Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom beszólt, elég rosszul...

Anyósom beszólt, elég rosszul esett! Felejtsem el?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, igényes vagyok magamra, imádok csinosan és divatosan öltözködni. Kapott valahonnan az ő korának megfelelő kosztümöket, (74 éves) és azt mondta, nekem szánja, mert M-es méretek, és rendkívül csinosak. Megköszöntem szépen, de illedelmesen közöltem, hogy XS-méretet viselek, és nem igazán az én stílusom. Egyébként is rengeteg mennyiségű ruhám van, amit fel sem vettem még semilyen alkalomra, és azokból majd szeretnék is eladni. Erre csípősen megjegyezte: "Nem vagy már 20 éves... Egyébként is, majd elhízol!" Borzasztó rosszul esett... Ezt miért kaptam? 28 évesen már bő ruhákat, és idősebb korosztálynak való holmikat kéne hordanom? Megjegyzem, ízlésesen öltözöm, nem gondolom magam 16-nak.

2019. júl. 7. 19:57
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%

Férfi létemre sem értem, hogyhogy azt képzeli, hogy egy 28 év körüli nő a nagymamája korosztályának való holmikat fog hordani.

Csak azzal tudom magyarázni, hogy már agyilag leépült, demens, akkor viszont a buta megjegyzését is a betegségének tudhatod be.

Természetesen minden buta beszólásra igaz, hogy legjobb, ha túl tudsz lépni rajta.

2019. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%

Vannak ilyen emberek. Nem veszik észre, hogy amit mondanak, az a másik számára sértő is lehet.

Anyósom nekem is beszólt már hasonlót. Gyógyszer miatt felszedtem 4 kilót, majd mikor találkoztunk megjegyezte milyen sokat híztam. Mindig problémás téma volt a súlyom, bulémiás is voltam, ez nagyon rosszul esett.


Anyámnak a volt anyósa azt mondta, mikor hosszú idő után találkoztak újra: Jól nézel ki, jó kövér vagy!

Nála ez nem sértés volt, hanem valami furcsa dícséret.


Szerintem próbálj meg túllépni rajta. Más felfogása van.

Ha 40 lennél se kéne bő, öregasszonyos cuccokat hordanod.

Max add oda a ruhákat valami szeretet szolgálatnak/csövesnek. Legalább jót teszel.

2019. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
15%

Ez nem a korról vagy az alakról szól. Egyzserűen segített volna neked spórolni (ő még ebben nőtt fel), amit Te visszautasítottál.

El kellett volna fogadni legalább valami apróságot a békesség kedvéért. Aztán majd eladod, tovább ajándékozod, vagy mittudomén. Úgy is van sok használaton kívül, akkor már nem tökmindegy?

Mindezt függetlenül attól, hogy hogyan öltözöl, meg hogyan nem :)

2019. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az már elég indok volt a részedről, hogy rossz a méret. M az XS helyett szörnyen állna, pláne kosztümben, ahol fontos, hogy passzoljon. Lógjon évekig a cucc a szekrényben, hátha egyszer tényleg belehízol?
2019. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Nem volt kedves megjegyzés, de olyan nagyon gonosznak sem mondanám. Összességében szerintem túlreagálod. Ne foglakozz vele és kész.
2019. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%

Őszintén,kit érdekel hogy mit mond rám az anyós? De komolyan... Az ő szemében nem sértő, egy számára tényt közölt. Az idősebb korosztály máshogy gondolkodik mint a 30 körüli. Ne legyél ennyire hiú hogy egy ilyen mondat ennyire kicsináljon.

Egyébként kvázi te meg közölték vele viragnyelven hogy "ohh hát én nem ilyen cuccokat hordok és iiiirtó vékony és csini vagyok az M-es mérethez szóval hogy gondolta hogy ezt a zsák nagy szart felveszem?"

2019. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
78%
Most nem értem. Ha rád mondta, hogy elhízol, el fogsz hízni?
2019. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%
Jaja: “A menyem beszólt! Csinos kosztümöket akartam adni neki ajándékba, mire közölte, hogy ő túl fiatal és szép ahhoz, hogy ilyeneket felvegyen. Megjegyzem ízlésesen öltözködöm én is, erre leöregez és kövérez. Nagyon rosszul esett a megjegyzése! 😂
2019. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
60%

“El kellett volna fogadni legalább valami apróságot a békesség kedvéért.“


Aztán a végén ebből lesz a kéretlen anál.


Én úgy látom, hogy ő maga is tudja, hogy nem mai tyúk, biztos nem könnyű neki feldolgozni. Valószínűleg tudat alatt vagy tudatosan de kicsit irígy rád, hogy te még fiatal vagy.

Valljuk be, majdnem 50 év van köztetek...


A beszólása egyáltalán nem a tényeknek szólt.

Arról szólt, hogy az elutasításod emlékeztette őt a valóságra, hogy azért te még jóval fiatalabb vagy, és azonnali ellenreakcióként próbált valami olyat mondani amitől ez az életkori távolság mégis kisebbnek látszik köztetek mint ami, hogy jobban érezze magát.

“Jajj, nem vagy már te sem fiatal, ne bízd el magad”.

2019. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
43%
Pedig ên nem felejteném el. És saját tapasztalatból beszélek. Volt fêrjem anyja rendszeresen turizott nekem ruhákat. Nagy örőmmel hozta nekem a régies kötött pulcsi kat,még az egyenes szárú bő nadrágokat. De finoman visszautasítottam,és azt vettem észre,hogy egyre agresszívebb lesz velem. Még olyat is mondott,miután megszültem,hogy reméli nekem.sem fognak lógni majd a mellem szülés után. És az a lényeg az egészben,hogy úgy öltöztek ahogy én akartam,azt csináltam ahogy nekem tetszik. Ezt egy percig sem bántam meg.
2019. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!