Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Após nem ismeri a tegezési...

Após nem ismeri a tegezési etikettet?

Figyelt kérdés

Feleségemmel 10 éve vagyunk együtt. A szülei soha nem engedték meg a tegeződést. Feleségem még a nagyszüleimet is tegezi, én náluk csak a keresztapját (az unokatestvére apja) aki most 45 éves. Az ő lányának lett udvarlója és az apósom azonnal felajánlotta a tegeződést neki (merthogy én is tegezem az ő leendő apósát). A probléma ott van hogy a srác tegezi alapból a leendő apóst, én az enyémet meg a mai napig nem. Ez rendkívül hülye helyzeteket hoz. Pl a mai családi ebéden az új srác meg az egész család tegeződött, csak én nem.

Akkora nagy dolog lenne megengedni a tegezést? Állítása szerint ez mutatja meg a tiszteletet és ők nem engednek belőle!


2019. jún. 23. 17:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%

"Ez ma már nagyon ritka, szerintem kb. a mai 60-70 évesek generációja volt így a szüleivel utoljára."


Igen. De nálunk még az a szülői generáció él! :)

Tehát a magázódás is él.

2019. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
59%

Ha jól értem, nem 10 éve házasok, hanem 10 éve tart a kapcsolatuk. Ami akár azt is jelentheti, hogy 15 éves koruk óta együtt vannak és 1-2 éve házasodtak össze.


Ha jól értem, az anyóssal is csendőrpertu megy, csak ő nem ajánlotta fel annak a fiatalembernek a tegeződést, ezért vele nem annyira fals ez a helyzet.

Nem tudjuk, a kérdező feleségének van-e testvére. Ha igen, neki van-e házastársa, partnere. Ha igen, akkor vele hogyan vannak a felesége szülei.

2019. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem, ha ennél nagyobb gond nincs a családban, akkor magázd tovább.

Nem lesz tőle semmi bajod.

Ezen felül ha normális mint após akkor kibírod.

Én is magáztam mindig az anyósomékat. Édesapám most ajánlotta fel a páromnak, hogy tegezze. (26 éve vagyunk házasok)

2019. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
74%
Nem olvastam a válaszokat, de leírnám, hogy a mi családunkban hogy van. Nálunk is csak én nem tegezhetem apósomat. Mindenki más igen. Pedig 3 unokája van itt, és az egyetlen fiának a felesége vagyok már 17 éve. A tegezés dolog sokáig nekem is csípte a szemem, és mit tagadjam, rosszul esett. DE!!!! Ettől függetlenül jobban számíthatok rá, mint a saját szüleimre. Bármikor kellett bármi, ő ott volt. Ha gyerekfelügyelet, pénz, fuvar, vagy bármi kellett, neki bátran szóhattam. Szóval, ha lehet, ne ez számítson. Ha amúgy rendes veled, és családtagnak számítasz, a többi nem számít.
2019. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
63%
Az etikett szerint a csndőrpertu akkor elfogadható, hogyha szignifikáns a korkülönbség. Ha jól értem, itt nem ez a helyzet. Beszéljétek meg.
2019. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem akkor tegezd le te is. Ő is tegez téged. Ha kikéri magának, akkor mondd meg, hogy ő is tegeződik!

Te se adtál rá engedélyt, hogy ő letegezzen téged.

Ha ragaszkodik hozzá, akkor neki is magázódnia kell. Így illik.

2019. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ez kínos dolog. Szerintem megszokásból maradt így a helyzet és most már nem látja értelmét felhozni vagy nem tudja a módját.

Vagy szimplán nem kedvel - de ezt már te tudod milyen a viszonyotok.

Szerintem a párodnak kéne beszélnie erről az apjával, említhetnéd neki hogy neked nem esik jól a kialakult helyzet és esetleg érdeklődhetnek ennek okáról. Ha csak félreértés, akkor javasolhatná hogy legközelebb após ajánlja már fel neked is a tegeződést aztán igyátok meg a pertut és kész.

2019. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!