Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a félelmem, ha az...

Jogos a félelmem, ha az anyósom úgy érzem túl "lelkes" az unoka miatt?

Figyelt kérdés
A férjemmel ketten élünk, az édesanyja messzebb lakik. A férjem német és mi is Németországban élünk. Anyós már sokszor hangoztatta, hogy mennyire szeretne egy unokát, és amikor bejelentettük, azóta csak erről tud beszélni. Hozzánk is akar költözni pár hétre, ha megszületett a baba. Anyóssal semmi problémám nincs és örülök, hogy szeretne segíteni, mert biztos nem lesz könnyű a szülés után. Anyósom felnevelt már két gyereket, de nagyon úgy tűnik, hogy mindenbe bele akar szólni. Folyamatosan faggat, hogy mik a terveim, ha megszületik a gyerek és ontja magából a tanácsokat. Nem szeretném letörni a lelkesedését, de azt se szeretném, hogy mindenbe beleszóljon. Szeretnék találni valami egyensúlyt, de nem tudom hogy mondjam meg. A férjemmel beszéltem erről, ő azt mondta beszél vele. Nem szeretném azt se, ha az anyósom félrértene, nem szeretném megbántani. Szegény nagyon magányos, mióta a férje meghalt és szeretném, ha az életünk része lenne ő is. Néha arra gondolok, hogy csak én reagálom túl. Nem tudom mit tegyek.
2019. júl. 6. 18:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%

Nekem szülés után anyukám jött segíteni, de több rossz tanácsot is adott aminek köszönhető lett volna hogy nem lesz elég tejem. Vetetett tápszert is, azóta is büszke, mert elvileg attól nyugodtam meg hogy van tejem, közben végül hallgattam az ösztöneimre s igény szerintiségre álltam rá. Később még ő háborodott fel, hogy jobban hallgatok a netre, (ő 3 hónapig csinálta, de ugye expert belőle).


Ezzel azt akarom mondani, hogy majd ha ott az idő, akkor határozottan állj ki az elveidért s ne hagyd hogy elbizonytalanitson bárki

2019. júl. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
15%
Én nem látom annyira tragikusnak a helyzetet, az anyós csak lelkes. Te nem voltál ennyire lelkes, amikor a fiával megismerkedtél? Én is ilyen lelkes lennék, ha jönne a kisunokám, de attól még nem szállnék bele a gyerekek életébe. Tulajdonképpen neked is ez a bajod, hogy ennyire idiótának tartod az anyósod, hogy azt képzeled be, hogy innentől kezdve már ő fog dirigálni és beleugat majd mindenbe. Ez a te szegénységi bizonyítványod.
2019. júl. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%

8-as, igen, fel lehet nőni "valahogy"... De miért ne lehetne a jelenlegi tudás szerint a legjobban nevelni egy gyermeket? Sajnálom, ha neked a "valahogy" elég. Nekem nem.

Szembeállítottan a több évtizede elavult és káros szokásokat, a jelenlegi tudomány állásával. Miért válasszam azt, amit anyós rámerőltet? Amikor pontosan tudom, hogy az már nem jó! És van több sokkal de sokkal jobb módszer?

Mert nekem nem elég a valahogy, én a legjobbat akarom.

2019. júl. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%
Pedig bele fog szólni mindenbe, ha nem állítod le.
2019. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
30%
Sógornőm is ilyen nagy mellénnyel hangoztatta, hogy senkinek semmi beleszólást nem enged majd. Aztán megszületett a gyerek (egyébként szintén Németországban, jó sokan vagyunk itt) mi a férjemmel nem jártunk át hozzájuk, más rokonuk nincs... hát nagyon hamar átmentek csúszó-mászó üzemmódba, úgy könyörögtek, hogy néha menjen már hozzájuk bárki, és segítsen, mert felborulnak a fáradtságtól. Adja még alább a kérdezőnk is, addig viszont hadd erőltesse a saját nézeteit mindenkire. Annál nagyobb lesz a pofára esés. Sógornőmék is “szégyenszemre” az utált anyósnak kéthetente veszik a repjegyet, csak menjen át hétvégére, hogy ők addig is pihenhessenek, romantikázhassanak.. csak röhög rajtuk mindenki. Arra az egyre vigyázz Frau Öntudat, hogy ne vadítsd el annyira az anyóst, hogy a középső ujját lengesse majd, amikor segítségért könyörögsz. Mert könyörögni fogsz, amikor a férjed visszamegy dolgozni, te meg magadra maradsz külföldön egy babával reggeltől-estig, heti ötször.
2019. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%
A mi családunkban ikrekkel játszotta el az öntudatosat a rokon csaj. Ő kerek perec kiutasította mindkét nagyszülőpárt. 8 hétig konkrétan senki nem mehetett hozzájuk, de 8 hét után is csak az ajtóból volt szabad nézni 3 méterről, hogy ő babázik, hát kösz, inkább nem. (Én nagynéni vagyok). Semmi gond, itt ebben a családban (hogy az előző hozzászóló szavaival éljek, középső ujj lengetés volt a válasz. Két évesek, anyuka konkrétan a begolyózás küszöbén áll.
2019. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem minden anyuka töketlen, sokan meg tudjuk oldani a babázást anyós nélkül. A babák alszanak is ám néha :) egyik nap lehet vasalni, másik nap lehet porszívózni stb... Nem tudom megérteni azokat, akik csakis kizárólag más segítségével képesek ellátni egy kisbabát.
2019. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szia, eltelt egy kis idő, kíváncsi lennék, hogy alakultak a dolgok... Mondjuk úgy, hogy hasonló cipőben járok...
2021. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!