Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ősszel volt az esküvőnk,...

Ősszel volt az esküvőnk, férjem szülei nem jöttek el. Nagyon rosszul esett ez, de túltettük magunkat rajta (kis esküvő volt, mindössze tíz fő). Most itt a karácsony, meghívtak bennünket,3 hete a családi ebédre. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok ezzel, hogy döntsön a férjem, én ebben alkalmazkodom. Ő nem szeretne menni.

Már mindegy, mert ez meg is mondta (megköszönte, és mondta, amikor hívtak a szülei, hogy nem megyünk.)

Ti mit tettetek volna?



2018. dec. 25. 07:00
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
0%

"Tapasztalatlanok vagytok"


48 éves vagyok hatalmas élettapasztalattal a hátam mögött. Neked milyen tapasztalataid vannak? Kibeszélt a hátad mögött a 15 éves IBFF-ed? :D

2018. dec. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
32%

A helyzet az, hogy ha szülei nem mentek el az esküvőjére, akkor utána már nem bízhat bennük. Olyan emberek házába pedig nem teszem be a lábam, akikben nem bízok.


Mindenki a saját házában úr, ha ott belekezd egy számomra kellemetlen mondókába (jelen esetben pl. erkölcsileg igazolni akarják, hogy nem volt szemétség tőlük, hogy nem mentek el fiúk esküvőjére, ezzel nem alázták meg), sem szakíthatom félbe, meg nem is oszthatom ki. Maximum annyit tehetek, hogy felállunk és udvariasan elköszönünk. Ha pedig helyzetértékelés alapján valószínűsíthető, hogy úgy is ez lenne, akkor kár odamenni.

2018. dec. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
93%

Én nagyon könnyen tudok szívfájdalom nélkül túllépni arra méltatlan embereken, de előtte adok még egy esélyt (nem többet!)mindenkinek, mivel magam is szoktam hibázni, amit esetleg később megbánok.

Feltételezem, hogy azóta elgondolkoztak, megbánták és a karácsonyt jó alkalomnak találták a megbékélésre.

Ezt a sanszot tőlem megkapták volna, ha ezt ekkor vagy később eljátsszák, akkor gond nélkül végérvényesen meghaltak volna számomra. De legalább meglenne a nyugalmam, hogy én megtettem mindent.

2018. dec. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
7-es, tudom, hogy fúrja az oldaladat, de semmi szaftos részlettel nem tudok szolgálni. Ő már rég levált, külön városban lakott, tanult fiatal férfi volt, amikor összejöttünk. Egyszerűen szerintem bárkit vett volna el, nem felelt volna meg, mert csak. (Ami vicces, inkább após ilyen, anyós pedig fél tőle, hát ennyi van.)
2018. dec. 25. 11:07
 25/37 A kérdező kommentje:

Én előtte amúgy 3-4 pofaviziten voltam náluk, "helyes, művelt, kulturált, kedves lány" voltam (mint visszahallottam másoktól). Egészen addig, míg be nem jelentettük az eljegyzést, majd 2 évre rá meg nem hívtuk őket az esküvőre.


Köszönöm az őszinte válaszokat!

2018. dec. 25. 11:09
 26/37 anonim ***** válasza:
49%

21/25

Én is 48 vagyok, rákkal, gyógyíthatatlan egyéb betegséggel,gyerekkoromban bántalmazó, alkoholista, elhanyagoló, szexuálisan zaklató szülőkkel, állat anyóssal stb.

Folytathatnám estig...

Melyinkünk nyert?

Ostoba...

2018. dec. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
64%

hááát nem tudom, én nálam kicsit másképp volt, sokkal kitartóbb voltam mint te(de mint később kiderült kár volt az évekért):

férjem pár éve félrelépett egy éjszakára én megbocsájtottam(persze csak feltételekkel,de férjem állja a sarat és őszintén el is várom tőle) ,viszont a családja engem vont felelősségre. Ez az én hibám stb.(férjem mindent megkapott tőlem)és ahelyett hogy csókolták volna a lábam nyomát amiért adok esélyt a fiúknak még "belém is rúgtak".

Most bele gondolva évekig szapultak, de csak rejtetten. Rejtett viccek amiket én értek,de férjem nem veszi észre hogy aláznak és persze nem rejtett viccek is "kövér vagy", kisminkeltem magam és "mi ez a maszk rajtad" és persze mindenki csak nevetett és akkor én is , mert mint mondják mások "okos enged" és erre férjem fájdalmat okoz nekem és rájöttem, nem alapból ilyenek mindenkivel hanem csak velem voltak szemetek(sógornőm segge persze ki van nyalva).

Azóta rájöttem, sajnos több éves kínlódás által, hogy pont fordítva igaz ez és ezt azok az emberek nem értik meg akik ténylegesen nem élik át. Mégpedig az hogy "Okos nem néz vissza és a szamár szenved"


Hidd el aki nem képes elfogadni hogy összejöttetek és nem megy el az esküvőre az nem is változik, persze adhattok neki egy esélyt,de nagy valószínűséggel csak keresztény szeretetből akartak áthívni titeket, hogy ne legyen bűntudatuk, pedig ha tényleg sajnálják a dolgot , akkor szépen átjönnek, bocsánatot kérnek és csak ezután hívnak át karácsonyra.

2018. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
15%
Érdekes milyen könnyedén megbocsát itt mindenki. Az esküvőjükre nem mentek el, nem csak egy szülinapi bulira. Ez ég és föld. Az ember többnyire egyszer házasodik az egész életében, én még akkor is elmentem, amikor lázas voltam. Egyszerűen nincs olyan nyomós ok, ami miatt ezt a fontos napot kihagyhatták volna. Ha egy szülinapi ebédre nem mentek volna el, akkor azt mondom oké, bármi közbejöhetett, ezért még nem fogok haragudni, de egy esküvőt kihagyni? Az már nem fér bele és nyilvánvalóan láthatod, hogy ők téged lesz.rnak.
2018. dec. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó!


Több okot is fel lehetne sorolni, kezdve pl; későn szóltak és más programjuk volt már, messze volt az esküvő és nem tudtak volna megoldani az utazást, beteg lett valamelyik, stb. Ha a háttér nem ismert, nehez véleményt alkotni. A kérdező szándékosan egyoldalúan irt le egy tényt a háttér nélkül. Ez igy értelmetlen. Kb annyira lehet belőle velem3nyt mondani, mintha azt írom, Pisti felpofozta Józsit. Nem mindegy, hogy hozza teszem e, Jozsi folyamatosan provokálta Pistit, akinek végül több órás kitartás után bizony elfogyott a türelme. Vagy Zsuzsikanak nem vett a nagymama karacsyoni ajándékot- mindjárt más lesz a vélemény, ha kifejtem, Zsuzsika egy hisztigorcs tjnipitsa, akinek csak az iPhone X az ajándék, és a nagymamától eddig kapott dolgokat mjnd leszolta es kidobta. Hatter, tudod, a háttér nagyon fontos

2018. dec. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
20%
29. szóval azt akarod mondani, hogy a hétvégi bevásárlást, vagy akár egy nyaralást nem mondanál le, ha a gyereked éppen akkor házasodna? No, te is aztán vagy egy ember...Nem, még mindig nem létezik nyomós ok arra, hogy egy szülő kihagyja a gyereke esküvőjét. Kivéve, ha nincsenek jó viszonyban. Ha meg nincsenek jó viszonyban, akkor minek jópofiznának?
2018. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!