Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Férjem apja alkoholista,...

Férjem apja alkoholista, tehetünk valamit?

Figyelt kérdés
4éve vagyunk együtt, eddig nem szóltam, nem veszekedtem a párommal, hogy amikor kedves papa jobban belelendül akkor szinte alig látom a férjem,mert ott van náluk, ilyenkor nem engedik felkelni se az ágyból,mert akkor egyszerre hosszútlép és elmegy inni! Férjem és a húga próbálnak hatni mindig a papára,de felesleges csak nagyobb balhé lesz belőle kiabálás és sajnos előfordul, hogy tettlegességig is fajul a vita! Anyósom szivbeteg, ő meg 1-1ilyen alkalom után mindig rosszul lesz, ez miatt is aggódunk! Hiába hivnak a papának orvost, hogy intézzen neki pár napot a kórházban,hátha egyedül marad ott kivizsgáláson akkor észhez kap, de sajnos nem járunk sikerrel, vérvételi eredményei tökéletesek! Teljesen kikésziti a családot, megértem a férjemet is,mert félti az anyját az apját meg sajnálja...csak az a baj,hogy ilyenkor engem napokra elfelejt, persze eddig nem szóltam de most,hogy jön a baba azért kezd bántani! Egyedül oldjam meg a hátvégi nagybevásárlást, karton üditőket pakoljam egyedül,mert ő sajnos papára vigyáz, menjek egyedül kocsival 30km-rt szájsebészetre,mert én konkrétan 1hete szenvedek a bölcsességfogammal,de sajnos ő csak este jön haza MA is,mert állatok vannak náluk és reggel korán ment etetni, napközben ott van,hogy figyelje a papát és az esti etetés után 7körül majd jön! Ez igy nem igazság, én veszélyeztetett 25hetes terhesen oldjak meg mindent egyedül,ő meg egy alkoholistát istápol?! Akin úgysem tudunk mi segiteni,mert saját maga nem látja be! Tehetünk valamit? Esetleg van olyan,hogy fizetni a kórháznál vagy bármi indokkal bevitetni?Elegem van,hogy hétközben sem látom a párom,mert mindig oda megy először de azért már sok, hogy hétvégén,de főleg vasárnap sem vagyunk együtt 2-3 óránál többet, holott már mi vagyunk egy család...
2019. jan. 20. 10:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira tipikus. Valaki beválaszt valami marhát az életébe (lásd: anyósod az apósodat), és utána az egész család szív egy idióta miatt. Igen, rohadtul nem igazságos:(((

Az is a baj, hogy az ember igyekszik körültekintően választani (mert sajnos valahol a családja is hozzá tartozik a másik félhez, akármilyenek is), de EZT nem láthattad előre. Én megoldást nem tudok, max. 2-300 km-re költözni (vagy külföld).

2019. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

3-as, a saját életed frusztrációit ne vetítsed ki a kérdezőre. Látszik, hogy egy ostoba, korlátolt szerencsétlen senki vagy. És nehogy már jobb legyen esetleg valakinek.

Attól, hogy te idióta módon erődön felül tűrtél, attól még képzeld, máshol úgy nevelik a lánygyereket, hogy a nő is ember. Persze nyilván megvolt az oka, hogy miért tűrtél, nem volt más választásod biztosan, egy lefojtott gyűlölet van benned, ami érződik a soraidból.

Igenis, VAN választási lehetősége a Kérdezőnek. Egy nőnek is meg kell tanulnia kiállnia magáért, mert utálni fogja magát ezért 20 év múlva, ha most ezt eltűri.

(Én a férjemnek adtam ultimátumot, hogy ha az unokáit a hozzánk közeli oviba adják a fiáék, és ő fogja ide hazahozni őket, amíg azok a melóból haza nem érnek, ha ezek a terveik,akkor elválok. Mert NEM ERRE SZERZŐDTEM, ENNYI.) Az ötvenes éveim elején nem erre akarok 3 évet pazarolni, és ennyi.

Rohadtul meg kellene már tanulni, hogy a nő is ember.

2019. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
91%
Itt páran nagyon trollkodnak: NEM a bevásárlás a fő baj, és NEM az, hogy orvoshoz kell járkálnia a Kérdezőnek. Persze, hogy megoldja egyedül. Hanem az egész elb....szott ezután következő életük a tét. Normális dolgokért én is lemondanék a férjem jelenlétéről, ahogy le is mondtam: egyedül jártam a terhes tanácsadásra helyijárattal. Egyedül hordtam a babánkat gyerekorvoshoz/tanácsadásra. Itthon egyedül vittem a háztartást (itthoni vállalkozás mellett is). Viszont neki akkor volt felfutóban a vállalkozása, EZÉRT vállaltam be (az átmeneti kényelmetlenséget), a kis családunk közös jövőjéért. Nem pedig egy vén alkeszért, akin az Isten sem fog segíteni. (De arra jó, hogy elcsesszen az életükből még kb 20 évet).
2019. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat! Annak a bőr alá ültetős gyógyszernek találtam kapszulás változatát is, és privátban is kaptam 1-2 jó ötletet gyógyszerügyileg! Anyósnak megmutatom, férjemmel pedig nagyon komolyan elbeszélgetek, mert az idilli családkép kezd megkopni! Sajnálom őt,sok jó dologból kimarad, most érezhetné ahogy a kisfia rugdos és velünk pihenhetne ebéd után...de helyette az apja szobaajtójába ül!
2019. jan. 20. 13:29
 15/15 anonim ***** válasza:

Egy alkoholista embert akit nem erdekel sem az egeszsege sem az hogy kinek az eletet teszi tönkre hagynám ott megrohadni ahol van!!

Ha lesz gyereketek ezt lassa?hmm??

a reszeg nagyapjat?Raadasul csak gond es nyüg van vele.


Anyam is ivott!en megmondtam neki az esküvöm elött

ha nem all le tavoltartast kerek ellene mert nem jöhet az esküvömre

es rendört hivatok nehogy megjelenjen.

Es ha lesz unokaja sosem ismerheti meg.

Aztan lass csodat masfel eve tiszta mintha kicsereltek volna

Az esküvömön egy korty alkoholt sem ivott

De megmondtam neki ha nem valtoztat elveszit.

En biztos nem fogok miatta plusszba idegeskedni.

Segitseg nelkül lerakta amire büszke vagyok most.

2019. jan. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!