Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg vonjak e a felugyeleti...

Meg vonjak e a felugyeleti jogat? Tovabb lennt

Figyelt kérdés
Szoval.. van egy 3 eves lanyom . Apja egy eve nwm latta nem keresi nem erdeklodik felole. Kiment kulfoldre. Nekem szuksegem lett volna egy beleegyezo nyilatkozatra hogy okmanyokat csinaltassak a gyereknek. O ezt nem vvolt hajlando alairni.szoval akadalyoztatja. Mai napig nincs szemelyije a gyereknek ami ovihoz is kellene. 2015 ben volt egy targyalas ahol kozos felugyeleti jogot iteltek meg. Most en kervenyeztem a kizarolagos felugyeleti jogomat! Szerintetek megnyerem a pert?
2018. jún. 6. 07:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen.
2018. jún. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Es ha megvonjak tole akkor mikyen kotelezetsegei lesznek mèg?
2018. jún. 6. 07:08
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Nem biztos, hogy megvonják, de részben korlátozzák.


De a személyihez nem kell feltétlen az aláírása, ha a gyámhatósághoz fordulsz, akkor ök felülírhatják az apa szándékát, mert ez egyértelmüen ok nélküli vonakodás részéröl.

2018. jún. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár van felügyeleti joga, akár sem, gyerektartást köteles fizetni, és a láthatási joga megmarad.
2018. jún. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Mar kerheted.

A 2015-ben lefolyatatott targyalaskor hozott itelet tovabbi reszei ervenyben maradnak utana is. Ha pl. tartasdijat megiteltek, akkor azt fizetnie kell.

Ezt is megtamadhatod azonban csak akkor az indoklasban jelezned kell, hogy arra valo tekintettel kered ennek felulvizsgalatat, hogy az edesapa kulfoldre tavozott es tudomasod szerint rendelkezik jovedelemmel es a korabbi jovedelmehez kepest tobbel es (ami a legfontosabb) a gyerekre forditando koltsegek novekedtek.

A helyedben azert legalabb egy ugyvedi konzultacio erejeig nem sajnalnam a penzt a jogi tanacsadasra (csak mert egyszerubb, mint itt tajekozodni es esetleg felre).

2018. jún. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
ma 07:27-es: az nem indok a gyerektartás emelérése, hogy az apa külföldön doglozik, mert a tartásdíj megállapításánál az azonos munkakörben Mo-on dolgozók átlagfizetését veszik alapul és nem a külföldön kapott összeget. Szóval adott esetben még kevesebbet kapna a kérdezö, mint most, ha az apa munkaköre nem kedvezö.
2018. jún. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

Megvonjatjak tole...esetleg lathatast adnak neki.

Fizetnie kell (csak akkor nem kelli fizetni ha egy masik ferfi a nevere veszi).

Az ikmanyikhoz ezutan is kell a jelenkete vagy a beleegyezo nyilatkozata.

2018. jún. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

okmanyokhoz*

jelenlete*

2018. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pont ezert adtam be a pert megint h kizarolagosan en legyek a gyamja mert akkor o neki nem kell mar az alairasa nelkule is tudok intezkedni okmany ugyileg. Gyamhatosag tanacsara adtam be a pert mert ok sem tudnak igy semmit csinalni . Azt mondtak ez az egyetlen megoldas van higy kervenyezem a kizarolagos felugyeleti jogot . Nem tudom embernek nevezni az ilyen "embert" aki a sajat gyerekevel cseszik ki. Megerdemli ha megvonjak tole es nagyon is bizom ebben
2018. jún. 6. 11:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz intezkedni!

A lepontozast sem ertem. Ha lemond rola akkor tudod az okmanyait intezni a birosagi papirral.

Az semmit nem jelent h nalad helyezik el...attol meg az apja.

Lanyonat nem latogatja az apja...nincs felugyeleti joga es meg is kellet pl a szemejihez a beleegyezese v a nyilatkozata.

2018. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!