Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti együtt tudnátok élni...

Ti együtt tudnátok élni anyóssal apóssal egy kétcsaládos házban?

Figyelt kérdés

Mi együtt élünk persze elkülönítve egy fallal, de közös kert.

Eddig nem zavart, mert jól jött sokszor a segítség, amíg bele nem jöttem a dolgokba, háziasszony teendőkbe stb.

De most mar néha zavaró. Hogy pl. néha átjönnek, emiatt pl sosem merek egy szál bugyiban melltartóban rohangálni, mondjuk nyaranta kiülni napozni nyugodtan hogy ne lásson engem após anyós. Vagy csak szimplán ne hallani egymás zörgéseit stb mert azt azért át lehet hallani. Én szeretnék csak a férjemmel egyedül kettesben élni.

Lehet nyavalygásnak meg kicsinyes dolgoknak hangzik de én ilyen vagyok.

Viszont nem merem felhozni a férjemnek mert biztos vagyok benne hogy neki meg épp ez a jó. Ő mindig is olyan kényelmes típus volt, szereti ha a szüleivel egy nagy házban lehet.

Szerintetek mit tegyek?


2019. máj. 31. 10:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
46%

Sosem válaszolok privát üzenetre.

Igen, jó a kapcsolatunk. Anyos nem csinal semmi rosszat, nem nyomul, nem szól bele semmibe, nem az a tipikus idegborzoló anyós, csupan az allando jelenlete zavaro a szamomra. De megoldom. Anno tanultam relaxációs gyakorlatokat, ha nagyon felhúzom magam, akkor az segít. Mivel nem szeretném, hogy a férjemnek választania kelljen az anyja meg a felesege között, én "engedek".

2019. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
34%

A parod kulfoldi?

Vagy parod szuleivel egyutt koltoztetek ki?


Ismeretlenben jo dolog a kozelukben lakni, de akkor is jobb let volna 5 perc setara egy masik hazat/lakast venni.

2019. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
87%

Én simán el tudnám fogadni. Mindenre lehet megoldást találni, csak akarni kell, akár a napozásra vagy a bugyiban mászkálásra is. Én legalábbis hiszek a kommunikáció, a józan elme erejében. :)

A Te bajod se az anyósodékkal kezdődik, szerintem, hanem azzal, hogy a férjednek se mered megemlíteni. Milyen család, milyen házasság az olyan, ahol ilyen dolgokat nem lehet megbeszélni? Lehet elég lenne csak egyszer megemlíteni, hogy papa-mama, tessenek már kopogni, vagy mondjuk ebéd után vagy akármikor ne nagyon jöjjenek már át, mert pihenni szeretnénk, stb... Attól, hogy valaki idős, még nem hülye, biztosan megérti. :)

2019. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Igen. Német.
2019. máj. 31. 11:17
 15/27 anonim ***** válasza:
45%
Mi így élünk. Simán vagyunk pucérak, hisz ha valaki be akar jönni, kopog
2019. máj. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
68%
Teljes mértékben kizárt, hogy bárki családjával együtt éljek, de még ennyire közel sem laknék hozzájuk, akármilyen kedves emberek.
2019. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
49%

"Eddig nem zavart, mert jól jött sokszor a segítség, amíg bele nem jöttem a dolgokba, háziasszony teendőkbe stb"

- hát, igen.... Nincs más teendő, mint kitúrni a generációs családi házukból a már hasznavehetetlen öregeket és az utánuk búsuló Jürgent (férjet) is, így szokták tenni a mohó, kapzsi asszonykák. És utána boldogan, lihegve rohangálhatsz egész nap a 300 m2-en, és pihenésképp jöhetsz engem lepontyozni. Hát nem gyönyörű élet ez?

2019. máj. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem, a férjemen kívül senkivel nem akarok élni, pedig anyum meg a tesóm a legjobb barátaim. De introvertált vagyok, ha valaki ilyen közel lenne, olyan lennék folyton, mint egy túlfeszített húr.
2019. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
87%
Ha olyan a viszonyod a férjeddel, hogy nem mersz valamit megbeszélni vele, az nem házasság! A házasság nem erről szól. Hanem arról, hogy megbecsülnek, és boldog vagyok. Ha van rá esély, hogy megjavítsák (ki se próbáltad, hogy beszélsz vele, már előre elképzeled a potenciális választ), akkor erre kísérletet kell tenni. Ez nem arról szól, hogy ő kényelmes-e vagy sem, hanem hogy szeret-e téged vagy sem. Ha nincs rá esély vagy a próbálkozás nem hozott eredményt, akkor abból a házasságból ki kell lépni. Mire számítasz? Nem fog a helyzet magától megváltozni! Így akarod leélni a hátralévő mondjuk 50-60 évedet? Ha igen, akkor tessék. Ha nem, akkor szépen ki kell onnan lépni, és egy olyan kapcsolatot keresni, amiben boldog vagy. Nem alárendelt!
2019. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudnék így élni. Kivételt az képez, ha a szülők már olyan idősek, hogy mindennapos segítségre szorulnak. Más esetben kizárt, hogy a férjem, vagy a saját szüleimmel egy házban éljek.
2019. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!