Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Após nem ismeri a tegezési...

Após nem ismeri a tegezési etikettet?

Figyelt kérdés

Feleségemmel 10 éve vagyunk együtt. A szülei soha nem engedték meg a tegeződést. Feleségem még a nagyszüleimet is tegezi, én náluk csak a keresztapját (az unokatestvére apja) aki most 45 éves. Az ő lányának lett udvarlója és az apósom azonnal felajánlotta a tegeződést neki (merthogy én is tegezem az ő leendő apósát). A probléma ott van hogy a srác tegezi alapból a leendő apóst, én az enyémet meg a mai napig nem. Ez rendkívül hülye helyzeteket hoz. Pl a mai családi ebéden az új srác meg az egész család tegeződött, csak én nem.

Akkora nagy dolog lenne megengedni a tegezést? Állítása szerint ez mutatja meg a tiszteletet és ők nem engednek belőle!


2019. jún. 23. 17:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

"Nem mindenki olyan felvilágosult, min ti vagytok."


Itt nem arról szól a dolog, hogy ki mennyire felvilágosult, hanem az (is) bántja a kérdezőt, hogy a családba újonnan jött, nála fiatalabb pasinak simán megengedi az Ő apósa, hogy tegezze. Tehát a lány unokatesó udvarlójának simán felajánlotta a kérdező apósa, hogy tegezze őt, kérdezőnek pedig 10 év házasság után SEM.

2019. jún. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%

"De, ismeri. A tegezést az idősebb ajánlhatja fel."


Igen, de miért a családba most becsöppent kvázi idegen fiatal pasinak ajánlja fel, és miért nem annak a pasinak, aki a lánya férje már tíz éve?

Komolyan, ez ennyire nem jön át senkinek, hogy mi a baja a kérdezőnek?

2019. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
34%

12!


Nyilván mert a kérdező nem szimpatikus neki, de ettől függetlenül továbbra sincs gond apóssal, ismeri az etikettet. Nyilvan ez arta az esetre ervenyes, ha nem tegezi a kerdezot. Ha viszont tegezi, akkor a kerdezo az, aki nincs tisztaban az etikettel,mugyanis ez esetben egyertelmuen vissza lehet es kell is tegezni

2019. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszi annak akinek leesett a kérdés!


Egyszerűbben megfogalmazva: apósomat 10 év után sem tegezhetem, mert ez mutatja a tiszteletet, de a 19 éves lány unokatestvér hasonló korú, 2 hete megismert udvarlójának felajánlotta a tegeződést az első alkalommal! Engem persze első pillanattól lazán tegez az após.

Feleségem is tegezi a 86 éves nagymamámat de a legnagyobb tisztelettel teszi! Az apósom meg 50 éves.

2019. jún. 23. 18:31
 15/27 anonim ***** válasza:
48%
Ez esetben te vagy a hibás, te nem ismered az etikettet. Azonnal vissza kellett volna tegezned.
2019. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg apósod a 10 év alatt egyszerűen megszokta ezt a helyzetet, és azért nem akar változtatni. Lehet, ha a kérdező ma csöppenne bele a családba, akkor felajánlaná neki is.

De 10 éve ez még nem volt annyira megszokott, és elterjedt, mint manapság.

2019. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező!


Hadd írjam le, mi a véleményem, majd utána azt, hogy ennek ellenére mégis mit tennék a helyedben.


Véleményem az, hogy nem jogos, amit apósod csinál. A csendőrpertu eleve nem jogos. Igazából neki is magáznia kéne téged, ha szeretné, hogy magázd. Az egy másik kérdés, hogy nagyon sok idősebb (persze az 50 éves még csak nem is az :DDD) és hagyományosabb módon gondolkodó ember tegezi gyereke házastársát, míg tőlük elvárja a magázást. Ezt én inkább akkor értem meg, ha pl. a saját gyerekük is magázza őket. Ez ma már nagyon ritka, szerintem kb. a mai 60-70 évesek generációja volt így a szüleivel utoljára.


Ha annak a másik fiatalembernek azonnal felajánlotta a tegeződést, akkor biztos, hogy nem vagy neki szimpatikus. Ennek okát viszont érdemes lenne kiderítened! Más jelét tapasztaltad ennek?


Egy másik dolog viszont, hogy mit tennék a helyedben.

A megszólítással nem foglalkoznék. Ha após így akarja, nekem semmi nem múlna rajta. Ha ettől lesz jó a viszony, akkor legyen így.

Ami engem zavarna, hogy ennek biztosan van más oka is szokáson kívül. Hiszen a most bekerült fiatalembernek azonnal felajánlotta a tegeződést.

Tehát én azt próbálnám kideríteni, mi a baja velem az apósomnak.

2019. jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%

"De 10 éve ez még nem volt annyira megszokott, és elterjedt, mint manapság."


De változtatni lehet. Soha jobb alkalom nem lett volna, mint amikor az unokatestvér pasijának felajánlotta. Tehát pl: "Béla, ha a Lajossal tegeződök, akkor tegeződjünk már mi is innentől."

Ez csak ennyi lenne, ha nem lenne egy ásatag gyökér az após.

2019. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy a feleséged nem kérdezhetné meg négyszemközt az apjától? Hogy ha X-nek felajánlottad a tegezést, akkor annak, aki a vejed tíz éve, mi az oka, hogy nem?

Ha jönne a "tisztelet" dumával, nem fogadnám el, úgy értve, jelezném, hogy nem értek egyet vele, mint lánya.

2019. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
55%

vejed = veje

(Előző voltam)

2019. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!