Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 9 hós múlt kisfiam, de amióta...

9 hós múlt kisfiam, de amióta megszületett anyósom mindenbe beleszól, véleményt alkot, tanácsokat ad, hiába kértem ezerszer illedelmesen, hogy ne tegye. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem áll le, hátam mögött férjemnek is folyamatosan mondja mit hogy kellene tennem. Semmi sem jó neki, csak az ahogy ő gondolja. Már állandósultak a viták miatta férjemmel.. Mit tegyek, hogy állíthatom le erről a folyamatos beleszólásról, kioktatásról?

Ha jön unokázni, engem figyel, mit hogy teszek, mindent megkérdez, aztán meg a hátam mögött lehülyéz másoknak.

Szépen nevelem a kisfiam, mindent megteszek érte, de mindig csak a kéretlen tanácsokat kapom, neki semmi sem jó úgy ahogy én teszem...

Már belefáradtam ebbe... mit tehetnék?Nagyon fáj ahogy viselkedik, és hogy ő az egyetlen élő nagymamája a kisfiamnak.

Mindent megteszek a fiáért is, és az unokáját is nagy szeretetben nevelem. Velük is kedves vagyok... de mégis ezt kapom. El vagyok keseredve.

És mindez csak egy szelete annak amit tesz..


2016. szept. 17. 22:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%

Biztos, hogy minden jó, ahogy te csinálod, csak neki nem. Ez ilyen vetélkedés dolog, mittudomén.

Az a helyzet, hogy sajnos a sarkadra kell állnod, és nagyon határozottan, érthetően, még az illemet is félretéve kell megmondanod neki, hogy ez a te gyereked, a nevelése a te dolgod, te mindent jól csinálsz, ő meg állítsa le magát, de gyorsan.

Biztos lesz egy kis mosolyszünet, de te így tönkremész.

A többit, amit tesz, elképzelem.

2016. szept. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
Hát ne legyél kedves. És ne törődj vele, egyik füleden be, a másikon ki. A férjeddel kell tisztázni, hogy ő melletted áll-e. Az anyós csak primitív és féltékeny.
2016. szept. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%
Tenyleg vilagosan add a tudtara hogy ne szoljon bele abba, ami nem az o dolga. Nalunk ugyanez volt/van, csak en a 'gyerek' vagyok a helyzetben. Anyukam es a nagymamam nem igazan jonnek ki jol, o is folyamatosan kioktatta anyam. Ezt csak onnan tudom, hogy nemreg szuletett egy kisocsem es megint jott a mama tanacsokat osztogatni, ekkor meseltek a szuleim, hogy ugyanez volt akkor is mikor en voltam kicsi. Anyukam beszelt a mamammal, az o kapcsolatuk sose volt felhotlen, de engem ezutan sem kezel rosszul ha meglatogatom.
2016. szept. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

Eőször is a férjeddel kell beszélni. Mi még gyerekvállalás előtt kialakítottunk egy olyan stratégiát hogy amiről nem tud abba nem tud beleszólni sem. Így rengeteg mindent egyáltalán nem tud,sokmindent csak utólag. Beszélgetünk vele időjárásról politikáról tv műsorról szomszédjárol rokonokról bármiről ami nem a mi életünk,de téma lehet.

Ha kérdez faggat,terelünk. Én megmondom hogy semmi köze hozzá,férjem terel inkább,de mivel csak férjem beszél vele telón,mi csak személyesen beszélünk,így férjem intézi,nem hagy teret hogy beleszóljon az életünkbe.

Ha együtt vagyunk és akkor szól be hogy pl legutóbb abba hogy már hozza kellene táplálnom mert direkt nem delikátozta agyon a húslevest,férjem visszakérdezett hogy de anya,szerinted nem így tökéletes az unokád ahogy van? Anyós egy fél órára elnémult😀

2016. szept. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
65%

Első és legfontosabb: a fárjed! mit szól az anyja viselkedéséhez? Mert, ha őt pártolja, akkor először vele kell leülnöd egy komoly bezsélgetésre. Itt a válás lehetőségét is fel kell hoznod, ha nem változtat a hozzáállásán.


Másodsorban pedig nem kell beengedni anyóst, maximum heti 1 órára. Nekem biztosan nem lógna ott, pláne, ha mindenbe beleugat. Először finoman rászólnék, másodjára pedig bezárnám az ajtót.

2016. szept. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
53%

Fáj meghallgatni? Nem.

Az enyém is ilyen, meghallgatom, igen, Kati néni. Aztán ha elment, csinálom, ahogy szoktam.

Csak arra figyelj, mondhat jót is, ne csináld, hogy csakazértse. Én sokszor rádöbbenek, mikor ezerfélét próbálok, az ezeregyedik bejön, hogy a francba, ezt mndta, megúszhattam volna ezret...

2016. szept. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sajnos én is így látom, hogy a kulcs a férjem lenne. De sajnos ő eléggé mama pici fia, és nem igazán mer neki ellent mondani. Ő már megszokta, hogy ilyen, és csak legyint mindenre, hogy nem kell vele foglalkozni, sőt jót akar...

Arról nem is beszélve, hogy egy olyan családmodellt hozott otthonról, hogy minden a nő dolga... semmit nem segít be a gyerek körül, a háztartásban, takarításban... és anyuja támogatja benne, hogy ez így van jól... Már ezer vitánk volt, próbáltam minden formában megbeszélni, de nem érek el semmit, válást is felhoztam, de szerintem nem veszi komolyan.. Nagyon el vagyok keseredve, mert nem így terveztem, szerettem volna, hogy működjön, és egy család legyünk...

2016. szept. 18. 08:21
 8/35 anonim ***** válasza:
81%

Nem az anyósod a probléma.

Az csak tünete annak, hogy sz@r van a palacsintában.

Tulajdonképpen gyereket szültél egy gyereknek. Ő elsősorban anyu szemefénye, nem pedig a te férjed és a gyereketek apja.

Más helyzetben azt javasolnám, hogy vedd fel a boxkesztyűt, viszont őszintén... megéri ezért a pasiért küzdeni?

A párkapcsolati alapokban is hibák vannak. És ti továbbléptetek.

Olyan mint rossz alapraházat építeni. Össze fog dőlni előbb-utóbb.

2016. szept. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
84%
Ne legyél ilyen negatív, 8-as, pici gyerekkel nem kell rohanni elválni. Ha valaha megvolt a kölcsönös szerelem és megbecsülés, akkor az a helyzet javítható. Érdemes lenne párterápiát igénybe venni, igaz, hogy drága, de már pár alkalom is eredményt hozhat egy külső szakember bevonásával. Ne add fel, ültesd le a férjedet beszélgetni, mondd el az érzéseidet, kívánságaidat, viszont szakember nélkül ne várj gyors haladást, mert a férfiak nehezen beszélnek az érzelmeikről és idő kell nekik, mire lelkileg is elfogadják azt, amit ésszel tulajdonképpen tudnak. Könyveket, cikkeket is olvashattok a témában. Közös programokkal, szexszel erősíthetitek az érzelmi kapcsolatotokat. Próbálj meg az ő cipőjébe is belelépni, hiszen neki is óriási váltás elkényeztetett gyerekből rövid idő alatt érett apává válni, meg kell tanulnia, hogy kell. Korábban ilyet nem csinált.
2016. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
85%
Hát akkor próbáld meg kevésbé illedelmesen. Hanem ért a szép szóból, akkor nyersen kell fogalmazni. Egyébként tipikus "anyós viselkedés". Add tudtára, hogy ő a te gyereked és nem engedsz beleszólást a nevelésébe, annak idején a saját gyerekeit úgy nevelte, ahogy akarta, de a tiédbe ne szóljon bele!
2016. szept. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!