Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most ezért én tényleg szívtele...

Most ezért én tényleg szívtelen vagyok?

Figyelt kérdés
Anyósomék alkoholisták, ezen nem lehet mit szépíteni. Tavaly óta apósom sem dolgozik csak segélyekből él, mert hát neki volt egy gerinc műtéte 10 éve és nem bír dolgozni. Anyósom 2007 óta nem dolgozik, 20 kg vas ággyal együtt már reggel 8-kor tajt részeg. Eddig valahogy megoldották a pénzügyeiket, de már hónapok óta rajtunk élősködnek. Ezt pedig már nem bírom tovább, elegem van abból., hogy reggeltől estig vedelni, meg vergődni bírnak , de dolgozni nem. Most ráadásul haza jött sógornőm, ő jó messze költözött anyóséktól, és fel van háborodva, hogy én milyen szívtelen vagyok mert nem akarok nekik pénzt adni, mert szegények betegek. Most várom a második babánkat, és kell a pénz és nem tudom tovább elviselni, hogy azért dolgozok, hogy nekik legyen mit meginni. Férjem sem nagyon akar segíteni, de mikor részegen ide jönnek vergődni inkább ad nekik pénzt csak tűnjenek el. Most akkor tényleg én vagyok szívtelen, mert nem akarom, hogy rajtunk élősködjenek?
2019. jún. 7. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

A férjed mit szól mindehhez?

És a sógornőm miért nem pénzeli őket?

2019. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Hasonló helyzetben voltunk. Mi azzal kezdtük, hogy egy idő után elzártuk a pénzcsapot. Persze minden voltam, csak úrinő nem (anyós-após szemében), de leszartuk. Elköltöztünk jó messzire, és ez van, tervezzük a családunkat, dolgozunk, éljük az életünket. (Azért, mert egy családban van egy-két hülye, nehogy már a normálisnak az életminősége menjen rá.)

(De mondom, könnyebb lesz, ha fizikailag is távolabb lesztek, esetleg külföld pl.)

2019. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj, de ha te gyerek mellett, úgy hogy terhes vagy a másodikkal, inkább alkeszokra költöd a pénzt, ahelyett hogy félre tennéd a baba érkezésére, a párod meg aszisztál ehez, akkor ti vagytok a buták! Sógórnőnek meg meg lehet mondani, hogy ne csak annyira sajnálja őket, hogy veled kötöszködjön, hanem adjon nekik ő pénzt. Amúgy, és ezt se rosszból, neked senki nem mondta még, hogy egy kismamának nyugalom kell? Ez minden csak nem nyugalom, és ezen csak ti a pároddal tudtok változtatni: ki kell rakni a nemkívánatos embereket az életetekből, még akkor is, ha a párod családjáról van szó. Az egy család, ti meg a pároddal + gyerekeitekkel másik család vagytok. Lehet mérlegelni mi a fontosabb. Remélem megoldódnak a problémáid, kellemes babavárást kívánok!
2019. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Én úgysem adnék pénzt alkeszoknak, hogy egy gyerekem sincs. Nem tudom, te miért adsz. Kit érdekel, ha megsértődnek, legalább eltűnnek.
2019. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Kiosztanám a sógornőt úgy, de úgy...Foglalkozzon ő velük szépen! Te pedig simán zárd az ajtót és ne reagálj rájuk, de erre a retardált sógornőre sem!
2019. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
99%
Sógornődet világosítsd fel, hogy eddig ti pénzeltétek az öregeket, jön a babátok, ezért átadod neki és elvárod tőle, hogy ő tegye ezt a 'megtisztelő' feladatot!
2019. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

A férjed keressen anyósnak egy elvonót, majd egy pár órás melót. Ha havi 30-40 ezret összeszed és addig sem iszik, már beljebb vagytok. Én anyósom is alkesz, de nyugdíj mellett eljár részmunkaidőben dolgozni és megemberelte magát. Néha hétvégén iszik, de hétköznap soha, mert nem tudna bejárni és ott olyan társaság van, nem akar kilógni a sorból.

Én sem pénzelném őket. Néha főznék többet és adnék ételt maximum, de pénzt nem!

2019. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Viccelsz? Nem hogy nem adnák nekik egy petákot sem de soha a büdös életbe nem beszélnék velük újra, nem engedném be hozzánk. Az meg egyáltalán nem érdekelne, ha ez valakinek nem tetszik, pénzelje akkor ő ezt a selejt bagázst.
2019. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
88%
Ajánld fel, hogy mostantól egyetlen dolgot fizetsz ki nekik: az elvonót. Vagy a zsebedben marad a pénz, vagy leszoknak, de úgyis az előbbi lesz.
2019. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagy szívtelen.

Én az elejétől kezdve egy ft-ot nem adtam volna nekik. Gyanítom hogy elvonóra nem mennének, férjedet is meglehet érteni, elvégre csak a szülei. A helyetekben messzire elköltöznék és közölném a sógornővel hogy innentől ő asszisztálhat az alkoholizmusukhoz, ha azt mondja nem, akkor te is mondhatod hogy milyen szívtelen, miért nem segít rajtuk.

2019. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!