Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért viselkedik velem igy az...

Miért viselkedik velem igy az anyósom?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok jelenleg, és a párommal együtt élünk már 1,5 éve, az édesanyjánál.

Egy helyen dolgozunk egy pékségben, a beosztásunk ugyanaz.

Reggeles: 5:30-14:15 Éjjeles: 16:30-02:00/03:00 az utóbbi változó.


Az anyósomat szeretem nincs vele semmi bajom, egy dolgot kivéve.


Miért várja el tőlem/tőlünk hogy az éjjeles műszak után is ami hajnal 3-ig tart ha úgy van de vegyük a hajnal 2-őt, korán keljek és segitsek neki? Volt hogy reggel 7:30 fele ébresztett, hogy szedjem le a ruhákat a száritóról, vagy segitsek előkésziteni az ebédet.


Mondanom sem kell, aznap a munkahelyemen jól lecsesztek mert nagyon álmos voltam, és lassan csináltam mindent, ellentétben a párommal aki szerencsére beszélt a főnökkel és mondta neki hogy miért is voltam olyan. 5 óra alvás még egy iskolás gyereknek sem elég, akkor egy dolgozó embernek? Persze ő ezt úgy fogja fel, hogy én nem akarok segiteni stb. Mikor szabadnapunk van akkor segitünk amiben csak tudunk, de ez ritka. A reggeles héten csak a szombat szabad, éjjeles pedig Vasárnap délutántól tart, szombatig. Persze, nem egyhuzamban, hazamenetel nélkül mielőtt valaki belekötne. :DDD


Szóval, miért nem tudja megérteni hogy nekem is és a fiának is pihennie kell?


Nyilván, mielőtt mennénk munkába azért elmosom amit el lehet, illetve eltörölgetem a már elmosott tányérokat, kiporszivózok a szobánkban, aztán eszünk és mehetünk is.


Az anyagiakkal és hasonlókkal nincs gond, csak ezzel az állandó "Gyere segiteni, korán reggel" dologgal van a gondom. A párom nyilván nem foglal állást, mivel két tűz között van, és nekem se és az anyukájának sem akar rosszat, igy ő kimarad a dologból inkább. És nem, nem papucs ember, én is ezt tenném a helyében.


Lehet, néha össze vissza irtam, de késő van már, és leirtam a lényeget ami engem zavar és bánt is egyszerre mert amúgy semmi gond nincs, csak ez. De megbeszélni nem tudjuk mert akkor anyósom rögtön kiabál.



2019. júl. 21. 01:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy ő olyan típus, hogy nagyon kevés alvással beéri (vannak ilyen emberek) és fel sem merül benne olyasmi, hogy gond lehet.

Ha ez el van neki magyarázva és nem érti meg, akkor sajnos nem lehet mit tenni szerintem.

2019. júl. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert Nála laksz. Tudod: "Ahány ház, annyi szokás.". Náluk biztos régen is így volt, és megmaradt miután a Párod felnőtt is.
2019. júl. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

de miért nem mondtad el neki rögtön hogy neked ennyi alvás nem elėg..?

A párodat sem ėrtem.. gondolom őt is zavarja, de inkabb nem szól es hagyja hogy fennaljon ez a helyzet. Tudom hogy irtad hogy nem akar "kėt tűz közé keveredni" - de akkor majd soha nem akar/mer szólni semmiért, nehogy összevesszen vele..?

2019. júl. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Ezt miért nem beszéled meg vele?

A másik - fö - gond meg, hogy nála laktok, és ott téged is gyereknek tekint, akinek mondogatni kell, mit kell megcsinálni.

2019. júl. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1) Szólj TE, hogy még alszotok.


2) Költözzetek el, gyereknek tekint.


3) Mivel a párod se szól semmit, ezt vedd figyelmeztetésnek, hogy a jövőben se fog nagyon kiállni melletted.


4)Annyiban viszont anyósnak is "igaza van", hogy nem csak annyiból áll a hazimunka, hogy magatok után elpakoltok...

2019. júl. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Azért csinálja, mert te azt hiszed, vendégségben vagy nála, pedig nem. Ha ott élek valakinél, akkor evidens, higy a házimunka fele az enyém.
2019. júl. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha a párod nem áll ki melletted, az eleve rossz. Próbáld megbeszélni vele, hogy ez neked rosszul esik. Ha nem tudjátok, menekülj ez később csak rosszabb lesz!
2019. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Lehet nem rosszakaratú csak buta. Nálunk nem velem hanem párommal csinálták, vendéglátásban dolgozott és ötre ért haza hajnalban, anyósom meg hétkor már telefonálgatott neki hogy hogy van, mit csinál, hiába mondta h ő még alszik, a szülei szerint nappal nem lehet aludni. Aztán az öccse is műszakosan helyezkedett el (ment) és ő helyretette öket valahogy. Egész egyszerüen nem fogták fel hogy a munka az nem egészen olyan mint évi kétszer egy elnyúló buli, aüi után felkelsz, végigkoválygod a napod hanem rendszeres.


Neked azt ajánlom h beszélj anyóssal, osszátok be a házimunkát és mond meg világosan h amikor éjszakás vagy, mit és mikor tudsz vállalni, és nem tudsz korán reggel kelni mert a végén az álmosság miatt kirúgnak.


Ezen kivül, költözzetek el, és vedd figyelembe hogy a párod soha nem fog melletted kiállni az anyjánál, mert itt még a saját munkabeosztásával is beláthatta volna hogy ki kéne, mi lesz majd ha a körülmények ugy alakulnak hogy csak rád hárul negatívum, akkor pláne le se fogja szarni mi a bajod. Sajnos ez nem csak saját tapasztalat, gyakorlatilag minden barátnőmnél ezt láttma :(

2019. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%

Kicsit off komment de ha gyerek lesz hidd el az az 5 óra alvás egy örökkévalóságnak tűnik majd :)

Sajna ez ilyen. Ő szereti hamar letudni a házimunkát. Igy is szerencséd van ha osztoztok a feladatokon gondold el saját háztartásban majd mindent neked kell csinálnod.

2019. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
"gondold el saját háztartásban majd mindent neked kell csinálnod." Vagy ha nem egy óriáscsecsemőt fogott ki barátként, férjként, akkor megosztják a házimunkát. De tényleg adjatok már reális magyarázatot arra, hogy miért csak a nőnek kötelessége ugyanannyi meló mellett a plusz munka?
2019. júl. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!