Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megfaztam anyosnal ezert...

Megfaztam anyosnal ezert kozoltem, hogy karacsonykor nem megyek hozzajuk. Megsertodott. Mennem kene?

Figyelt kérdés

Messze lakik, ritkan talalkozunk es mar regota mondogatta, hogy menjunk el hozza vendegsegbe. Nem volt kedvem, de ravettem magam a jo viszony erdekeben.

Egyedul el, nagyon sporol, nincs is ezzel bajom amugy, de en nagyon fazos vagyok. A hazban egyaltalan nem volt befutve meg miota bejottek a hidegek, teljesen szetfagytam estere. Ferjem bekapcsolta a vendegszobaban a konvektort mig en megfurdok. A furdoben is jeghideg volt, a viz se volt forro. Nagyon faztam. Miutan elkeszultem bementem a fogkefekemert, kimentem fogat mosni es mire visszaertem ki volt kapcsolva a konvektor, mert sporolni kell. Mondanom sem kell, hogy teljesen szetfagytam reggelre, delre be is lazasodtam, teljesen lerobbantam. Mar nem ereztem a labujjaimat. En a meleghez vagyok szokva es 1 nap alatt nem allok at fagyos uzzemodba.

Aztan anyos kerdezte, hogy melyik nap jovunk karacsonykor en meg mondtam h nem jovok, jojjon o, mert itt nagyon hideg van. Megsertodott es egy nappal hamarabb haza is jottunk.


Nem az a baj h sporol, hanem h elvaras, hogy ott legyek mikor megbetegszem terhesen.


Ti a beke kedveert bevallalnatok? Szerintem ertheto az indokom...


2016. nov. 14. 07:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%

Ebben a formában nem.

Mióta eszemet tudom, ilyen spórolós nagymamám, képes télikabátban ülni a lakásban egész télen, de be nem fűtene egy percre sem... kivéve, ha meglátogatjuk.

Mire odaérünk, 20 fokra melegít, meleg papucsot ad, ha szerinte vékony a ruhánk, még plusz pulcsit is, meg ne fázzunk :)

Anyámék sem fűtenek mostanában a spórolás jegyében 18 fok fölé, de mivel tudják, hogy nálunk 25 van, igyekeznek arra az egy napra ők is befűteni normálisan.

Nyugodtan mondd meg neki, hogy csak akkor mész oda, ha elég meleg lesz, pláne terhesen, vagy már babával?

Vendégeket az fogadjon, aki hajlandó legalább ennyit megtenni a kényelmük érdekében. Attól a fél nap fűtéstől talán még nem fog éhenhalni... ha igen, akkor meg segítsetek be neki.

2016. nov. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%

Terhesen még úgyse!!!

Ha ő semmi esetre se akar menni hozzátok, akkor menjetek ti, de FŰTSÖN! Legfeljebb kifizetitek a gázszámla rátok eső részét. :D

2016. nov. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
86%

Nem.. terhesen meg kizárt. Éppe elég volt terhesen egyszer belázasodni. Menjen ő hozzátok. Miért nem oldjátok meg úgy, hogy férjed elmegy érte autóval (?) vagy vonattal/busszal és együtt visszajönnek, csak, hogy anyósod ne egyedül mászkáljon. Ez volna a legjobb megoldás szerintem.

Amúgy neki sem egészséges a fűtetlen lakásban ülni.. De hihetetlen, még 1 szobát sem hajlandó befüteni? Saját magának nagyjából egy 18 fokra kb? Gondolom akkor ő kabátban van otthon? Én elhiszem, hogy sok a számla, de a gyógyszer se kevés.

2016. nov. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

15 fok volt a lakasban ott ahol voltunk napkozben, a vendegszobaban 12. Nekem ez nagyon hideg. Lehet, hogy mi tulzasba esunk a fokokkal, de nalunk 23-24 van es van melegviz. Ehhez vagyok szokva.

En nem haragszom ra, hogy nem fut, mert az o dolga. De akkor ertse meg, hogy nem megyunk. Csak pulcsiban van amugy, teljesen alkalmazkodott a homerseklethez.

O szokott jonni es a ferjem szokta hozni. Nem esik nehezunkre ezt allni neki, de most tenyleg verig van sertve. Szerinte nem a hidegtol lettem beteg.

Terhes leszek meg karacsonykor is, de babaval meg annyira sem mennek nyilvan.

Remelem addig megbekel...

2016. nov. 14. 07:54
 5/36 anonim ***** válasza:
89%

Nem mennék.

Apuméknál 20-21 szokott lenni de gyertyaégetés elött mikor elmentem az otthoni virágból csokrot késziteni nekik befütött 24 fokra mert nálunk annyi van de nem gázok ott sem. Mamához naponta járok folyamatos 23-24 fokot tart nehogy megfázzak. Én a 29 hétbenvagyok de semmi esetre se kockáztatnék felfázást,megfázást.

2016. nov. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%
Elkepedve olvastam. De a vegen a csattano, h terhes vagy... Dehogy mennek! Kedvesen meghivnam magunkhoz. Elkepeszto, h nem erti, hogy egy varandos kismama nem akar jegge fagyni. Ezen megsertodni, aaaaa!
2016. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
84%

Hívjátok meg őt magatokhoz és akkor ő se lesz egyedül, te meg nem fázol.

Egyébként meg a leggázabb a férjed, hogy ezt így okésnak tartja.

2016. nov. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Ferjem is egyetert velem. De akkor is ram van kiakadva...
2016. nov. 14. 08:37
 9/36 anonim ***** válasza:
69%
Jó mostmár sajnáltunk eleget, öreglány majd feldolgozza, aztán ha aakr jön ő
2016. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
87%
Nem mennék én sem így, vagy adnék neki egy 5 ezrest, hogy be tudjon fűteni. Bár ebből lehet, sértődés lenne szintén.
2016. nov. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!