Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki hogyan ünnepel, aki nincs...

Ki hogyan ünnepel, aki nincs túl jóban a párja szüleivel?

Figyelt kérdés

Gyerekekre gondolok. Pl szülinap vagy egy keresztelő? Mosolyszünet alakult ki köztünk, most nem mennék bele az okokba, viszont szülinap szezon következik a 2 gyerekünknek, és most kicsit zavar ez az egész, nincs kedvem vendégül látni annyira megbántott, tudom hogy nem rólam szól a gyermekem szülinapja, ezért kerdezem hogy aki nem ápol jó viszonyt, vagy akár a kapcsolatot is megszakította az anyósával az miként oldja meg ezeket az ünnepeket? Ez a muszájból bájcsevely mar nem biztos, hogy belefér egyikünk oldaláról sem. Nálunk eddig az volt a megszokott hogy összegyűlik a család és ünneplünk. Én elviselem ha nem piszkálódik, csak szeretnék boldogságban, nyugalomban ünnepelni. Eddig minden ilyen alkalomkor volt valami beszólása vagy utána derült ki hogy valami nem tetszett neki és jól meg is mondja ha neki vmi nem tetszik, ami engem nem érdekel, de unom hogy erről szól egy családi ünnep hogy neki kell megfelelni mindennek.

Szóval szerintetek?


2019. ápr. 1. 06:14
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Olyankor kik vannak ott? Te szüleid is, testvéreitek is? Ha meghívod anyóst, de csak a legszükségesebbet beszélsz vele ott a szülinapon, az úgy nem működne? Férjed hogy áll ehhez?
2019. ápr. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen tesók is, az egész família mindkét oldalról. Nagy csaladi buli szokott lenni eszem iszom stb.
2019. ápr. 1. 06:31
 3/9 A kérdező kommentje:
Én személyesen most nem beszélek vele, a gyerekeket engedem hozzá de a parom viszi és hozza öket, nem én. Most értem el odáig hogy latni sem akarom mert nagyon összevesztünk és már a gyomrom felfordul az egész drámatagozattól amit produkál. A párom elég tartózkodó ezzel kapcsolatban, igazából nem all ki mellettem, es ez is bant de most ezt félretettem, én eldöntöttem hogy nem leszek lábtörlő, ezert nem megyek és nem beszélek az anyjához. Ennyi.
2019. ápr. 1. 06:36
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha így nagy családi összejövetel van, akkor szerintem férjednek szólsz, hogy hívja meg. Eleve többen lesztek, valahogy úgy helyezkedjél, hogy ne maradj vele kettesben. Akkor nem mer beszólogatni. Ha meg utólag kritizálni akar, nem tud, ha nem beszéltek/nem taliztok (nem mész hozzá).
2019. ápr. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valahogy így képzeltem el én is. Remélem nem lesz túl kínos.
2019. ápr. 1. 09:43
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha meg beszólogat, akkor kérdezd meg, hogy neki lett-e a buli rendezve , vagy az ő pénzéböl, szóval, ha nem tetszik neki, és annyira sem tiszteli az unokájait, hogy a rosszindulatát magában tartsa, akkor hazamehet. Ne félj tőle.
2019. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Én az alkalmakat úgy oldottam meg, hogy férjem viszi a kislányunkat ő hozzájuk, köszöntsék meg ott. Én sem látom anyóst vendégül, hiszen ő szerinte még mosogatni sem tudok jól, mert én folyó vízzel mosogatok, nem pedig állott vízben,ahogy ő.

Ha majd ballagás lesz, akkor sem fogom vendégüllátni, majd addig kitalálok valamit.

Nem kötelező hazug közeget teremteni a kisgyerek köré, ugyanis megérzi, látja, hallja a feszültséget, ne adj isten anyós nem bír a szájával, hát én biztos nem hagyom magam. Keresztelő úgy zajlott, hogy egy kisebb vendéglőben volt ebéd, de nem volt köztünk szóváltás, pedig láttam anyóson, hogy fintorog, pofákat vág. Csak egy szót szólt volna, zavartam is volna haza. Ne hagyd magad!

2019. ápr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Mivel nekem még nincs gyerekem, anyósom sem igazán (kicsit bonyolult a családfa nálunk), de úgy-ahogy emlékszem egy hasonl szitura, ezért megpróbálom "gyerek szempontból" leírni.


Mi mindig elhívtuk a nagyanyámat (nagyon ellenséges volt édesanyámmal szemben, nagyon durva dolgokat pletykált róla, el akarta szakítani a fiától stb. - bár ezek később derültek ki, de azért érződött az ellenségeskedés részéről) a születésnapomra. Olyan 5 éves voltam, amelyik jobban megmaradt az emlékezetemben.


Édesanyám úgy volt vele, hogy rossz szó és pofavágás nélkül eltölti vele egy légtérben azt az időt, ameddig a buli tart. Végül elvonult inkább egy másik helyiségbe. Én nem bántam.


Én őszintén szólva nem bántam volna, ha nem is jönnek a lányaival. Végig olyan volt, mintha róluk szólt volna az egész. "Az én ajándékomat bontsd ki, az enyémet!"

Nagyon "rám telepedtek" ezzel, a végén már a sírás határán voltam (amikor három káráló nő akarja megmondani egy ovisnak, hogy melyik ajándék érdekelje a legjobban, és nem hagyják kiélvezni a szülinapot ahogy akarja, értitek)

2019. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is meghívnám. Egy szülinapon a gyerek van a középpontban, és hondolom a gyerekeid szeretik. Szóval hívd meg, köszönj neki, a többi időben meg nem kell neki tetszelegni, de undoknak se kell lenni vele. Szerintem ezt intelligens felnőtt nőként lehet kezelni.
2019. ápr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!