Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Beleszol mindenbe az anyosom,...

Beleszol mindenbe az anyosom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy fel eves kislanyom, es az anyosom es az o anyja folyamatos keretlen megjegyzeseket tesz a kislanyommal kapcsolatban. Miert nem jo az olcsobb pelenka? Miert kell a draga sudokremet hasznalni, mikor van bepanthen, neogramormon,barmiami olcsobb? Hatszazszor meg lett mondva nekik, hogy ezt birja csak a kislany, megis ezt szajkozzak. Mikor a kislany hozzataplalasara kerul a szo, folyton azt hallgatom hogy siman adhatnek mar neki fuszeresebbet, vagy levest, vagy tejbegrizt, vagy minek adok meg neki tapszert. Meg lett mondva, hogy egyreszt en gyerekem, en elek vele. Baja lesz barmitol, en rohangalok mint egy bolond. Tapszert is megmondtam, egy fel eves gyerektol nem fogom meg 100%ban megvonni tole. Meg hogy adjak sima csapvizet neki, mert mar lehet. Mikor tudtommal 1eves koraig, forralt, vagy babavizet kell, de a bolti baba viz miatt is nyavajognak, hogy nem forralom, mert undoritonak tartom azt a zavaros vizet ami lesz belole. Jaj mert hogy xy is mar ezt meg azt adott neki mar ennyi idosen. Ilyenkor szoktam verszemet kapni, hogy engem hol erdekel mas mit ad neki? Egyre frusztraltabb vagyok emiatt, hogy senki nem tartja tiszteletben azt, hogy en hogy etetem, vagy mikent tartom tisztaban a kicsit. Meg hogy furdessem kadban, mikor anyukam ovva intett hogy ne nagyon kadaztassam egy jo ideig, es utana is jodot vegyek bele, de meg utana is felo, mert kislany, mivel velunk is sokszor gondok voltak kicsikent, sokszor jartunk nogyogyaszatra. Mit gondoltok errol? Mert en mar ott tartok hogy elfogom hajtani az anyosomekat. 😩
2019. jan. 7. 10:55
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
41%
#7 Aha, rögtön egy gonosz anyós vagyok (27 évesen, gyerek nélkül :D) csak mert veled ellentétben nem nyalok a kérdezőnek, hanem ellent mertem mondani neki. 55 évesen meg kellett volna tanulni, hogy nem mindenki rosszindulatú meg szemét, mert valamiben nem mer egyetérteni a te véleményeddel...
2019. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%

Ne hagyd magad, csináld úgy ahogy jónak látod.

Én is szuperhigéniát tartottam a gyerek körül, túlféltettem, túlóvtam. Úgy okoskodtak, mint itt a károgók. Leşzartam.

A fiaim nem lettek allergiásak, pár évenre betegek az is max. nátha.

Magabiztos belevaló gyerekek.

A gondoskodásban felnevelt gyerekek mindig érzik, hogy az anyjuk biztos pont, ettől lesznek magabiztosak, mert tudják ott a háttér.

Ez végigkíséri őket egy életen át.

Csináld ahogy jónak látod, te vagy az édesanyja, ők meg maradi vénasszonyok.

A tapasztalatról csak annyit, hogy én egészségügyiben végeztem, és amikor megszületett a gyerekem, már elavultak voltak a csecsemőgondozásból tanultak.

Pl. hígított tehéntej, szoptatás szigorúan 3 óránként.

Akkor egy laikus, nem is fiatal, honnan tudná, mit kell csinálni?

2019. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
46%

Köszönd meg az anyósodnak a tanácsokat, és csináld úgy a dolgokat, ahogy te szeretnéd.

Viszont ne hisztikézz mindenen, mert olvasni is rossz. Előre sajnálom szegény gyereket.

2019. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
63%

Ugy teszel, ahogy akarsz. Ez a lenyeg, anyos valamelyik tanacsat, ha akarod megfogadod, ha nem nem.

Nekem egyedul a kadas dolog nem tetszik kerdezo... Baba kadra gondoltal vagy amiben ti is furdotok? Mert amiben ti is, nyilvan azt mindennap kimosni, de baba kadban, amiben csak o furdik... Az viszont tulzas, mert megsugok valamit: 25 evesen nekem is nogyogyaszati gondjaim voltak eleg surun es igazan kellemetlen dolgok, de hiaba az odafigyeles, ha valaki hajlamos ra a fejunkon is foroghatunk... Akkor is kijohet barmi.

Sok sikert, ne hagyd magad (foleg azert ne, mert ha egyszer nagyobb lesz ne a hatad mogott cselekedjenek), de sajna leallni nem fognak, mert a regi dolgokhoz ragaszkodnak.. Ne foglalkozz veluk. Azert van 2 fuled.

2019. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Egyreszt nem szeretnek koran adni neki olyat enni amit nem lehet,nem szeretnemha allergias lenne ra utana, vagy engem csesznenek le a korhazba hogy miert adtam olyat neki, amit nem lehet. Nem takarom, inkabb futom a szobat,mert mar volt hogy a fejere huzta a takarot, nem keltem volna fel idoben, meg is fulladhatott volna. Rendes nagy kadra gondoltam, nem a higieniara, hanem marha hideg. Masreszt elso gyerek, probalom jol csinalni, es ha elrontok valamit, en hibazzak, es ne ujjal mutogassak, hogy mas miatt tortent a baj. Mindenkinek meg volt a sajat ideje, ne mas akarja megmondani hogy neveljem azt a gyereket akit en szultem.
2019. jan. 7. 13:12
 16/34 A kérdező kommentje:
De egyszerubb "tultolni" hogy hiszterika meg minden. Nem azt kerdeztem hogy rolam mit gondoltok, hanem a helyzettel kapcsolatbol. Szovegertelmezes egyes.
2019. jan. 7. 13:14
 17/34 anonim ***** válasza:
86%

15: A kajában igazad van.

A kádat nem értem. Nálunk felmelegszik a víztől. Nem marad meleg vízben hideg a kád :S

2019. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Marha hamar kiszokott hulni nalunk, nincs is futes a furdoben, nem is lehet ott furdetni a kicsit, mert egy luk az egesz. Csap, kad meg a mosogep van bent meg egy kissebb alacsony szekreny. Nem lehet bent kipakolni normalisan, hogy utana gyors megtorolgessem, betudjam kenni, pelenkazni. Egyenlore a szobaban allvanyos kadban furdetem, ott kenyelmesen el lehet ferni, ki tudok pakolni.
2019. jan. 7. 13:37
 19/34 anonim ***** válasza:
70%
18: persze, ha nincs is ott fűtés, akkor tök érhető, hogy nem ott fürdeted. De ez a korábbi hozzászólásaidból nem derült ki.
2019. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
65%
Én anyósom is pont ezeket szokta mondani. Ne aggódj később rosszabb lesz... Nem tudsz mit csinálni, én kikapcsolom az agyam mikor beszél valami hülyeséget.
2019. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!