Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Beleszol mindenbe az anyosom,...

Beleszol mindenbe az anyosom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy fel eves kislanyom, es az anyosom es az o anyja folyamatos keretlen megjegyzeseket tesz a kislanyommal kapcsolatban. Miert nem jo az olcsobb pelenka? Miert kell a draga sudokremet hasznalni, mikor van bepanthen, neogramormon,barmiami olcsobb? Hatszazszor meg lett mondva nekik, hogy ezt birja csak a kislany, megis ezt szajkozzak. Mikor a kislany hozzataplalasara kerul a szo, folyton azt hallgatom hogy siman adhatnek mar neki fuszeresebbet, vagy levest, vagy tejbegrizt, vagy minek adok meg neki tapszert. Meg lett mondva, hogy egyreszt en gyerekem, en elek vele. Baja lesz barmitol, en rohangalok mint egy bolond. Tapszert is megmondtam, egy fel eves gyerektol nem fogom meg 100%ban megvonni tole. Meg hogy adjak sima csapvizet neki, mert mar lehet. Mikor tudtommal 1eves koraig, forralt, vagy babavizet kell, de a bolti baba viz miatt is nyavajognak, hogy nem forralom, mert undoritonak tartom azt a zavaros vizet ami lesz belole. Jaj mert hogy xy is mar ezt meg azt adott neki mar ennyi idosen. Ilyenkor szoktam verszemet kapni, hogy engem hol erdekel mas mit ad neki? Egyre frusztraltabb vagyok emiatt, hogy senki nem tartja tiszteletben azt, hogy en hogy etetem, vagy mikent tartom tisztaban a kicsit. Meg hogy furdessem kadban, mikor anyukam ovva intett hogy ne nagyon kadaztassam egy jo ideig, es utana is jodot vegyek bele, de meg utana is felo, mert kislany, mivel velunk is sokszor gondok voltak kicsikent, sokszor jartunk nogyogyaszatra. Mit gondoltok errol? Mert en mar ott tartok hogy elfogom hajtani az anyosomekat. 😩
2019. jan. 7. 10:55
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
78%
Hogy van lehetősége anyósodnak ennyi mindenbe beleszólni? Velük éltek? Egyébként anyád tanácsa szent és sérthetetlen,miszerint jodozni kell a vizet,de anyósod bezzeg irritál. Azt nem javasolta senki hogy legyen fűtés a fürdőszobában,mert a gyerek gyorsan kinövi a babakádat?
2019. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell nekik magyarázkodni, elmondod, hogy mi van egyszer, ezzel a téma lezárva. Ez legyen mindenkire igaz, még anyukádra is. Az enyém most másfél éves, elmondtam anyunak még az elején, hogy egy éves koráig nem adok neki tejterméket. Azt is elmondtam, hogy miért. 6 hónaposan vigyázott rá először, aztán büszkén elmesélte, hogy tejberizst főzött neki csakazértis. Közöltem, hogy jóóó, akkor egy éves koráig nem lehet kettesben a gyerekkel. Be is tartottam, azóta az van, amit kérek. Anyósom mindig ültette, ugyanezt eljátszottuk.

Egyébként, azt is hozzá kell tennem, hogy sokszor viszont érdemes meghallgatni a véleményüket, mert tudhatnak olyat, ami hasznos. Ha nem is próbálod ki mindet, opció lehet a későbbiekben, amikor tanácstalannak érzed magad. Nem leszel rosszabb anya attól, hogy néha mások tanácsát is megfontolod. Ne legyél túlságosan elutasító, biztos, hogy jót akarnak.

2019. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Annyi a kulonbseg a ket anyos kozt, hogy az en "anyam" az nem szol bele mindenbe. Vagy ha megemlit valamit es elmagyarazom a miertjet, akkor felfogja, es nem csesztet tovabb vele😉

Nem elunk veluk, csak akarhanyszor parommal beszel vagy jonnek vagy megyunk, mindig ugyanazokat mondja.

2019. jan. 7. 16:15
 24/34 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a higienia manias, hogy ejjelnappal pucolok mindent, viszont vannak amiket kiallok. Az etkezese, az egeszsege, es ha ugy erzem baja eshet valamiert. Nem volt meg beteg, nem is szeretnem. Borulni borult mar jarolapon, meg is erezte, de ezt nem tudom megelozni. Viszont hogy agyrol essen le, foleg hogy atmassza a takarot is, keptelenseg ugy korberakni hogy ne essen le
2019. jan. 7. 16:32
 25/34 A kérdező kommentje:
Egyebkent meg mostmar nem vagyunk annyira" rosszban" mint regebben. Uszitottak ellenem az egesz csaladot, de mara mar el tudok beszelgetni vele anelkul, hogy a mogorva stilusat adna. Teny, hogy nem hagyom ott a felevest a nagyinal, foleg most hogy uvolt ha anya meg apa nincs ott, de eleg szomoru ha azt feltetelezed hogy ellenuk hangolnam a lanyomat.
2019. jan. 7. 16:37
 26/34 anonim ***** válasza:
72%
Én már csak azt nem értem, hogy a jódtol melegebb marad a kád? Gondolom a fertőzések miatt mondta. Én a fiammat már 6hetes kora óta a nagy kadban furdetem. Sokszor együtt is furdunk. Már 5eves, teljesen egészséges. A kaja részt megértem, arra én is ugrottam. De amúgy meg az a véleményem ha te azt mondod h piros pöttyös bugyiban énekelve éltesse, akkor csinálja úgy ahogy kéred.
2019. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
A jodot azert tanacsolta, mert nekunk mindig hasznalta, es (elvileg) jo volt.
2019. jan. 7. 21:21
 28/34 A kérdező kommentje:
Marmint fertotleniteni.
2019. jan. 7. 21:21
 29/34 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk a legkisebb gyerek, aki nem az első, se második és nem is a harmadik, pár hetes kora óta az apjával fürdött, imádta, ahogy fogta az apja és lebegett a vízen. Azért mondom, hogy többedik gyerek, mert az összes többi túlélte a nevelésünket, egyik sem sérült, se nem nyomorodott le. 😀
2019. jan. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
63%
Boldog boldogtalan adja majd a tanácsokat én is megkaptam hogy xy fia már 4 hónaposan húslevest evett (nem anyos mondta) ilyenkor szépen mosolyogsz és bólogatsz majd 1-2 napig mikor eszedbe jut elküldöd őket magadban a búsba es tulteszed magad rajta :D
2019. jan. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!