Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szokásos anyóssal, sógornővel...

Szokásos anyóssal, sógornővel problémák, bővebben kifejtve lentebb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval úgy kb.dióhéjban:

Anyós úgy gondolta, hogy neki szültem a gyereket, és gyakorlatilag úgy viselkedik, mint egy félőrült. Lehetne sorolni a hülyeségeit, de próbálok lényegretörően fogalmazni:

-vagy kritizál, vagy épp nem is vesz rólam tudomást

-megkérdezésem nélkül dönt a gyerek felett

-sokszor kiakarja szó szerint tépni a kezemből a gyereket(de emiatt már rászólok)

De ténylegesen a legnagyobb gondom vele, hogy semmilyen együttműködési szándékot vagy tiszteletet nem mutat irántam. Igyekeztem többször is, de már inkább elfordultam az egész családtól. Sógornő meg "versenyzik" velem, állandóan sérteget, meg hallgatni kell, hogy miképp nevelem rosszul a gyereket. Nem találkozunk sokszor, de napi a kapcsolat videócseten keresztül. Férjem elismeri, hogy igazam van, de nem tesz semmit, magamra vagyok utalva. Mit tegyek? Hagyjam, hogy ha valamit mondanak, az akaratom ellenére is úgy legyen? Mégiscsak az én gyerekemről van szó.....


2019. máj. 15. 13:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%
Na, akkor még egyszerűbb a dolog, véget kell vetni a videotelefonálgatásnak. Napi egyszer még olyannal is sok, akivel jóban van az ember, de így? Szarjanak sünt vagy a ha annyira ragaszkodik hozzá a férjed, akkor intézze nélküled.
2019. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Mi imádjuk egymást a testvéremmel (a szüleink már nem élnek)és mivel ezer km-re lakunk egymástól, általában 7-10 naponként beszélünk skyoe-on. Igaz, akkor 2 órát, de mindkettőnknek ez szórakoztató és örömteli.

Nincs a világon olyan, ami rá tudna venni, hogy naponta cseverésszek olyanokkal, akik így állnak hozzám.

2019. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%
Képzeld el, hogy a gyereked felnőtt, és ilyen helyzetbe kerül. Te mit tanácsolnál neki?
2019. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%
Redukáld a videochatek számát. Mond meg nekik hogy ekkor nem jó ezért akkor meg azért. Találj kifogást. Anyuka meg ha beszól, van szád, visszaszólsz. Nem 1890- ben élünk hogy a fiu hazavitte az anyjához a feleséget, annak meg kuss volt az anyós házába! Egy percig nem kell tolerálnod a bunkóságot.
2019. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

Felnőtt, gyereket nevelő ember vagy és nem jössz rá arra, hogy a megoldás ennyire egyszerű: nem csücsülsz le te is a cseteléshez.

Ennyi.

2019. máj. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
86%
Nekem van olyan közeli nőrokonom, akivel nem bírjuk egymást. Kb. beszélünk három hónapban egyszer, ennyi. Én nem állok le bájologni olyannal, akivel nem érzem jól magam emberileg.
2019. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%
Napi kapcsolat video chaten? Olyan emberrel, aki sérteget? Mazochista vagy?
2019. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne beszélgess velük minden nap. Bőven elég hetente, sőt, két hetente egy alkalommal. Vagy ha napi szintű bájolgást akarnak, beszélgessen velük a párod, végül is az ő rokonai.


Tényleg tudni kell kulturáltan viselkedni a párunk családjával.


De tudd, hiába akarsz valakivel/ valakikkel nagyon jóban lenni. Ha nem passzol a természetetek, úgysem tudjátok a közös hangot megtalálni, és megszeretni egymást, ha nagyon akarjátok, akkor sem. És egy ponton túl kár is erőltetni. Egymás idegeire menni meg felesleges. Inkább érintkezzetek minél ritkábban, és rövidebb időre, de akkor békésen, türelmesen és kulturáltan. Attól, hogy X a párod a rokona, még nem kötelező szeretni is. Neki sem kötelező szeretnie téged.


Annyi a lényeg szerintem, hogy ne szapuljátok és sértgessétek egymást.


Én is utálom az anyósomat, és ez így is fog maradni már, amíg élünk. Olyan különböző a habitusunk, hogy ha nem egy párkapcsolat révén vagyok rákényszerülve, akkor saját döntésemből ilyen emberrel soha, semmilyen kapcsolatot nem tartanék fenn.


Nem sértegetem, nem szidom, csak magasról letojom. Értsd: akkor találkozom vele kb. 2-3 havonta, ha muszáj, a párom kedvéért. Ennyi.

2019. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!