Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan bírjuk rá anyósomat,...

Hogyan bírjuk rá anyósomat, hogy kérje vissza a slusszkulcsot a 3 éves gyerekünktől? Nem hajlandó!

Figyelt kérdés

Egy banális ügy következik, amit mégsem tudunk megoldani.:) Anyósom és apósom kissé habókosak már, nem ma születtek. Amikor a kisfiunk náluk volt, nekiadták a pótslusszkulcsukat az autójukhoz, mert a gyerek imádja a kulcsokat. Hazahozta magával, azóta nem ereszti a kezéből. Reggel egyből keresi, este egy konkrét helyre teszi le, sír, ha nem találja hirtelen.


Viszont a férjemnek állandó stresszt jelent, hogy nehogy elveszítse a gyerek, mert csak két kulcsuk van anyósoméknak a kocsihoz és anyósom minden nap rákérdez, megvan-e még a kulcs. Kértük anyósomat, hogy vegye vissza a gyerektől, de ő azt mondja, akkor "nem áll többé szóba vele" a gyerekünk, így nem meri elkérni. Nem viccelek, szó szerint ezt mondta, mert neki fontos, hogy a gyerek szeresse őt. A többi unokának sem mond nemet soha semmire. Én már próbáltam neki mondani többször, hogy nem tudom garantálni a kulcs épségét hetekig egy kisgyerek mellett. De nem hat!

Mi nem akarjuk elvenni, hiszen nem mi adtuk neki a kulcsot, és nem is nekünk fontos, hogy visszakerüljön a helyére. Nem is fogjuk mi ezt magunkra venni, hiszen nem mi csináltuk a bajt.


Mi legyen, állítsuk le anyósomat a kérdezősködésről aztán vagy meglesz a kulcs, mikor keresik vagy nem? Vagy bírjuk rá valahogy, hogy kérje vissza?



2018. aug. 21. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/116 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is imádta a kulcsokat de nekem több eszem volt s egy köteg régi, sehová sem passzoló kulcscsomót kapott játszani.
2018. aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/116 anonim ***** válasza:
97%
Hasonló kulcsra kicserélés nem jöhet szóba? Vagy, ha kap egy másikat, az nem fog neki jobban tetszeni?
2018. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/116 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy vicc? Féltek egy 3 éves gyerektől? Jobb lesz, ha valahova elkeveri és akkor lehet teljes zárcserét csináltatni az autónál?
2018. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/116 anonim ***** válasza:
95%
elveszed, kap egy másikat...
2018. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/116 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez tényleg banális! Itt a vert, elhanyagolt gyerekek, abortuszon gondolkodó nők erősen foghatják a fejüket, hogy irigylik a problémátokat! Nem fogod magadra venni, de azért kiírsz ide egy kérdést. Nyilván két lehetőség van: Vagy ráhagyod az anyósékra, az ő bajuk, de akkor ne is izgasd magad, vagy ha izgatod magad, akkor mégiscsak nektek kell visszavenni. Különös tekintettel arra, hogy te éppúgy rosszul fogod magad érezni, ha kellene a kulcs, és nem lesz meg, mint a nagyszülők. De csak úgy mellesleg: ha a gyerektől nem merik visszakérni, akkor hogy fogják visszakérni, ha konkrétan szükség lesz rá? Megmondjátok a gyereknek, hogy ez a kulcs fontos, a nagymamáéknak kell, ti meg, ha már annyira szereti a kulcsokat, adtok neki egy másikat. Egy kulcs csak nem jelent ár olyan személyes kapcsolatot, mint mondjuk egy kutya!
2018. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/116 anonim ***** válasza:
86%
Nekem csak húszezer forint volt a pótkulcs. Ha annyira gazdagok vagytok, hogy esetleges elvesztés esetén ki tudtok csengetni egy huszast, akkor hajrá, nehogy a kicsi gyerek lelkecskéje sérüljön ám. Később majd ti adtok neki benzint, hogy felgyújtsa a szomszéd macskáját, mert nem meritek meggátolni semmiben, vagy majd kilopja a szomszéd kocsijából?
2018. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/116 anonim ***** válasza:
94%

Na most adott 4 felnőtt ember és egyik sem képes megfogni azt a rohadt kulcsot és visszaakasztani a helyére?


Édes. jó. istenem. Miért nem kötik a gyerekvállalást valamiféle önállósági teszthez? Én őszintén azon csodálkozom, hogy ennyi magatehetetlen, önállótlan, berosi-fosi felnőtt között élve az a gyerek még egyáltalán életben van.


De hogy válaszoljak is (bár ennél még sosem írtam a röpke 9 évnyi gyakorizás alatt furább kérdésre választ): Vedd el a gyerektől és add vissza anyósnak. Magic.

2018. aug. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/116 anonim ***** válasza:
92%

Kicsinek nekem is volt hasonló kulcs mániám.


Költözéskor került elő annak a kocsinak a kulcsa, ami akkor volt, mikor 3-4 éves voltam. Persze a kocsi már sehol sincs...


Adjatok neki egy másik kulcsot es/vagy mondjátok meg hogy mamának és pápának szüksége van rá, és örülnének ennek a kulcsnak, ő pedig kap egy hasonlót.

2018. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/116 anonim ***** válasza:
94%

Azon már csak röhögni tudok, mikor egy 3 évesnek becsicskul az egész család. Gratula! :)

Gyerektől kulcs elvesz, meg kell neki mondani, hogy ez nem játék aztán elrakod. Pont.

2018. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/116 anonim ***** válasza:
89%
LOL Azt hittem már elolvastam a legidiótább kamu kérdést, amit csak a gyíkon kiírnak, nem gondoltam, hogy ezt még valaki felülírhatja. Te viszed a prímet!
2018. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!