Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomat miert zavarja, hogy...

Anyósomat miert zavarja, hogy így élem az életem?

Figyelt kérdés

31 eves vagyok. Fiatal, élvezem az életem, imádok utazni, legnagyobb vágyam az életben, hogy minél több helyet láthassak ezen a gyönyörű bolygón. Amikor csak tehetem utazok. Hosszabb, de 1-2 napos utakra is. Munkám az az, ami éppen az adott életszakaszban összejön. Nem szeretem mindig ugyanazt csinálni, nekem kell a változatosság, az új élmény, tapasztalás. Egyszerűen megőrülnék, ha évtizedekig ugyanazt kellene csinálnom, és munka után csak sietnék haza, hogy pihenjek a másnapi munka miatt... Én élni akarok, nem csak eltengődni valahogy a mindennapokban.

Anyósom viszont folyton azzal jön, hogy mikor lesz már baba, mikor szülök, babaszoba, baba,baba... Pedig megmondtam már sokszor, hogy én nem ez vagyok. Nem fogom lekötni magam örökre. Nem vágyom gyerekre. Én nem tudnék úgy élni, hogy abból álljanak a napjaim, hogy otthon babázok... Olyan gyorsan elröppen az életünk. Én nem akarok a társadalmi elvárás miatt azba tipikus nő lenni, aki csak házasságot és 3 évente szülőszobát akar látogatni... És emiatt anyósom sokszor megjegyzéseket tesz. Nem az ő élete. Unatkozik? Ezèrt kellene unoka? Miért nem érti meg 53 éves létére, hogy én csak a saját, illetve a férjemmel közös életünkre akarok koncentrálni és a kör nem fog bővülni...


2019. jún. 25. 15:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
74%
A férjedet nem zavarja hogy így élsz? Ő mit csinál, amíg te utazol? Ot nem zavarja, hogy nincs fix munkád?
2019. jún. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes, hogy csak egyes számban beszélsz. Te utazol, te így, te úgy...
2019. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
35%

Egy gyerek annyi "változatosságot, az új élményt, tapasztalást" ad, amennyit egy életnyi utazgatás sem tud biztosítani...


Az is érthető, hogy az anyós unokakákát szeretne, genetikailag belénk van kódolva. Nem könnyű beletörődni, hogy megszakad a vérvonal.


Részvétem a férjednek és az anyósnak.

2019. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 Halmai Annamária válasza:
40%
Irígy rád nagyon, nem kell vele foglalkozni. Ezek az energiavámpír lehúzó emberek akik valójában elrontották az életüket és azt akarják hogy a tiéd is ugyanolyan rossz legyen mint az övék. Utazz, élvezd az életet, anyós meg kötögessen otthon ha neki az jó, hozzád a világon semmi köze és semmi joga nincs beleszólni a te életedbe. Ha nem tetszik neki esetleg közöld vele hogy szedegessen hangyát, az megnyugtatja majd, vagy vegyen magának kiskutyát és tutujgassa.
2019. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
77%
Nem akarsz megfelelni a tarsadalmi normáknak ahogy irtad, minek mentel férjhez? A szövegedből meg csak egy szó dominal az pedig az ÉN. Miből finanszírozod ezt az életet mert az azert nem kis összeg az utazgatas.
2019. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
52%

nekem kell a változatosság, az új élmény, tapasztalás.


Gondolom, azt várja, mikor akarsz majd változatosságot a pasizásban is és aggódik a fia miatt.


Azért meg állj a tükör elé és köpd szemközt magad, hogy a tipikus nő házasságot és háromévente szülőszobát akar látogatni...

2019. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy mindig van munkám. Csak nem egy irodában ülök napi 12 órát, minden egyes nap, ami után megyek haza főzni, mosni takarítani. Látom itt is van, akinek ennyiből áll az élete, és ő sem tudott mást mondani, csak hogy ez gáz... szerintem az a gáz, ha valaki nem képes felismerni, hogy nem KELL úgy élni, mint más egymilliárd ember. Kalandok, élmények, boldogság nélkül. Ha pedig valaki megteheti, hogy az élete nem egy állóvíz, egyből támadják... Szóval munkával keresem a pénzt. És ez is nagy tévhit, hogy a sok utazáshoz milliók kellenek. Most 2 hétig leszek távol, repjegy+szállások kb. 60ezer forintomba került. Ezen felül már csak az etkezes és nehany vonatjegy kell. Ez nem sok pénz 2 hétre. Egyszeruen felreteszek a fizetesbol ra. Nem nagy dolog.

Egyébként miről szóljon az eletem, ha nem rólam?Mert valaki irta, h csak én én... Hát nem is úgy fogok élni, ahogy más akarja mivel ez az ÉN életem. Nyilvan van nekem is edesanyam, testverem, itt van a ferjem (egyebkent ketten utazunk, csak magamra iranyitom a temat, mert anyosom engem szol meg, nem a fiat), akiket nagyon szeretek. De ez nem egyenlo azzal, h ugy elek, ahogy ők akarjak. Ez abszurd lenne.

2019. jún. 25. 16:04
 8/72 A kérdező kommentje:
Utolso ez nevetseges!Szerinted aki nem akar besavanyodva otthon ulni, az egyenlo azzal, hogy nem huseges?Nah ne már. Milyen feltételezes ez?:D Imadom a ferjem, tobb, mint 10 éve vagyunk egyutt. En csak nem akarok egy tipikus, mai csaladmodellt csinalni az eletembol: tessek megnezni azokat, akiket semmi inger nem er a szurke hetkoznapokban. Allandoan bosszankodik, masokat piszal, megcsalnak, veszekednek, elvalnak 3 gyerek mellett. Akkor melyik a rosszabb?
2019. jún. 25. 16:09
 9/72 A kérdező kommentje:
Márpedig rengeteg nő elveteti magát. Mert nincs semmi ötlete, mihez kezdjen. Aztán majd szül, hogy ne lehessen azt mondani, h ő nem csinál semmit... persze million nem ezért hazásodnak és szulnek, nyilvan. De azért be kell látni, h elvaras a noktol a gyerekvállalas. Es aki nem teszi, azt tamadjak. Lasd itt most... de en nem fogom beadni a derekam soha senkiert.
2019. jún. 25. 16:11
 10/72 anonim ***** válasza:
46%

Tehát te is elvetetted magad ezekszerint.


Amúgy meg mindenki ugy el, ahogy akar. Az momdjuk hihetetlen, higy anyosod csak neked magyarazna, a ferjednek nem. Az meg kkimondottan taszító, higy ÉN, ÉN, ÉN van mindenütt, nem a mi...

2019. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!