Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan éreznétek magatokat...

Ti hogyan éreznétek magatokat ebben a helyzetben? (anyós, após)

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, mindkét oldalról első unoka lesz. Nemrégen anyósom bejelentette, hogy majd elutaznak külföldre nyaralni majdnem 2 hétre a nyáron. Nem csak anyósomék, hanem apósom oldaláról a szűkebb család, testvér, unokahúg stb. A dátum konkrétan a kiírt időpontom előtt 2 héttel van. Kérdezte férjem, hogy last minute út vagy miért pont akkor mennek? Mondta, hogy nem, csak úgy.

Egyébként nem nyaralós típusok, kb soha nem mennek sehova és külföldön még pláne nem voltak nyaralni, szóval nem irigylem tőlük, érezzék jól magukat.

Csak nekem olyan furcsa, nem tudom hogyan érezzem magam, de őszintén szólva kicsit bánt a dolog. Ott lett volna az egész nyár erre az utazásra, erre akkor mennek amikor jó eséllyel már szülni fogok és még ki is adták feladatnak, hogy addig a nagymamát majd istápoljuk az otthonban.

Most nem tudom, hogy a hormonok miatt van-e, de ez nekem rosszul esik.

Bocsánat ha hosszú lett.


2019. márc. 16. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Én a férjed helyében kicsit jobban utánakérdeznék.

Eddig otthonülősek voltak, külföldön sosem jártak, most meg hirtelen elmenekülnek itthonról. Mintha szándékosan csinálnák. De miért? Miért kell az újszülött unokájuk és a gyermekágyas anyja elől menekülni?

Én ezt így kerek-perec megkérdezném szüleimtől, méghozzá akkor, amikor nincs ott a feleségem.


Függetlenül attól, hogy hogyan esik ez nektek, egyszerűen képtelen vagyok rájönni, miért így csinálják.


A mama istápolására mondjuk rögtön mondanám (férjed helyében), hogy első a kisbabám és a feleségem. Ha mellettük lesz időm meglátogatni, akkor megyek, ha nem, akkor nem. (Persze ha lehetséges, szakítanék erre időt, de ezt nem mondanám.)


Eddig normális volt velük a viszony? Örömmel várták az unokát?

2019. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Egyébként normálisak ha úgy vesszük, csak kicsit furcsák. Mindig is azok voltak. Biztos, hogy várják az unokát, mert mikor bejelentettük az érkezését, akkor rengeteg pénzt adtak, hogy felújítsuk a házat mire megérkezik.

Egyelőre próbálok arra gondolni, hogy elfelejtették mikor jön, vagy abban bíznak, hogy addig hazaérnek, vagy éppen eszükbe se jutott a kettőt összeegyeztetni, mert még annyira új az egész helyzet, hogy nem mindig jut eszükbe, hogy már az unokával is kalkulálni kell.

2019. márc. 16. 18:59
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Igazabol, semmi kozotok hozza. Nem o szul, a ti gyereketek.

Az en ( mar ex) anyosom pl SOSEM latta a fiam.

Egyebkent meg hidd el a szules korul rohadtul nem az anyosod meg aposod lesz a vagyalmod, hanem , hogy tudj egyaltalan ulni a szules utan, nem fog hianyozni a tarsasag. Az elso 6 het rolatok kell( ene) szoljon.

2019. márc. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
79%

Miért kéne az unokával kalkulálni? Vagy mit vársz tőlük? Hogy kukkolják végig a lábad között a szülést? Nem értelem.


Hidd el, ez az egész terhesség-szülés-babázás téma csak nektek kettőtöknek akkora dolog, a családnak, barátoknak közel sem az.

2019. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Értem és elfogadom, nincs is semmilyen elvárásom feléjük, csak furcsa, hogy ha nem olyan érdekes dolog nekik az unoka érkezése, akkor miért kell kiabálva ölremenni egymást közt a babnév választás esetén vagy folyamatosan kéretlen tanácsokat osztogatni a babacuccokkal kapcsolatban vagy adott esetben pénzt adni a felújításra.

Nem lenne kérdés számomra ha letojnák a baba érkezését, de a fentiek miatt olyan kettős érzésem van.

De ezek szerint ez csak az én hülyeségem és ne foglalkozzak vele.

Köszönöm a válaszokat!

2019. márc. 16. 19:26
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Szüléskor és a szülés utáni pár napban egyébként sem tudnának túl sok mindenben segíteni, ameddig a kórházban vagy.

Igazából mire téged hazaengednek, már ők is hazaérnek. Szerintem inkább pont ez a jó megoldás. Hogy még szülés előtt, de nyaralni való időben mennek el, és nem a szülésed után, amikor esetleg segítségre lenne szükséged. Hiszen akkor már elérhetőek lesznek.

Amúgy meg akkor mennek, amikor akarnak. Unoka ide vagy oda, közvetlen közük nincs a gyerekhez, csak a szülőknek van közvetlenül közük hozzá. Szóval nem kötelesek a programjaikat az unokához és az unoka igényeihez igazítani.

2019. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Utolsónak igaza van, amikor szükséged lesz a segítségükre, akkor már otthon lesznek.
2019. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is elutsztak a szüleim előtte héten, de a kórházba már be tudták jönni látohatni, arra hazaértek. Miért is ne mentek volna? Nem ők voltak terhesek.
2019. márc. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 piroska és a farkas ***** válasza:
77%
Én igazàból nem is értem, mi a probléma. 2 héttel koràbban utaznak el, jó esetben bőven itthon lesznek, mire a baba megszületik. Miért kéne otthon ülniük?
2019. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
En sem ertem mi a baj , en megszültem császárral es elso perctől egyedul voltam a babával , anyós sokat dolgozott , szüleim külföldön ! En tudtam , h magamnak szülőm ! 1 éves a fiam 3 láttak eddig mind ket részről !
2019. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!