Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miert viselkedik igy velem...

Miert viselkedik igy velem anyosom?

Figyelt kérdés
Par napja derult ki, hogy terhes vagyok, 8 hetes. Meg nem akartunk babat, de mindenkepp meg szeretnenk es meg is fogjuk tartani. Elmondtuk anyosnak, aposnak es a ferjem occsenek, ugy tunt, mindenki orul a hirnek. Majd nagy megdobbenesemre, mikor negyszemkozt beszeltunk anyosommal, megkerdezte, mikorra van idopontom abortuszra, es ha kell lelki tamogatas, akkor szivesen elkiser. Elegge lesokkolt, nem tudok ezzel az egesszel mit kezdeni, azt hittem, orulni fog majd neki.

2015. jún. 15. 01:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem rosszindulatból mondta sztem, nyilván van oka annak, hogy nem terveztetek még babát, és ezzel ő is tisztában van. Lehet, hogy azt hitte, valójában nem akarod megtartani, csak nem kívántad ezt nagy plénum előtt közölni.
2015. jún. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Erre én csak annyit mondtam volna, hogy "a temetésed utánra". Tudom, ez borzasztóan bunkó válasz, de szerintem nincs az a helyzet, hogy egy leendő nagymama ilyet kérdezzen.
2015. jún. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Hany eves vagy? Miota vagytok egyutt?
2015. jún. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

Nyilvánvalóan rosszindulatból mondta, mert ha nem akarnád megtartani, nem mondanád el...

Miért nem kérdeztél rá?

Párodnak mondtad?

2015. jún. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

# 1


Lehet, hogy azt hitte, valójában nem akarod megtartani, csak nem kívántad ezt nagy plénum előtt közölni.


Szerintem meg inkább pont gondolhatta (volna) az anyósa, hogy ha netalán nem akarnák megtartani a babát, akkor nem jelentik be a várandósság hírét neki, az apósnak és a sógornak.

2015. jún. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
4,5 eve vagyunk egyutt, 24 es 26 evesek vagyunk, 1 eve hazasok. Ferjem 20 eves kora ota dolgozik, en 22 eves korom ota, anyagilag minden rendben lenne, van felretett penzunk, egyutt is elunk egy kis panelban. Tudom, hogy sosem voltam anyosom kedvence, de azert a semleges viszonyt igyekeztuk fenntartani, es havonta egyszer talalkozni. Csak azt nem ertem, hogy mondhatott ilyen durvat, nem erdekel, ha nem kedvel, mar megszoktam, de ilyet mondani.. hat sziven utott
2015. jún. 15. 01:50
 7/16 A kérdező kommentje:
Paromnak meg nem mondtam el, oszinten szolva anyosomnak se igazan mondtam semmit, csak poytogtak a konnyeim, o pedig kerdezte, mi bajom van... Szerintem eleg egyertelmu volt, mikor bejelentettuk, hogy megtartjuk, aposom is mondogatta mar par honapja, hogy jo lenne mar unokazni, szoval o nagyon orult neki
2015. jún. 15. 01:54
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Anyósodnak van egyfajta érzelmi intelligenciája.


Egy 17 éves kamaszlánytól nem kérdeznék ilyet, ha elmondaná, hogy terhes, legfeljebb óvatosan érdeklődnék arról, hogy mik a terveik, hogyan döntöttek ebben a helyzetben, nemhogy egy olyan élethelyzetben levő nőtől, mint te.


Ha akkor nem tudtad, vagy nem akartad elmondani neki, hogy mennyire rosszul esett, amit mondott (és - már bocsánat, de annyi esze van, hogy a jelek szerint utólag sem fogta fel, hogy mekkora érzelmi analfabéta módjára viselkedett), akkor szerintem egyetlen egyszer elmondhatnád neki utólag normális hangnemben, hogy milyen érzés volt neked, amit mondott, aztán megpróbálhatnád lezárni magadban ezt a dolgot.


Nyilván olyan súlyú dolog, amit az embert talán soha nem felejt el, de akármilyen rosszul esik, próbálj megnyugodni, és arra koncentrálni, hogy te, a párod és a baba jól legyetek. :-)

2015. jún. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
Ne hari, de ha potyogtak a könnyeid, akkor joggal lehet arra gondolni, hogy nem akarod megtartani.
2015. jún. 15. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

9-es, te sgghüye vagy, már bocs. Azért potyogtak a könnyei a kérdezőnek, mert anyós így reagált, hogy szíve szerint megöletné az unokáját.


Kérdező: nem kell drámázni, én megmondtam volna, hogy jó, ha ennyire várja, akkor nem kell találkoznia vele soha. Én biztosan nem engedném hozzá ezek után.

De magamat ismerve ott helyben leüvöltöm a fejét, és szót teszek a nem létező gerincéről is.

2015. jún. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!