Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az ilyesmit hogyan lehet jól...

Az ilyesmit hogyan lehet jól kommunikálni? (Elméleti kérdés)

Figyelt kérdés

Csak az "eszköztár" érdekel az alábbi esetben. Mondtatok, szóhasználat, viselkedés minta, stb. A szereplők nem léteznek.


Adott egy nő, tartós párkapcsolatban. A nő nagyrészt introvertált beállitottságú. Szeret egyedül lenni, vagy azon kevés ember társaságában, akik a legközelebb állnak hozzá. Nehezen alakít ki mély barátságokat és nehezen oszt meg bizalmas dolgokat. A párjával és a saját szüleivel mindent megbeszél, de az anyósát akaratlanul is kirekeszti az életéből. Beszéljünk ideális esetről, amikor ellenszenv nincs és ez a kirekesztés valóban tudattalanul történik. A nő és az anyós között a beszélgetéssk üresek, mert az anyós ugyan szeretné építeni a jó viszonyt, de a nő keveset akar őszintén megosztani önmagáról és a párkapcsolatáról. Emiatt az anyós szemében ridegnek tűnhet. Mit tehet a nő, hogyan érheti el, hogy az anyósa ne utálja meg, de ne is kelljen kibújnia a saját bőréből? Mivel lehet ezt jól kommunikálni?


2019. ápr. 3. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

" Mivel lehet ezt jól kommunikálni? " - Intelligenciával

Mi mást lehet erre válaszolni, szerinted?

2019. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
A nő vezesse a beszélgetést és inkább érdeklődjön. Nem muszáj a mély részletekig belemenni egy egy adott történetbe, de ha valami nem olyan intim, hogy csak a párjával ossza meg akkor beszélgessenek arról. Pl. Munkatársakkal hova szoktak menni enni, mi a hobbija és miért stb...
2019. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell ahhoz introvertáltnak lenni, ill. rossz kapcsolatban lenni, hogy valaki az anyósával, apósával ne akarjon a párkapcsolatáról vagy önmagáról beszélni. Egyszerűen ők már nem az a bizalmi kör, amibe (jó kapcsolat esetén) a saját szülők és a házastárs tartoznak.


Miről beszélgessen anyóssal/apóssal?

Nagyon egyszerű! Róluk!

Kérdezze őket egészségi állapotukról, mindennapi örömeikről, gondjaikról. Ha kertészkednek, akkor arról, ha más tölti ki a napjukat, akkor arról. Ha még dolgoznak, akkor a munkahelyi dolgaikról. Pont annyira, amennyire még nem tolakodás, de jóindulatú érdeklődés. Hallgassa meg anyósa történeteit a szomszédjáról, a rokonáról, a kolléganőjéről, hogy régen mi volt abban az utcában, vagy az ő házukban, vagy mit tudom én. Amit mesélni akarnak.

2019. ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves második és harmadik: Ezek eddig nagyon jó tippek, köszönöm szépen. A további ötleteket is örömmel fogadom. Kedves első: Javaslom, ha nincs ötleted egy kérdéshez, várj meg inkább néhány választ!
2019. ápr. 3. 14:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Semleges témákról, étel receptekről, TV sorozatokról, időjárásról, politikáról, stb.
2019. ápr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Időjárás, esetleg az anyós érdeklődési köréről. Mondjuk én megértem hogy nincs közös téma, hiszen kvázi egy idegen nő az anyós.

Legalábbis azok én anyósom idegen számomra, pár éve "kaptam" a férjem hozadéka, semmi több. Nem is kell mindenkivel jóban lenni. Alap tisztelet oda - vissza. Ez bőven elég.

2019. ápr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!