Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hagynàd h hozzád költözzön az...

Hagynàd h hozzád költözzön az anyosod v aposod?

Figyelt kérdés

Meg nem aktualis a tema de minap beszelgettem a ferjemmel

es azt mondta ha ugy adodna ugyis nyugdijasok lesznek a szülök

barmikor latna nalunk öket,öt nem zavatná ha velünk egy házban laknának vagy lakna valamelyik.

Ettöl fraszt kaptam...

Normalisak kedvelem öket de a biztos tavolsag ugyerzem kell...

kb ugyerzem magam ha ezt a ferjem felhozza összepakolok es elvalok

Az en szüleim sose akaszkodnak rank es nem is szeretnenek

mert anyukam nem azert nevelt fel h öt apolgassam,dolgozott egesz eleteben lesz nyugdija sose akarna ram es az eletembe avatkozni

Ferjem szülei teljesen mások es siman kinezem belölük h beprobalkoznak par ev mulva...

Volt mar valaki ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni?

Elkell fogadnom es beletorodnom h nem lesz magan eletem

vagy hevesen tiltakozni akar tetszik a ferjnek akar nem?

Ti mit tettetek ebben a szituban?

vagy mit tennetek ha ilyenre kerülne sor?


2019. jan. 18. 15:51
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
22%
Ha betegek és nem tudják ellátni magukat, nyilván mi fogunk segíteni. Jó hogy nem hagyja megpusztulni vki a szüleit. Nem szeretnék a saját szüleimmel sem együtt élni, de lehet, hogy lesz olyan, átmenetileg erre lesz szükség. Nagyon gonosz vagy, ha sehogy sem akarsz segíteni.
2019. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
39%

#18:

Ezt kérdeztem. Ha tartós ápolásra szorul, nem tudja magát ellátni, és él még mondjuk 20 évet, akkor mihez kezdtek vele?

Mert mondhatod azt a férjednek, hogy te biztos nem veszed magadhoz. De akkor ő is mondhatja, hogy akkor váltok, ő pedig hozzá költözik, és ápolja.

Egy öregek otthonába bejutni nem olcsó. Milliós tétel. Ahogy a főállású ápoló is.

Van erre anyagi tartalékotok?

Úgyhogy ne csak sumákolj, hogy majd csak lesz valahogy, hátha 60 évesen elhullanak, mint a legyek ősszel.

MOST kell ezt megbeszélni, mert pl. az utolsó pillanatban nem lesz tartalékotok, vagy nem lesz hely az otthonban.

Ezt a kérdést ne söpörd a szőnyeg alá, mert téged is érhet meglepetés, ha hirtelen kell a férjednek döntenie.

2019. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:

Mondjuk erre nem is gondoltam

h egy gyerekre milyen hatassal lehet😔

2019. jan. 18. 16:47
 24/60 anonim ***** válasza:
14%

Ilyesmit nem artott volna meg hazassag elott megbeszelni.


Masreszt termeszetesnek tartom hogy az aki MAR nem tud magarol gondoskodni (idos szulo) ugyanugy a csalad segitseget kapja mint az aki MEG nem tud (gyerek).


De sokminden fugg attol mekkora az a lakas? Mert ha van kulon elszeparalhato szoba, esetleg lakresz, akkor nyilvan mas mint ha a szobakonyhasba akarnak koltozni a nyakatokra.


Mindenesetre ezt most tisztazd meg mielott gyerekeitek lesznek es mar nem tudsz kilepni belole.

2019. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 IronYpetya ***** válasza:
37%

(Mostanában tényleg mindenki csak anonim osztja a tuti válaszokat? cuki)


Kérdező: tök egyszerű. A kérdés alapvetően rossz, helyesen úgy illik kérdezni, hogy "hagynád-e hogy hozzád költözzön a szülő?"


Nincs após-anyós-apa-anya között szinteltérés.


És erre a kérdésre úgy kell válaszolni, hogy felfogod: vagy hozzátok költözik, vagy az öregek otthonába. Mert végső soron ez lesz - kivéve persze elhalálozás esetén. Olyan nincs, hogy valaki önellátó marad élete végéig - kivéve ha korán hal meg.


És hogy hozzátok jöjjön, vagy az öregotthonba? Ez már többek között anyagi megfontolás. Ahogy írtad - ápolni kell valakinek. Fogadhatsz hozzá ápolót is. Vagy betolod az öregotthonba, aztán fizeted az ellátását (vagy a házikóját odaadja azoknak és akkor nincs havi teher).


Ez mind-mind attól függ, hogy a te élethelyzetedhez és habitusodhoz mi illeszkedik legjobban.


Nálunk még nincs eldöntve, ha épp tudni szeretnéd. Vagy hozzánk jönnek a végén életben maradó öregek és felveszünk ápolót vagy ha nem bírjuk egymás képét, akkor marad az öregotthon és megfelelő gyakorisággal látogatás.


Szeretem a vakmerő "nem azért neveltelek fel hogy rám vigyázzál" anyukákat (enyém is ilyen), de ez nettó marhaság. VAGY nekem kell szöszölnöm vele, VAGY mehet a gyógyiba VAGY főbelövi magát.


Utolsó rémisztő valóság: magyar jogrendszer jelenleg kötelezi a gyermeket a szülő eltartására - mint ahogy a szülőt a gyermeke eltartására is. Annyi a különbség, hogy a gyereket leadhatod. A szülővel ez nehezebb, bár ha van saját vagyona, akkor az örökségről hivatalos lemondás (kvázi magadat kitagadod) sokat segít. Bocs gyerekek - ez van.

2019. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
84%

#9

"Aki nem lakna velük együtt, az mit tenne, ha pl. 60 évesen Alzheimeres lesz, és 0-24 órás felügyeletre szorul?"

Értelemszerűen nem magamhoz költöztetném, hiszen ezt az ápolást nem tudnánk biztosítani, hacsak nem akarna éhen halni az egész család.

Olyan megoldást keresnék, ami megfelelő erre a helyzetre. Házi ápoló, vagy egy olyan intézet, ahol figyelnek rá, és képesek szakszerűen ellátni.

Evidens, hogy minden erőmmel segítenék neki, de nem tartom megoldásnak azt, hogy költözzön hozzám. Dolgozó ember vagyok, képtelenség hogy egész nap rá figyeljek, hacsak fel nem mondok, akkor meg csak mindannyian szrban leszünk, nem tartom megoldásnak. Arról nem is beszélve, hogy nincs ápolói képesítésem, nem lennék képes megfelelően gondoskodni róla. Léteznek erre kitalált intézmények. Előbb dolgoznék kétszer annyit, és fizetnék neki képzett segítséget, mint hogy veszélybe sodorjam. Számomra ez elég egyértelmű.

2019. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:

Pont ezt irtam h beszeltünk rola!!!!!!

Nem aktualis csak mas velemenyere voltam kivancsi

hatha eltudja mondani vki a tapasztalatat...

60evesek multak amugy nagyon jol keresnek

apos nyugdija annyi lesz mint amennyit mi 2 ketten keresünk most.

Azert kezdtem el gondolkodni rajta h az ember idöben tudjon tenni ha baj van es ne erjen varatlanul!!!

2019. jan. 18. 16:52
 28/60 anonim ***** válasza:
23%
Egyebkent ez mar tenyleg OFF, de pont az ilyen "en nem megyek majd a nyakatokra, engem ne apoljon senki" hozzaallasu szulok szoktak valahogy megis a gyerek nyakan ragadni...
2019. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
27%
Azért mert valaki felnőtt és önálló, nem szűnik meg a család, a szülők iránti szeretet. Nálunk a segítség oda-vissza működik. És nemcsak idős lehet beteg, vagy szorulhat segítségre. Ki segítsen? A szomszéd? Ezt a családnak kell megoldani.
2019. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
0%
A ferjed egyeduli gyerek? MErt megoldas lehet ilyenkor meg ha felvaltva van hol egyik hol masik gyereknel, igy mindketten kiveszik a reszuket az apolasbol, de egyikukre se szakad ra teljesen.
2019. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!