Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek le lehet úgy élni...

Szerintetek le lehet úgy élni egy életet, hogy soha nem békülünk ki férjem szüleivel?

Figyelt kérdés
Friss házasok vagyunk, mielőtt összeházasodtunk megbeszéltük, hogy el tudja-e fogadni, hogy soha nem lesz jó kapcsolat a szüleivel.Ez annyit jelent, hogy havonta beugrik hozzájuk egy órára, meg az apjával telefonon is beszélget.Én nem járok oda, ő is csak ennyit.Az előzményekről annyit, hogy mindkettőnket megbántottak nem egyszer sok esélyt kaptak.Elég volt ebből, bocsánatot sem kértek soha.Szerintem esküvő előtt fontos átbeszélni az ilyen lényeges kérdéseket.Így beszéltük át, hogy ennyire szorul a kapcsolat köztük, részemről pedig nem erőlteti.Akármennyire szeretem, amilyen problémás a családja, inkább nem mentem volna hozzá, ha ezt nem vállalja.Már arról is beszéltünk, ha gyerekünk lenne, akkor én nem szeretném, hogy lássák.Ezt is elfogadta és megértette.De mi lesz, ha később máshogy alakul? Ha mégis békülni akar? Ki lehet törölni őket teljesen?

#anyós #após problémák
2019. jan. 16. 13:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Azért azt nem várhatod el,hogy teljesen felejtse el és “törölje”ki a saját szüleit,akármennyire is megbántották.
2019. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet ezt megítélni konkrét tények ismerete nélkül.Mert pl. ha az életére törtek, vagy egy pincében tartották étlen-szomjan gyerekkorában, akkor ez teljesen érthető hozzáállás...
2019. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

"Szerintetek le lehet úgy élni egy életet, hogy soha nem békülünk ki férjem szüleivel?" - természetesen igen, kérdés, hogy a férjed is ezt akarja-e valójában. Meg az, hogy mi van akkor, ha megváltoznak a körülmények, és a kedves szülők józan eszükhöz térnek?

Szóval szerintem ostobaság azon spekulálni, hogy milyen lesz a kapcsolat 10-20-30 év múlva, mert ez egy sok ismeretlenes egyenlet.

(mondom ezt úgy, hogy én sose békültem ki a szüleimmel, és nem is ismerték a párom)

2019. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%

Talán igen. Ha nem követeled ki tőle, hogy megszakítsa a szüleivel a kapcsolatot, meg nem kezdesz el hisztizni, hogy nélküled látogatja őket. Ahhoz minden jogod megvan, hogy te elkerüld őket, de a férjednek nem tilthatod meg. Ha valami megbocsáthatatlan dolgot tettek ellened az anyósék, amiben mégis a szüleinek ad igazat, akkor jobb elválni, de - szerintem - itt ilyenről nincs szó.

Egy biztos, ha ragaszkodtok ilyen körülmények között a házasságotokhoz, gyereket ne vállaljatok. A gyerek ugyanis nem csak a tiéd lesz, és ha a férjed meggondolja magát, bármikor jogában áll magával vinni a gyereket a nagyszülőkhöz. Sőt, a nagyszülők is beperelhetnek téged láthatásért.

2019. jan. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem. Valószínűleg csak nyomás hatására mondta, hogy elfogadja, és az sem biztos, hogy tényleg csak havi egy órára megy oda. Gondolom nem vagy vele 0-24-ben. Sajnos kicsit csőlátásod van, mint ahogy nekem volt, mert ez nem fog működni. Gyerekkel meg pláne, hiába fogsz kapálózni. 3 emberrel meg nem fogsz "harcolni" egy életen át, mert te mész majd tönkre benne. Tuti máshogy fog alakulni, és nem rossz szándékkal mondom.
2019. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Le lehet elni.

Tatám sose bekult ki a szuleivel es ezert a mamam se tartott semmilyen kapcsolatot az anyossal/apossal.

Aztan tudok olyanrol is, hogy sajat edesfiaval 40 ev utan bekult ki, meghozza pont a sose latott unoka kezdemenyezesere es utana jo viszony alakult ki koztuk.


Amig nem leszek gyerekeitek addig az öri-hari egesz jol tud mukodni. Azonban ha megszuletik az unokajuk es netan ez az elso unoka, akkor konynen lehet, hogy borul a helyzet es hirtelen kozeledni akarnanak vagy legalabb latni a kisunokat. Ha ott esznel vagy es kepes felretenni a nagy serelmeidet, akkor sokat nyerhetsz vele hosszutavon.

Ha en lennek a helyedben akkor azt fontolnam meg mi a legnagyobb bantas amit toluk kaptam es hogy azon hogyan enyhithetnenek pl. lehutonek neveztek es ha bocsanatot kernek akkor az szamit? Vagy lek...áztak, mikozben a fiuk volt az elso es utolso az eletedben es hat mondjakazt, hogy te lettel a legjobb feleseg?

Mert ha lehetetlennek tartod, hogy valami egyszeru modon kiengeszteljenek, akkor majd azt beszelnem meg a ferjemmel, hogy amikor jonnek latogatoba az unokahoz akkor en szepen elhuzok arra az idore vagy itt vagyok meg se mukkanok, de amint kapok egy kritizalo megjegyzest kitessekelem oket a hazunkbol es ezt a kedves ferjem talalja a szuleinek es felugyelje is hogy igy legyen.

Ha kiengesztelheto vagy, akkor fogalmazd meg mivel engesztelhetnek ki peldaul neked meg mindig nagyon faj hogy regen lehutonek neveztek mikozben te napi 8 oraban dolgoztal es hetvegen is vallaltal extra munkat es ezt szeretned tisztazni, hogy valtozott e a velemenyuk es jol esne ha elmondanak mar nem gondoljak igy. Es ha azt mondjak mar nem akkor hajra jojjenek el es hatha sikerul elolrol kezdeni.

Ha egyik se mukodik. Akkor ha nagyobbak lesznek a gyerekek a gyerek akkor azert engedd el oket az apjukkal az anyosekhoz. A gyerekeknek kell a nagyszulo. Es rosszabb ha nagykorukban kerdezik meg miert nincs nekik masik papa/mama es majd akkor te leszel a rossz anya es a fejedhez vagjak hogy megfosztottad oket a szereto nagyszuloktol es ezert lettek lelkiserultek es nyultak a drogokhoz....(na jo ezt kisarkitottam de konnyen lehet).

2019. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy élem az életem, hogy a saját anyámmal nem fogok kibékülni. Az 5 éves fiam nem is ismeri.

Már 15 éve elköltöztem, azóta rendben van az életem.


Lehet, a férjednek sem kellene találkozni velük, ha úgy viselkedtek.


A jövőbe nem lát senki. Lehet, hogy megérti, és soha nem viszi a gyerekeket, lehet, hogy viszi, mert a "gyerekek kérték", vagy a nagyszülők kérték.

Ez kockázatos, nem lehet tudni, mi lesz a jövőben.


Én azt vallom, nem kell olyan kapcsolatot ápolni, ami nem jó. Még ha a vér "összeköt", akkor sem.

Ki lehet törölni teljesen, csak akkor megszűnik MINDEN kapcsolat, és ha a gyerek megkérdezi, hol a mama/papa, akkor NINCS a válasz.

2019. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

A férjed is csak azért tartja velük a kapcsolatot, mert úgy illik meg mégis csak a szülei. De értelmes embernek maga a rokonság nem ellensúlyozza azt, ha ennyiszer megbántották a szülei.

Mi párommal szinte egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot egyikőnk szüleivel sem. Mindketten mérgező szülőkkel nőttünk fel, semmi szükségünk arra, hogy minimálisan is az életünk részei legyenek. A gyerekünket ha rajtunk múlik soha nem fogják látni.

Simán le lehet élni egy életet úgy, hogy nincs semmilyen kapcsolatotok a szülőkkel. Ha a párod minimálisan is értelmes akkor ő is látja ezt. Szerintem ne aggódj ezen, megbeszéltétek a dolgot és egyet értettetek. Ha őt is sokszor megbántották akkor nem lesz ennél szorosabb a kapcsolat.

2019. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
9%
Te nem vagy normális. 😂
2019. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%

A leírásodból úgy tűnik, te hoztad a döntést, ő meg elfogadta, különben nem mentél volna hozzá.

Olyan ez, mintha a gyerekednek megszabnád, hogy mikor mehetsz át Pistikéékhez.

Ha a férjed annyira érezné a bántást, maga kezdeményezte volna, hogy oké, innentől nem állok szóba anyámékkal. Ezt meg tudom érteni. Van, akit olyan mély és mérgező sérülés ér szülői részről, hogy ahhoz, hogy (viszonylag) normális életet tudjon élni, meg kell szakítani a kapcsolatot. Ez érthető, azt gondolom, ezt tiszteletben kell tartani.

De most a férjed mégsem haragszik annyira, azaz ő egy hónapban egyszer azért mégis látná a szüleit, apjával még telefonon is beszélhet, azaz ő mégsincs annyira megbántva? Az is lehet, ha te többet is engedélyeznél, többször is meglátogatná őket?

Mérhetetlenül haragszom a családot szétdúlókra. Lehet az akár egy gonosz anyós, lehet az akár egy gonosz meny.

( Zárójelben, mert ez már az én történetem: Apám felesége elérte, hogy apám 12 évig nem állt szóba a saját anyjával, akinek egyszem fia volt. Nagyapám úgy halt meg, hogy apám a temetésére se mehetett el, ő meg, a papucs, nem is ment. Aztán apám felesége kegyeskedett kibékülni. Nagyanyámnak azután mindent tűrnie kellett a menye részéről nehogy megint el legyen "zárva" a fia. Nagyanyám nem volt piskóta, az tuti, de ezt a szenvedést nem érdemelte meg.)

Jogod van nem elmenni az anyósodhoz, jogod van örökre elzárkózni tőle, de a bólogatókutyus férjedet nem lenne jogod elzárni tőle, meg nagy kegyesen engedélyezni havi egy találkozást. Felnőtt, beszámítható ember a férjed?

2019. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!