Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti hogy viselitek/viseltétek ezt?

Ti hogy viselitek/viseltétek ezt?

Figyelt kérdés
Nekem sokkal rosszabb volt, amikor a tetsvéreim kaptak ki, mint amikor én. Már felnőtt vagyok, de a mai napig is vannak pszichés problémáim emiatt. Nagyon rossz volt ez a tehetetlenség, hogy nem tudom őket megvédeni, a nagy sikoltozások és utána látni a verés nyomát... nem tudom miért viselem ennyire rosszul ezt az egészet, mert mindnekit megvertek gyerekkorában. Szégyellem, hogy nem tudom ezt az egészet elengedni ennyi év után sem. Titeket is jobban megviselt, ha a testvéreitek kaptak ki?

2019. máj. 9. 15:47
 1/3 anonim válasza:
100%
Mi is kaptunk ki a testvéremmel, de nagyon kevésszer és soha nem maradt nyoma az ütéseknek, szóval nem csodálom, hogy így megmaradt az emlékezetedben. Valószínűleg te a szülői bántalmazásokat traumaként élted meg. Jó lenne, ha kibeszélnéd egy olyan megértő emberrel, akiben megbízol, és meg tud nyugtatni. De ha az sem segít akkor fordulj pszichológushoz, az a legjobb, amit tanácsolhatok
2019. máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyen nem verik a gyereket. Mi egy pofont se kaptunk, mégis rendes emberek lettünk. Ne mentegesd a kretén szüleid. Nem ezt érdemelted, és erre nincs mentség. Próbálj keresni szakembert.
2019. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:
100%
Sok gyereknek jobban fáj az ha bántják akit szeret, mint amikor őt magát bántják. Engem is rendszeresen vertek de annyira megszoktam hogy volt hogy én szóltam hogy nem lehetne-e most megkapni a verést a megelőző fél órás ordítást kihagyva, mert tanulnom kell. Sztoikus nyugalommal csak letöröltem a vért meg megigazítottam a hajam és mentem dolgomra. De ha a háziállatainkkal ordibáltak, na akkor kiakadtam és volt hogy szembeszálltam miattuk a szülőkkel újabb verést kockáztatva. Az állatokat jobban sajnáltam és jobban szerettem mint önmagamat és amúgy is mindig felcseszett ha valaki nála gyengébbet bántott. Valószínűleg te is így éreztél a tesóiddal kapcsolatban.Ha még mindig gondot okoz a dolog, keress fel egy szakembert.
2019. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!