Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem hülyeség lenézni valakit...

Nem hülyeség lenézni valakit a diploma hiánya miatt, ha egyébként meg jól meg tud élni?

Figyelt kérdés

Adott egy fiatal lány és annak a barátja. A lány családjában az a természetes, hogy engedelmesen, munkajövedelemből él mindenki. A fiúnak nincs diplomája, és állandó munkahelye, de vannak érdekeltségei, kapcsolatai, üzletelget. (Full legálisan mindenben)

Mégis aszerint ítélik meg, hogy nem munkahelyen dolgozik, nincs bejelentett állása.


Nem értem a lány szüleit, hogy ellene hergelik egy életképes srácnak, aki a jég hátán is jobban megél mint valami krákogó, nyakkendőigazgatő, töltőtollforgató.


2018. dec. 14. 21:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
Nekem van diplomám, mégis többször voltam munka nélkül, mint munkában. Ha végzettségemnek megfelelő állást keresek azt mondják, kevés a gyakorlat, ha műszakba akarok menni pedig azt, hogy úgysem bírnám. Ez a két leggyakoribb lehetőség ott ahol élek. Már gondoltam arra, hogy mások diplomamunkáját megírjam, hogy megéljek. Csak sajnos, túl azon, hogy illegális, hazánkban nincsenek olyan nagy pénzű emberek, akik érdemben meg tudják fizetni.
2018. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%
De, hülyeség. Csomó embernek olyan diplomája van amit ki se hasznal. Exem lanya odavan a 2 diplomajaval (2 büfészak), egy irodaban adminisztrator amit erettsegivel is lehet vegezni...nekem nincs egyetemi diplomam, 2x annyit keresek a 2 nyelvtudassal. Nem nézek le senkit.
2018. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

"Full legálisan mindenben ... nincs bejelentett állása"

Most akkor hogy is van ez? Aki full legálisan dolgozik, az mind be van jelentve. Aki üzletel, vagyis ad-vesz, az minden egyes pénzátvételről valamiféle elismervényt ad, és a bevétele után adózik. Szóval akkor hol full legális az, amit ő csinál?


Feketézik, az a baj. Nem az, hogy nincs diplomája. Attól, hogy nincs neki, még élhetne becsületesen. Az a gond, hogy nem úgy él.

2018. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

Itt a fekete munka a baj, nem a diploma hiánya.


Ha mondjuk asztalosként dolgozna, diploma nélkül, akár saját vállalkozásban, lehet, semmi bajuk nem lenne.

2018. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
És az mennyivel jobb, hogy csak azért tartod valamire mert pénze van? Ez ugyanolyan felszínes, mint a lenézés a diploma hiánya miatt.
2018. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
10%

És akkor mi van, ha a szürkegazdasásból szerzi a pénzét? Az adó az összes bevételét elvinné...


Becsületről nem érdemes beszélni, az adónkat sem használják becsületesen...


Milyen végzettsége van a srácnak?

2018. dec. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

"de vannak érdekeltségei, kapcsolatai, üzletelget."


Itt nem a diploma hiánya a baj.

2018. dec. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező az életképes adócsaló...
2018. dec. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Istenem, mennyi talpig becsületes ítész jár ide. Gondolom egyiküknél sem találna a nav semmit igaz?


Amúgy a srác, aki legálisan üzletelget meg vállal megbízásokat, azt úgy teszi, és nem illegális a saját vagyontárgyakat eladni, hogy elad ezt azt a vaterán, van egy értékhatár, amíg be sem kell vallani, felette meg a különbözet 16százaléka szja. Ez terjesen legális. Ha ma veszek egy szobrot adásvételivel 100ezerért, majs egy hónap múlva eladom 2 kilóért, akkor a jövőévi bevallásban 16ezerből full legál.

Aztán napi 10ezer forintig teljesen legálisan lehet egy egy napokat dolgozni is. Ilyet magam is teszek, egy egyesület égisze alatt.

Úgyhogy a frankómegmondó kollégáknak javaslom, előbb picit nézzenek körül, tájékozódjanak és akkor nem csinálnak hülyét magukból a butaságukkal és közhelyeikkel.

2018. dec. 15. 09:41
 10/29 anonim ***** válasza:
89%

Engem ne akarj meggyőzni. Én eleve nem kezdenék ilyen pasival.

Ne haragudj, de erre nem lehet alapozni hosszútávon.

Legyen valakinek normális munkahelye vagy normálisan bejelentett vállalkozása. Ezzel a zavarosban úszkálással nem lehet sokra vinni.

Mit mondasz a NAV-nak, honnan van a házad, lakásod, mikor nincs jövedelmed?

Vagy ilyen kisstílű módon a napi megélhetésedet oldod meg?

2018. dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!