Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hagynàd h hozzád költözzön az...

Hagynàd h hozzád költözzön az anyosod v aposod?

Figyelt kérdés

Meg nem aktualis a tema de minap beszelgettem a ferjemmel

es azt mondta ha ugy adodna ugyis nyugdijasok lesznek a szülök

barmikor latna nalunk öket,öt nem zavatná ha velünk egy házban laknának vagy lakna valamelyik.

Ettöl fraszt kaptam...

Normalisak kedvelem öket de a biztos tavolsag ugyerzem kell...

kb ugyerzem magam ha ezt a ferjem felhozza összepakolok es elvalok

Az en szüleim sose akaszkodnak rank es nem is szeretnenek

mert anyukam nem azert nevelt fel h öt apolgassam,dolgozott egesz eleteben lesz nyugdija sose akarna ram es az eletembe avatkozni

Ferjem szülei teljesen mások es siman kinezem belölük h beprobalkoznak par ev mulva...

Volt mar valaki ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni?

Elkell fogadnom es beletorodnom h nem lesz magan eletem

vagy hevesen tiltakozni akar tetszik a ferjnek akar nem?

Ti mit tettetek ebben a szituban?

vagy mit tennetek ha ilyenre kerülne sor?


2019. jan. 18. 15:51
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
70%

Nem hagynám. Főznék nekik, vagy bármi, segítenék bevásárolni, de a nyakamra ne jöjjenek. Nekik az volt a feladatuk, hogy a férjem felneveljék, nekünk az a feladatunk, hogy a gyerekeink felneveljük. Bár szerencsére egyikünk szülei sem olyanok.

Nyilván, ha utcára kerülnének, átmenetileg élhetnének nálunk, de azért, mert így könnyebb, nem.

Ezen felül..Szívesen látom őket bármikor.

2019. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
83%
Hevesen semmikep be tiltakozz ,azt támadásnak fogja venni. Mondd el neki hogy nem szeretnéd ha veled laknának. Mondd el neki amit itt leírtál.Es hogy válaszoljak a kérdésedre ne nem engednem hogy anyósomék hozzam költözzenek, sőt még azt sem hogy az én szüleim.A férjed sem azért költözött el otthonról hogy most meg a szülei költözzenek hozzá, légyen már egy kis esze !!! Mindenkinek jobb ha marad a maga helyén, így megmarad a beke.
2019. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
90%
Ha annyira megszorulnanak, hogy mas ut nem lenne, akkor azert utcara nem tennem ki. De nagyon vilagosan es hatarozottan lefektetnem a szabalyat annak, hogy nincs beleszolas az eletunkbe. Termeszetesen, ha csak kenyelembol akarna jonni anyos semmi penzert nem engednem...
2019. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ, miért. Ha felújítanak, és picit el kell jönnie otthonról, akkor igen. Ha lerobban, és segítség kell (bár dolgozom), de akkor igen. Ha unalomból, hobbiból, csak mert, és végeláthatatlan időre, akkor nem. De ez ugyanígy igaz a saját anyukámra is, akit imádok. Anyóssal se vagyunk rosszba.
2019. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
68%

Kizárt.

Nem is értem, attól még, hogy nyugdíjasok, nem lesznek életképtelenek...

Közölném, hogy felőlem hozzánk költözhetnek, akkor viszont én elköltözök.

2019. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
23%

A férjed helyében már most elválnék egy ilyen önző nőtől.Ha

a te anyád szorulna rád öreg korára, attól is frászt kapnál? Vagy hagynád egyedül?

Természetesen nem mindegy, hogy miért költöznének hozzátok, de tisztelni kellene a szülőket, akik felnevelték a férjedet!

2019. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:

Csak meg egy kerdes...

Es ha lerobanna?

Hitel gyerek mindkettötök fizetesere szükseg van

Apolo fizetese?vagy maradna valaki otthon velük ápolàsin semmi pénzért?

Mert ilyen röl is beszeltünk jobb most latni ki hogy gondolkodik

Megértem h àpolnà,de milyen áron?

Rettegni mikor kerülök utcara a gyerekkel?

Nehez kerdesen ezek

Megertem ot is de az en szuleim teljesen mashogy neveltek

es teljesen maskepp gondoljak a nyugdijas eveiket...

Es nem értem h ilyen szituban miert jo felboritani mindent

es a nullarol kezdeni streszben elni.

Meg ez a dolog h siman lakna velük

en is imadom a szüleim de tudom azt h hosszutavon megromlana a viszony

Amugy az anyosom egy udvarban lakik az anyukajaval

mar 84 eves...

Külön haz egy udvar

nem beszel vele,panaszkodik volt h elkapta a karját

meg olyanokat mond h elege van belöle és elfogja vitetni

Milyen jogon akar egy ilyen nö màst elvárni a gyerekètöl?

Szegeny mamat nagyon kedvelem

84 eves de olyan mint egy duracellelem

vannak huzasai de sose zavarja az anyosomekat

mindenkinek megvan a sajat elete

Megis allandoan panaszkodik...

sztem eszre sem vennek h a mama egy reggel nem ebredne fel

sztem egy szomszednak elöbb tünne fel...

2019. jan. 18. 16:11
 8/60 anonim ***** válasza:
40%

#6

Mire "szorulna rá" pontosan? Hogy ne létezzen privát szférája a gyerekeinek? Vagy mi?

2019. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
36%

Aki nem lakna velük együtt, az mit tenne, ha pl. 60 évesen Alzheimeres lesz, és 0-24 órás felügyeletre szorul?

Van félretéve pénz bentlakó ápolóra, vagy idősek otthonára?

A legtöbb esetben a kényszer visz rá valakit, hogy együtt lakjanak a szülőkkel. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy aktív korúként elviszi az első szívroham.

2019. jan. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
68%
Akkor írok egy konkrét esetet, ami velünk történt. Apósom meghalt, míg beteg volt, anyósom ápolta. Aztán beütött a krach, ő is beteg lett egy éven belül. Olyan szinten, hogy kórház-kórház, műtétek sokasága, kivezették a végbelét (nem ide való, de hozzátartozik a mondandómhoz). Falun laktak, de se enni, se inni nem tudott, iszonyatos fájdalmai voltak. Idehoztuk (megyeszékhely), hogy közelebb legyen a kezeléseknél, és még ő szabadkozott, hogy nem akar senki terhére lenni. Csontsoványra fogyott, embertelen lenne, ha ilyen beteg anyóst nem bírnál elviselni. A légynek sem ártott, csak beteg lett. Pár hónap múlva meg is halt. Hát nem kívánom a látványt, amin keresztül ment. Így gondolkozz kérdező!!
2019. jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!