Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti kifizetnétek? :D bővebben...

Ti kifizetnétek? :D bővebben lennt

Figyelt kérdés
Anyósomnál laktunk egy évig, én, a közben megszületett kislányom és a volt párom. Január 25.én elköltöztünk tőlük, párommal szétmentünk gyerek nálam . Rezsit ez alatt az egy év alatt harmadoltuk mindenki fizette a saját részét, kivéve az exem mert ő az utóbbi 8 hónapban nem fizetett semmit az annyának, és nekem sem, tehát jóformán eltartottuk de inkább én, tehát kaja a gyerek fenntartása, háztartási cuccok WC papír, mososzer stb mind rám hárult. utóbbi fél évben már szinte harmunkra főztem mert az még ugye elvaras volt hogy legyen főtt kaja a fiacskajanak és akkor már evett belőle mindenki. Ez mind az én gyedemből ment. Januárban 20 napot voltam náluk és már tudtam, hogy el jövök csak intéztem a költözést, előtte héten bevasaroltam mindent, exem kért kölcsön 15 ezer forintot adtam azt is, persze azt már soha nem látom M1 is. Ex anyósom felhivott múltkor hogy el számoljuk a januári rezsit, mondom ok persze hát ott laktunk januárban, de amikor ki nyögte hogy 25 ezer forintot utaljak el neki, na az kiverte a biztosítékot. Persze nem mondtam, csak annyit hogy küldje el tetelesen lefotozva stb de nem akarja elkuldeni a számlákat.. Sztem ez egy kicsit pofatlan 20 napert 25ezer... Persze kifizetem ha elkuldi és látom h annyi amennyi de általában 15be megszokott állni a rezsi mikor még ott voltunk... Vélemény?
2019. márc. 5. 08:41
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen, csütörtökre kaptam időpontot az ügyvédhez. A gyerektartas a gyereknek jár úgyhogy erről nem mondok le és igen mindenki pénzből él, ez a "le húzunk róla egy utolsó bőrt" én is ezt gondolom.. Édesanyám is azt mondta ha ki fizetem többet nem áll velem szóba :D amúgy konfliktuskerulő vagyok alapból és ezer is gondoltam fizetek, bár hal isten most már nem kell elviselnem a passzívagressziv stílusát, és rá tudom tenni a telefont. Az exem be iratkozott nappali képzésen iskolába úgyhogy amennyit kap az kB elmegy a telefonszamlajara...
2019. márc. 5. 09:46
 12/19 anonim ***** válasza:
63%
Ki ne fizesd!!! Majd a fia odaadja! 25e Ft biztos nem volt a rezsi, mi sokat használunk 3an 40-en lett a rezsi januarban pl, onnantol kevesebb!
2019. márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
Én kifizetném mindenképpen azt, amit fogyasztottam, nem azért, mert valami hű de becsületes ember az, akinek adom, hanem azért, mert én vagyok az. Persze, hogy mennyi az annyi, azt számlákkal kellene bizonyítania.
2019. márc. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

Mond, hogy számolja le a kölcsönadott pénzből.

Gyerektartást ugye fizet az exed?

2019. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%
ha be tudja bizonyítani, hogy az egy főre jutó rezsi tényleg 25e (amit kétlek, 20 nap egyszerűen nem lehet 25e/fő), akkor fizetnék. de kizárt hogy ennyi lenne, csak le akar húzni. ne hagyd magad!
2019. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%
Az ötös választ lépném meg.
2019. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2019. márc. 5. 13:43
 18/19 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem fizetnék, 10-essel értek egyet. Ez nem albérlet (szerződéssel), hogy ő majd befotózza a számlát. És ne kerüld a konfliktust: olvass be neki, utána b@xd rá a telefont (ha egyből ráteszed a telefont, többet nem tudsz beolvasni neki :))).
2019. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne, szerintem se fizess egy petákot se, legalább amíg fotót nem küld.

Azt írtad, a rezsit HARMADOLJÁTOK, és úgy 25ezer. A 31 napos januárból 20at laktál ott, tehát a teljes ár 2/3-ának kellene eleve a harmadát fizetned. Ha erre jött ki anyóspajtinak az a 25 ezer, az azt jelenti, hogy 113.500 volt a teljes hónap. Álljon már meg a fáklyás menet! Árammal fűtünk 24 fokra, és úgy nincs ennek a fele se a rezsink -.-"

2019. márc. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!