Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 3 napos anyósi látogatás,...

3 napos anyósi látogatás, miközben én nem vagyok otthon? Normális?

Figyelt kérdés
Anyósom telefonon szólt, hogy látogatóba szeretne jönni egy bizonyos hétvégén. A férjem jelezte neki, hogy akkor én nem vagyok itthon (egy egész hónapot hiányzok tulajdonképpen). Erre, hogy jaj, csak hát akkor tud jönni (2 hónapja volt itt, tehát nem 100 éve), máskor ki tudja mikor tud még, erre a férjem mondta, hát ha csak akkor tudnak, jönnek, mit csináljunk... Nekem kellemetlen azonban a gondolat. Én a vendégekre fel szoktam készülni a magam módján. Én nem mennék vendégségbe, ha nincs otthon a háziasszony, még a fiamhoz sem, mert szerintem ez nem normális, hogy nincs aki erre itt rendesen felkészüljon, majd itt tesz-vesz a konyhámban össze-vissza és ha nem találnak valamit, engem fognak zargatni telefonon. Túlreagálom, vagy anyósom kissé arcátlan? Vagy lehet, hogy csak nem gondolta ezt át, hogy ez a gyakorlatban hogy is fog működni?
2019. máj. 6. 14:26
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/121 anonim ***** válasza:
88%
Sehol nem volt szó róla a kérdésben, hogy anyós átrendezné a konyhát, csak hogy főzne ott. A többit csak pár válaszoló költötte hozzá.
2019. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/121 anonim ***** válasza:
14%

A mi hàzunkban, a mi konyhànkban akkor se főzzön senki ha anyós, ha nem anyós, még a pàrom is tudja, hogy azt sem szeretem ha ő matat ott, vagy a gyerek.Mint írtam, én sem rendezkedek sem a garàzsban, sem a műhelyben.Mi szeretjük a "sajàt területünkön" tevékenykedni.

Nekem ugyan nincs anyósom, de ha lenne, én sem díjaznàm hogy az én megszokott, kialakult rendszerembe belepiszkáljon.Otthon felőlem annyit főz amennyit akar, azzal a fakanállal, abban a làbasban amiben akar, de az én privàt területemen ezt ne tegye, mert könnyen gipszbe kerülhet a karja!

2019. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/121 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy nálatok ez így működik, utolsó, nem jelenti azt, hogy mindenhol. A saját gyereked, aki ott él, nem matathat a konyhában...? Egyedi, oké.
2019. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/121 anonim ***** válasza:
26%

Természetesen nincs senki kitiltva, màrmint a lànyom meg a pàrom, de mivel ő még csak 9 éves, nem is érinti.

Egyszerűen arról van szó, hogy ott nincs nekik pakolàszàs, én tudom mi hova való, mit hol tartok.

Példàul a torkom "elharapná" a lànyom, ha a cuccai között rendezkednék, de pàrom se díjaznà mint írtam, ha a szerszàmait àtrendezném a műhelybe, netàn a garàzsban a éreznék óhatatlan kedvet pakolàszni.Ő tudja mi hol van, lànyom szintén ő tudja melyik könyvét, füzetét hol tartja.

Nem mindenki szereti ha átrendezik a dolgait a hàzban.

2019. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/121 anonim ***** válasza:
13%

Ja, és mivel kizàrólag én főzök, (kivéve a bogràcsozàs, grillezés) ez így érthető, mint ahogy az is, hogy nem állok neki színezni kis kifestőkben, de még hegeszteni se tàmadt eddig kedvem.

Én megértem a Kérdezőt, hogy nem szeretné ha az anyósa az ő "felségterületén" tevékenykedne.

2019. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/121 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó, nem ide tartozik de ha a gyerekeidet a konyhába sem engeded azzal csak szánalmas, életképtelen felnőtteket nevelsz belőle. Ha pedig fiúk akkor még majd más nőkön fognak élősködni ők is felnőtt korukban.
2019. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/121 piroska és a farkas ***** válasza:
90%
Az utolsó előtti hozzàszólónak azért negemlíteném, hogy a kislànyod személyes holmijai az ő személyes holmijai, a konyhàban viszont A CSALÀD dolgai vannak, jó esetben. Hogy fog így kedvet kapni ahhoz, hogy elkezdjen főzőcskézni, vagy meglepetésből vacsoràt készítsen, ha azt érzi, hogy egy làbost se vehet elő?
2019. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/121 anonim ***** válasza:
91%
Igen, a konyha úgymond közterület, hisz mind eszünk. Mindenkinek tudnia kéne ellátni magát anélkül, hogy valaki hisztirohamot kap, mert a filéző kés nem a szokásos helyén van.
2019. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/121 anonim ***** válasza:
95%
Igen, a konyha egy szinten van a wcvel/fürdővel. A család mindeb tagja használhatja. Nagy köcsögség kisajátítani szerintem.
2019. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/121 anonim ***** válasza:
0%

Azért azt lássátok már be,hogy mint nőt igenis zavarhatja. Férfiak se szeretnék,hogy a feleség apucija jöjjön és atpakolja a szerszámos helyiséget. Ha zavar kedves kérdező,mond meg a párosnak,hogy ez így nem volt fér. Az a te és az ő háza. Az anyja meg ne pakoljon ott. Vagy akkor küld oda apukádat neki!:D

Persze úgy is felfoghatod,hogy legalább nem gyullad ki a mosogató,ha a párod nem ért a hazimunkahoz.

2020. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!