Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti kifizetnétek? :D bővebben...

Ti kifizetnétek? :D bővebben lennt

Figyelt kérdés
Anyósomnál laktunk egy évig, én, a közben megszületett kislányom és a volt párom. Január 25.én elköltöztünk tőlük, párommal szétmentünk gyerek nálam . Rezsit ez alatt az egy év alatt harmadoltuk mindenki fizette a saját részét, kivéve az exem mert ő az utóbbi 8 hónapban nem fizetett semmit az annyának, és nekem sem, tehát jóformán eltartottuk de inkább én, tehát kaja a gyerek fenntartása, háztartási cuccok WC papír, mososzer stb mind rám hárult. utóbbi fél évben már szinte harmunkra főztem mert az még ugye elvaras volt hogy legyen főtt kaja a fiacskajanak és akkor már evett belőle mindenki. Ez mind az én gyedemből ment. Januárban 20 napot voltam náluk és már tudtam, hogy el jövök csak intéztem a költözést, előtte héten bevasaroltam mindent, exem kért kölcsön 15 ezer forintot adtam azt is, persze azt már soha nem látom M1 is. Ex anyósom felhivott múltkor hogy el számoljuk a januári rezsit, mondom ok persze hát ott laktunk januárban, de amikor ki nyögte hogy 25 ezer forintot utaljak el neki, na az kiverte a biztosítékot. Persze nem mondtam, csak annyit hogy küldje el tetelesen lefotozva stb de nem akarja elkuldeni a számlákat.. Sztem ez egy kicsit pofatlan 20 napert 25ezer... Persze kifizetem ha elkuldi és látom h annyi amennyi de általában 15be megszokott állni a rezsi mikor még ott voltunk... Vélemény?
2019. márc. 5. 08:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem fizetnék semmit. A kölcsönadott 15 ezerből a fia adja be a te részed.
2019. márc. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az fáj neki, hogy ott lett hagyva a fiacskája és ilyen módon akarja önmagát kárpótolni vagy nem is tudom. :-(

Ezt nem nőként írom egyébként.

2019. márc. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Mondd meg hogy boltolja el a fiacskájával.
2019. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Egyszerűen igazságtalannak érzem ha nem fizetek , bár az meglep hogy így gondoljátok, azt hittem jönnek a minek szült az ilyennek kommenteket :D amúgy mindenképp fizetek neki valamennyit de egyenes arányosan az ott töltött idővel . Nem a szívem csücske ez a nő de a kislányom nagymamája... Bár valószínű úgy is vérig lesz sértve ha nem a teljes ő általa kreált összeget küldöm.
2019. márc. 5. 09:07
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha elküldi a számlákat, akkor mond meg neki, hogy úgyis adtál kölcsön a fiának 15e-t, abból vonják le, és akkor már csak x ezer forinttal tartoznak neked.

Mintegy mellékesen pedig említsd meg neki, hogy beadtad a gyerektartás igénylését a bíróságra. Természetesen tedd is ezt meg, a gyerektartás nem neked, hanem a gyereknek jár, ha az exed nem tudja fizetni, akkor pedig az állam meghitelezi, tehát pénzedhez jutsz majd. Nagyon nem mindegy, mennyiből kell megélned.

2019. márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Alapból, ezt leszámítva is pofátlan egy család. Én nem fizetnék semmit, a kölcsön fedezi a részed, a fia rendezze, és ennyi.
2019. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Én sem fizetnék egy fityinget sem, ahogy a többiek is írják. De, gondolják ők, miért ne húzzanak le rólad még egy bőrt.


Megj.: az eleje kissé viccesnek sikerült: "... közben megszületett kislányom és a volt párom. "

2019. márc. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Egy büdös forintot nem fizetnék nekik. Szerintem is mondd h kérje a fiától a pénzt rá (kölcsönadott 15e ft)

Az meg h szültél neki...máshol is előfordul hogy megromlik a kapcsolat megváltozik az egyik fél...a lényeg h szeresd azt a kisgyereket és kérd azt az apjától ami jár neki (gyerektartás) ha ők igy akkor te is.

2019. márc. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

#7 Nem okoskodni akarok, de így volt: " A közben megszületett kislányom és a volt párom."

Ez így teljesen rendben van.

2019. márc. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem fizetnék. Nehogy fizess! Mondd meg neki, hogy az bezzeg nem zavarta, mikor a TE gyededből lett az egész pereputtyra főzve, mosva, takarítva! Undorító féreg.
2019. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!