Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hajlandóak lennének megprób...

Ti hajlandóak lennének megpróbálni megtanulni angolul, hogy tudjatok kommunikálni a gyereketek külföldi párjával?

Figyelt kérdés

Egyszerű a szituáció: a gyereketek külföldre költözik, összejön ott valakivel és közeledik a esküvőjük. Pár éven belül szeretnének örökbefogadni egy gyereket is. Ti megpróbálnátok megtanulni angolul (vagy az aktuális ország nyelvén) teljesen nulláról, hogy szorosabb legyen a kapcsolat vagy hogyan kezelnétek a szituációt?


Illetve mit szólnátok hozzá, ha a gyereketek nem tanítaná meg a gyerekeit magyarul?


2019. márc. 27. 19:54
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
87%
Angolul már csak azért is megtanulnék mert baromi fontos dolog
2019. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
26%
Mindentől függetlenül égne a pofám, ha nem tudnék angolul. Hogy lehet úgy élni, ha nem tudok valamire rákeresni a neten (angolul 10000x több dolog van fent), vagy nem tudok meghallgatni egy interjút, sorozatot, filmet eredeti nyelven?
2019. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen azokhoz szól a kérdés, akik nem beszélnek angolul (vagy akár bármilyen más idegen nyelven) és maguktól nem is kezdenék el. :)
2019. márc. 27. 20:01
 4/49 Metionin ***** válasza:
97%
Nekem attól függene hogy honnan származik az illető, tetszik-e a nyelv amit ott beszélnek, nehéz-e, szerepelt-e a terveim között megtanulni, érdekel-e. Idővel alap dolgok (pl. köszönés, egészségedre, köszönöm, stb.) úgyis rám ragadnának de ha amúgy nem tetszene a nyelv vagy lenne más nyelv amit mindketten értünk, akkor nem erőltetném.
2019. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
77%

Abban az esetben, ha nem tudnék vele kommunikálni tuti megtanulnék. De egyébként az angol mindig jól jöhet. :)

Én megpróbálnék rávilágítani a kétnyelvűség előnyeire, elvégre azzal is csak több lesz az ember. De nyilván ez a szülők döntése, nem erőltetném, ha nagyon elleneznék.

2019. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
94%

Az angol pont azért rossz példa, mert egy csomó nemzetiségű emberrel lehet használni.


Nem tanulnék meg németül senki kedvéért, de beszélgettem németekkel angolul.

2019. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
90%
Ha angol, német, orosz vagy népszerű nyelvek egyike, szerintem igen. Ha a pasi vagy csaj csak azt beszélné szeretnék megtanulni, ha másnem csak alap fokon, vagy köznyelvi társalgási szinten. Hogy ne legyek meglőve, ha beszélnünk kellene pár szót, esetleg kettesben maradnánk. Később meg ugye a gyerek is ha kint élne, lehet jobban beszélné azt a nyelvet, mint a magyart, még ott is jól jöhetne majd. Meg ha én is mennék látogatóba vagy valami, jó lenne, ha nem tudnának eladni.
2019. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
74%
Én biztosan megpróbálnék, nagyon szeretek nyelvet tanulni.
2019. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
79%

Az én szüleimben felmerült a dolog, hogy megtanulnának angolul mivel a párom külföldi. Az egyikük úgy ahogy megérti és beszél egy kicsit viszont a másik semmi.

De persze ez is csak egy gondolat erejéig létezett. A valóságban semmi nem lett belőle, ehelyett a páromtól várják el, hogy tanuljon meg magyarul (mert az aztán olya kva könnyű és hasznos)

2019. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
83%
Az én szüleim nem hajlandóak rá. (Én nem kértem tőlük ilyet és nem is fogok) Ők mindig csak azt mondják, hogy ők már túl öregek a tanuláshoz, tanítsam meg én a páromat magyarul. Az anyósom dettó ilyen. Szerintem inkább ez a gyakoribb, de becsülendő, hogy azért vannak, akik mutatnak egy kis igyekezetet.
2019. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!