti az édesanyját csak rossz érzés marad a lelkében, hogy az anyukája szomorkodik, stb. Akárhogyan is nézem, szerintem ez kimeríti a lelki terror fogalmát, ebben az esetben bűntudat-keltésnek nevezném.
2014. jún. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6os mert szerinted ha anyuka mosolyog az jobb?megnézném melyik anya szeretné ha a gyereke külföldre költözne.Egy jó anya támogatja a gyerekét,és örül a boldogságának de legbelül szenved és ezt nehéz leplezni vagy nem is lehet igazán.
2014. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%

6os vagyok.


Hát nem tudom, én magamból indultam ki. Engem mindig támogatott az anyukám, a nagymamám. Ha külföldre mentem, akkor büszkék voltak rám, örültek, hogy boldogulok, hogy megtalálom a számításom és nem szenvedtek. Ez elég durva kifejezés. Ha egy szülő szenved amiért a gyereke boldogul, akkor az nézze meg magát. Hiányzik neki persze, de hogy szenved?

2014. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szenved, mártírkodik, ráakaszkodik. kiabálva beszél mint egy hisztis gyerek. önmagát nem veszi észre soha.
2014. jún. 26. 15:45
 10/19 anonim ***** válasza:
6%
Kérdező! Nem arról volna szó hogy ez az illető esetleg tényleg cserben hagyná az anyját?Lehet hogy egyedül él az anyjával,ő meg már egyedül nem boldogulna olyan jól el mármint az anyja?
2014. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!