Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Karácsony - anyós, mi kell még?

Karácsony - anyós, mi kell még?

Figyelt kérdés

Anyósommal kifejezetten rossz a viszonyunk, nem tudjuk elfogadni a másikat. Eddig a "kötelező" családi ünnepek úgy zajlottak, hogy ő náluk voltunk. Ő egyik sarokban, én másikban, nem volt kettőnk között kommunikáció. Úgy gondolom ez eddig működött, a család többi tagjával jól kijövök. Egy éve, mikor megszületett a kisfiunk, a viszonyom anyósommal elkezdődött a kommunikáció részéről : mit hogyan KELL csinálni a kisbabával. Természetesen mintha nem is hallottam volna, az elavult szokásokat próbálta erőszakosan rám erőltetni, de mindig mondtam, hogy semmit sem kell, mert én is eltudom dönteni, hogy pl mit adok enni a kisfiamnak.

Egyébként sosem voltam bunkó, ő sem velem, csak a "kell" meg "úgy szoktuk" ( nem tudom még kik) a kedvenc szava járása.

Karácsony alkalmával meglátogatjuk őket, egyelőre még nem engedem el férjemmel a picit, megyek én is. De. Mivel nem bírjuk egymást anyóssal, ezért a főztjéből sem fogok enni, az részemről képmutatás lenne, nekem már nem fér bele, és kellemetlen helyzetbe lennék. Náluk az ebéd az nagy közös étkezés. A kisfiam tejfehérje és glutén allergiás, anyósom szerint ez nem baj, ez a mai unatkozó nők (?) újabb hülyesége. Na bumm. Nyilván nem eszik a kisfiam az ő főztjéből.

Annyira mégsem akarok bunkó lenni, hogy nyíltan megmondom : figyeljen, nem vagyunk jóban, ezért nem eszek a főztjéből.

Vagy mondjam meg neki? Akkor tuti háború lenne. Nem tudom mit tegyek. Ti mit tennétek?


2018. dec. 23. 23:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként sosem voltam bunkó


De, voltál. Szerintem végtelenül bunkó dolog vendégségben a szoba másik sarkába vonulni és semmibe venni, aki vendégül lát.

2018. dec. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
34%

Vigyél ételt, többet, hogy esetleg más is ehessen. A gyereked érzékeny inkább azt eszi, és te is azt eszed, hogy ne érezze magát egyedül. Többiek meg nyugodtan egyenek, amit akarnak.

Legyél kreatív, ha mindenért utálkozol, olyan vagy mint az anyósod.

2018. dec. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
62%
Az a helyzet kérdező, hogy te a következő generáció rémanyósa leszel, ha így folytatod.
2018. dec. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem lehet arra koncentrálni, amit a kérdésben feltettem. Az alapvető viszony köztünk olyan, amilyen, anyós is feljön hozzánk, ő is ugyanúgy bájolog nekem, de tudom, hogy légyszívesebben megfojtana. Nem csak ő a vendéglátó, hanem após is, meg a sógornőm és annak a családja. Én hozzájuk megyek, nem anyóshoz. Anyósom meg nem én hozzám jön, hanem a fiához, és az unokájához.
2018. dec. 24. 09:28
 15/29 anonim ***** válasza:
41%

Te olyan hülye vagy!


"Az alapvető viszony köztünk olyan, amilyen, anyós is feljön hozzánk, ő is ugyanúgy bájolog nekem, de tudom, hogy légyszívesebben megfojtana."-szóval anyósod is már négy éve kényszerből jópofizik veled. Nem értem miért nem lehet ezt az állapotot fenntartani. Ja de értem, unatkozó nők vagytok. Ha nincs probléma akkor csináltok.

"Nem csak ő a vendéglátó, hanem após is, meg a sógornőm és annak a családja. Én hozzájuk megyek, nem anyóshoz."-őket meg végképp kíméljétek meg ettől az undorító magatartásotoktól.

2018. dec. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :D
2018. dec. 24. 09:53
 17/29 anonim ***** válasza:
65%

Száz szónak is egy a vége,

te már jó előre eltervezted, hogy hogyan teszed tönkre a teljes család karácsonyát.

Gratulálok!

2018. dec. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
88%

Azt nem értem, hogy te miért nem eszel a kajából. Ha te nem vagy rá allergiás, akkor igazán beleférne pár falat. A gyereknek meg vigyél valamit. Egy éves, szerintem még el tudod adni, hogy nem azt eszi, amit a felnőttek és amúgy is gluténérzékeny.


A részedről pedig elég nagy bunkóság csak azért sem fogsz enni semmit, hogy neki rossz legyen. Tudod ki volt ilyen? Az egyik dédnagypapám annyira gyűlölte a nagymamámat, hogy amikor kórházba került és a nagyim vitt neki be levest, akkor csak azért sem kért belőle. Majd később bevallotta a nagypapámnak, hogy kár volt azért a levesért, mert olyan jól nézett ki...


Asszem amit mondani próbálok az az, hogy vagy menj el és erőltess magadra egy elfogadható ábrázatot és legyél képes legalább egy kicsit enni valamiből, vagy maradj otthon. Senki sem kíváncsi a hisztidre karácsonykor. Ha anyós képes mosolyogni rád és képes volt arra, hogy eddig szerinted sem volt soha bunkó, akkor legyél már te is képes két órán át nem bunkónak lenni.

2018. dec. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
50%
'Karácsony-anyós,mi kell még?'-Semmi,ez így kesz tökéletes.A hosszú leírásodra nincs is szükség,azt ki is hagytam.
2018. dec. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
81%

Sosem voltál bunkó, de nem eszel a főztjéből. Nagyon bunkó vagy.

Akor inkább ne is menjél. Nálam ez olyan szinten verné ki a biztosítékot, hogy mehetnél is kifelé az ajtón. Ha valakinek valamilyen allergiája, érzékenysége van (és tudok róla) annak főzök külön.

De visszautasítani valakinek a munkáját, és az idejét, amit annak az elkészítésébe tett az egyik legnagyobb taplóság a világon.

2018. dec. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!