Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól teszem amit teszek vagy...

Jól teszem amit teszek vagy nem? Sem én sem a lányom nem megyünk anyósomhoz.

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kislányom és én már több mint egy éve nem voltunk anyósomnál. Én úgy vagyok vele ha őt nem érdekli a lányunk engem miért érdekelne ő. Sok apróság van ami miatt megharagudtam rá. Volt anyák napi fényképezkedés az oviban kérdeztük tőle, hogy szeretne e képet mire azt mondta nem kell mert így is van sok képe a kislányról. Kb 10 darab van neki. Nem is lenne baj ha a többi unokáról is ennyi lenne de persze nem. Aztán jött az ovis ballagás egy szál virágot nem adott de azt azért részletesen ecsetelte mennyi pénzt költött a másik ballagáson amire ment/oké az középsulis ballagás volt nem óvodai/. Aztán idén a kislányom születésnapját simán elfelejtette. 3-4 nap múlva jött el és lökött be egy kis csomagot mondván neki nem volt pénze. Na igen de 3 nappal azelőtt ő szülinapi zsúrra ment. A dédiék meglepték a kislányomat névnapján egy új kerékpárral mire ő dobott 3000 forintot mondván ő is segített megvenni a bicajt. Ilyen és ehhez hasonló dolgokat csinál. Nehogy azt higgyétek nekem az kell, hogy pénzzel tömje a lányomat mert ő a saját szájával mondta, hogy nem akar semmit venni mert tudja hogy mindene megvan az unokájának. Illetve sokszor volt olyan hogy a férjem ment neki segíteni egy másik rokonnal . Annak a gyerekeinek küldött egy szatyor édességet az enyém 200 forintot nem érdemelt meg. Mit gondoltok ezek után jól teszem hogy nem megyünk. Vagy nem? elnézést hogy hosszú lett.

2019. jún. 19. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
jól teszed
2019. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igen, bár van egy-két dolog, amit azért én nem tartok tragédiának, de összességében tényleg olyan, mintha a te lányod annyira nem érdekelné őt. Egyébként nem hiányolja a gyereket? Vagy találkoztok amúgy, csak hozzá nem mentek?
2019. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
A másik unoka a lánya gyereke, ugye? Nyilván vele szorosabb a kapcsolat. Gondolom már a terhesség alatt is anyós ellenes voltál, így nem nehéz ide jutni. A te dolgod, hogy mész e. Mondjuk nem értem mire vagy amúgy felháborodva, ha nem is láttatok már egy éve.
2019. jún. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Van amikor eljön hozzánk de általában ha neki van problémája. Elkezdi mondani a kis dolgait pletykáit de az unokával nem nagyon foglalkozik. Egyébkén biztos van egy két olyan dolog ami csekélység de én előlem a nagyszülők illetve a dédik meghalnának a lányomért. Volt olyan is amikor bekerültünk kórházba. Mindenki még csak ismerősök is érdeklődtek. Ő azt mondta nem tartotta fontosnak hogy felhívjon engem.
2019. jún. 19. 09:13
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Jól teszed, nem lehet kierőltetni az érdeklődését.

Legalább nem álszent.

2019. jún. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Engem a nagyszüleim 25 év alatt 3x látogattak meg.

Többi unokát meg folyamatosan, fizették nekik az egyetemet, stb.

Persze én vagyok beállítva rossznak, amiért nem látogatom őket.

2019. jún. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Csak a te sztoridat ismerjük, de én nem azt látom, hogy elfelejtette a kislány szülinapját, mert írod, hogy 3-4 nap múlva beadott valamit. Más alkalomkor is belead azért. Lehet, hogy te vagy ellenséges, azért ilyen távolságtartó ő is. Mindenesetre én nem tiltanám a gyereket, azért mert ti így vagytok, azért ők még szerethetik egymást. Az én anyósom tönkretett az esküvőmet, és olyanokat mondott nekem, hogy a halálos ágyamon sem fogom elfelejteni. A házasságom első 3 évében szóba se álltam vele. Azóta van egy diplomatikus nem túl közeli kapcsolatunk, ő akart békülni. Született azóta gyerekünk, most 11 hónapos, de a férjem minden vasárnap egész délutánra elviszi hozzá a gyereket. Nekem jól jön az énidő, a gyerek pedig szereti az anyósomat és viszont. Én csak családi alkalmakkor megyek, és ez most ideális mindenkinek. A gyerek csak nyer vele, ha többen szeretik. A családban lévő unokák helyzetét nagyszülői szeretet szempontjából szerintem nem érdemes hasonlítgatni. Más szülők, más gyerekek, más kapcsolat, más élethelyzetek.
2019. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom. De èrdekes volt hogy előtte többször is emlegette a másik születésnapot de a saját unokájáèt nem. Majd hètvègèn hívni akarta a fiát hogy menjen segíteni neki mikor a fèrjem mondta hogy a gyerekkel terveztünk kirándulást mert szülinapja volt. Utána jött felköszönteni addig mèg csak telefonon sem kereste
2019. jún. 19. 11:18
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja ès hogy máskor is belead valamit? Nem!!!! Mint írtam azt mondta nem vesz semmit mert mi mindent megadunk a gyereknek. Azt sem tudja megjegyezni mit szeret a gyerek. Vagy talán nem is akarja. Pedig már százszor elmondtuk neki. Egyszer vett neki a turkálóban egy pólót akkor 5 èves lányomnak ami egy 1 èvesnek való volt. Mondtuk neki hogy ha nem tudja mekkora mèret kell kèrdezzen meg minket vagy adja ide a pènzt mire az volt a válasz hogy inkább nem vesz semmit mert úgy sem jó
2019. jún. 19. 11:23
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

A leírásból úgy tűnik, hogy nem érdekli annyira az unokája. Én aszerint döntenék, hogy a lányom mit szeretne. Ha ő szeretne menni,akkor a férjemmel mehetne.

Az az igazság, hogy szerintem amit írtál az nem nagy tragédia. A te oldaladon mások a nagyszülők és igazán szerencsés a lányod, hogy legalább az egyik nagyszülő pár ilyen. De minden ember más. Az hogy nem vesz ajándékot nem gond szerintem, a kislánynak valószínűleg tényleg megvan mindene. Ha nincs rá rossz hatással a mama, nem árt neki, akkor miért ne találkozhatnak vele, ha a kislány igényli?! Ha meg nem, akkor nincs is miről beszélni, hiszen akkor egyik félnek sem fontos a találkozás.

2019. jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!