Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elegem an az anyósomból....

Elegem an az anyósomból. Hogyan tudnám bűntudat nélkül megszakitani vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Közel 25 éve keseríti meg az életem. Úgy érzem el jött az a pont,hogy elég volt. Mindenkit el már maga mellől. 3 fia, köztük a férjem is megszakította vele a kapcsolatot. Én mindig meg sajnálom hogy senkije nem marad. Hívom őt és olykor még is látogatom. Persze minden alkalommal rajtam tölti ki azt hogy nem mennek felé a fiai. Sőt az unokái sem mennek már. Reménykedek még, hogy észhez tér és rendbehozhatjuk a kapcsolatunkat?
2019. jún. 7. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Hát persze! 25 év után csak úgy megvilágosodik? Nem lehetetlen, de valószínűtlen.
2019. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha a férjed sem tartja vele a kapcsolatot, akkor őszintén, te minek teszed? A saját hibája, hogy mindenki elfordul tőle. Te soha nem fogsz tudni egy másik felnőtt embert megváltoztatni, nem is tudom hogy gondoltad, hogy ez lehetséges. Ha valaki mérgező, akkor el kell távolítani az életedből, akkor is, ha rokon.
2019. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Miért lenne bűntudatod, ha te látogatod egyedül és mégis rajtad tölti ki a haragját? Bűntudat nélkül fejezd be, ha a gyerekeinek nincs bűntudata, akkor neked miért van?

Majd ha teljesen magára marad, akkor talán változtat a hozzáállásán, bár kevés remény van erre ha 25 éve ilyen, de próbáld ki.

2019. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
20%

Meg kell várni míg kidöglik,magam is hasonló cipőben járok

Pészmékere van,remélem nemsokára meghibásodik.

A sírját is le fogom hugyozni

2019. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan tudnám bűntudat nélkül megszakitani vele a kapcsolatot?

... Reménykedek még, hogy észhez tér és rendbehozhatjuk a kapcsolatunkat?"

Neked kéne tudnod, hogy most akkor reménykedsz-e még, vagy meg akarod-e szakítani vele a kapcsolatot, nem tőlünk kérdezni, hogy reménykedsz-e még... Honnan tudhatnánk, hogy reménykedsz-e még?

2019. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

"Meg kell várni míg kidöglik,magam is hasonló cipőben járok"

Vagyis valaki várja, hogy kidögöljél?...

Undorító, hogy így beszélsz róla.

2019. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
én anyósom több mint két éve húzta ki a gyufát végleg és azóta felé sem nézetem, sajnálná a fene, ha a másik alapból rosszindulatú (ja és mindössze 6 év házasság után léptem ki az életéből :P )
2019. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem, sehogyan sem. Miért van bűntudatod? Kire hasonlít a kedves anyós? Miért ragaszkodsz egy agresszorhoz? Ki kelti a bűntudatot benned?


Ne reménykedj, mert az ilyen ember nem változik meg. Tönkrette a fiai életét, és a tiedet is tapossa, amíg hagyod. Nem kell sajnálni, mert ahogy szokták mondani: amit főzött, egye meg. Azért marad egyedül, mert elmar mindenki maga mellől, és nem azért, mert a sorsa úgy hozta, hogy egyedül magadt. Az nagyon nem mindegy.


A kapcsolatod nem hozhatod rendbe, mert az mindig két emberen múlik. Ha téged az anyós csak lelki homokzsáknak tekint, rajtad tölti ki a haragját, a frusztrációját, a fájdalmát, minden baját, és te ezt tűröd és kapcsolatnak nevezed - miközben nekünk panaszkodsz arról, hogy mi legyen veled és a kapcsolattal, meg szegény mamával ... -, akkor azt mondom: döntsd el, hogy meddig akarsz mártírt játszani.

2019. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a férjed se beszél vele akkor te minek?

Hagyd békén, ne csináld magadnak feleslegesen a problémát.

2019. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az egyik unokája a kislányom most mondott el dolgot vele kapcsolatban. Az anyukámat és az apukámat becsmérelte a hátuk mögött. A kislányomnak ez nagyon rosszul esett de nem merte lemondani. Ennek már elég kell lennie hogy száműzzem az életemből.
2019. jún. 8. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!