Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Karácsony - anyós, mi kell még?

Karácsony - anyós, mi kell még?

Figyelt kérdés

Anyósommal kifejezetten rossz a viszonyunk, nem tudjuk elfogadni a másikat. Eddig a "kötelező" családi ünnepek úgy zajlottak, hogy ő náluk voltunk. Ő egyik sarokban, én másikban, nem volt kettőnk között kommunikáció. Úgy gondolom ez eddig működött, a család többi tagjával jól kijövök. Egy éve, mikor megszületett a kisfiunk, a viszonyom anyósommal elkezdődött a kommunikáció részéről : mit hogyan KELL csinálni a kisbabával. Természetesen mintha nem is hallottam volna, az elavult szokásokat próbálta erőszakosan rám erőltetni, de mindig mondtam, hogy semmit sem kell, mert én is eltudom dönteni, hogy pl mit adok enni a kisfiamnak.

Egyébként sosem voltam bunkó, ő sem velem, csak a "kell" meg "úgy szoktuk" ( nem tudom még kik) a kedvenc szava járása.

Karácsony alkalmával meglátogatjuk őket, egyelőre még nem engedem el férjemmel a picit, megyek én is. De. Mivel nem bírjuk egymást anyóssal, ezért a főztjéből sem fogok enni, az részemről képmutatás lenne, nekem már nem fér bele, és kellemetlen helyzetbe lennék. Náluk az ebéd az nagy közös étkezés. A kisfiam tejfehérje és glutén allergiás, anyósom szerint ez nem baj, ez a mai unatkozó nők (?) újabb hülyesége. Na bumm. Nyilván nem eszik a kisfiam az ő főztjéből.

Annyira mégsem akarok bunkó lenni, hogy nyíltan megmondom : figyeljen, nem vagyunk jóban, ezért nem eszek a főztjéből.

Vagy mondjam meg neki? Akkor tuti háború lenne. Nem tudom mit tegyek. Ti mit tennétek?


2018. dec. 23. 23:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, vagy ne menjetek a gyerekkel, vagy menj és egyél a gyereknek meg vigyél valami kaját. Odamenni és nem enni iszonyat bunkóság, és könnyen lehet, hogy a többi családtagnak is meglesz a véleménye rólad, hiába voltatok eddig jóban. Eddig csak a jelenlegi anyósjelöltemmel voltam jóban, az előzőekkel nem kedveltük egymást, de ilyet nem csináltam volna sosem, inkább nem is mentem oda. 30/N
2018. dec. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
62%
Két primitív egy pár, Karácsonykor külön öröm lehet végignézni azt a rendkívül mély és sokszínű szellemi határfeszegetést, amit ketten előadtok.
2018. dec. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Tehát leírom még egyszer : nincs képem enni a főztjéből, mivel utáljuk egymást. Pont a család többi tagja miatt vesszük fel az álarcot, hogy ne legyen veszekedés. Anyós és én is kibírjuk azt a pár órát álarcban. A család is tudja, hogy mi az ábra, mégis mindenki lelke így nyugodtabb, hiszen együtt is vagyunk, mégsincs balhé.
2018. dec. 25. 22:21
 24/29 anonim ***** válasza:
14%
Sajnálom a férjedet, és kitartást kívánok neki. Pokol lehet az élete két ilyen kibírhatatlan, összeférhetetlen némber mellett. Lehetőleg majd a kisgyereket is próbáljátok a másik ellen nevelni, hadd legyen ő is egy utálattal teli, kétszínű ember mint az anyu meg a mama.
2018. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
24%
Ez a nem eszel a főztjéből műsor egyes egyedül szerinted indokolt és normális. Játszod a primadonnát, generálod a feszültséget, és elérted, hogy kuss legyen közben, tehát a feszültség csak egyre elviselhetetlenebb lesz, és biztosan nem csökken. Ehhez képest boldog karácsonyt, símogasd meg a fejedet mindannyiunk és a józan ész nevében!
2018. dec. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Az feltűnt valakinek, hogy nem pocskondiázom anyóst össze - vissza? Azért az nehezen elképzelhető, hogy a kettőnk viszonya csakis kizárólag rajtam múlik. Komolyan mondom, nem hiszem el, hogy a legtöbben azt hiszitek, hogy ő ártatlan kis lélek. Ti milyen képet vágnátok ahhoz, amikor a két év párkapcsolat, majd házasság után teherbeestek, és ő közli, hogy ne merjem megtartani a babát! Nem akartam egyáltalán belemenni a viszonyunk okába, de így, hogy mindenki őt védi rájöttem, hogy nem megyek el, és igazatok van, befejeztem az álarcozást mert egy ilyen nő nem érdemli meg a személyemet. Azért mindennek van határa. Egyébként az etnikai- és korkülönbség volt a kifogása ellenem. Ő kezdte el, hogy levegőnek néz.
2018. dec. 26. 19:58
 27/29 anonim válasza:
33%
Hogy legyen porhanyós.
2018. dec. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
26%
Kicsit vagy passzív agresszív csak, örül mindenki, hogy nem pocskondiázod. Mondjuk ünnepen kívül, amikor egyébként is találkoztok...
2018. dec. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Végül hogy telt a Karácsony?
2019. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!