Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Leendő anyósom megharagudott...

Leendő anyósom megharagudott rám, és most nagyon fagyosan viselkedik. Tegyek valamit?

Figyelt kérdés

Amúgy sem kedvelt olyan nagyon, egyszem fiacskájának vagyok az első komoly kapcsolata. Két éve éünk együtt a párommal, az anyóstól 150 km-re, albérletben, diákmunkából, ösztöndíjból, mert egyetemisták vagyunk.

Páromnak nagyon nehéz vizsgaidőszaka volt, és nem is ment neki túl jól, ezért anyukájával is kevesebbet beszélt (a szokásos kétnapi egy helyett heti kétszer). Erre anyukája kitalálta, hogy biztos azért van kevés ideje a páromnak, mert én sok házimunkát bízok rá, és felhívott, hogy amíg vizsgaidőszak van, ne hagyjam őt annyi házimunkát végezni. Ez engem pont rossz pillanatban ért, mert akkor értem haza a melóból, és még várt rám a mosogatás, amit a páromnak meg kellett volna csinálnia, de nem tudta, mert tanul. De nekem is ugyanúgy vizsgaidőszak volt, tanulnom kellett volna. Szóval kicsit felkaptam a vizet, és megmondtam neki, hogy csak kettőnkre tartozik, hogy hogy osztjuk be a takarítást. (Amúgy tudnia kéne, hogy én csinálom a nagyját, mert sokat beszélgetnek a párommal, szinte ki szokta kérdezni. De azért szerencsére általában a párom is segít.)

Azóta (1 hónapja) épphogy csak köszön, a párom otthon volt a hétvégén, és konkrétan kivallatták a takarítási helyzetről, és aztán mikor hozták haza, akkor is teljesen fagyosan viselkedett, még a sütit se fogadta el, amit csináltam, percek alatt le is lépett (amúgy szokott maradni kicsit beszélgetni).

Úgy gondolom, hogy igazam volt, és amúgy is sokat engedtem már a békességért, mégis, kérjek bocsánatot? Vagy mit tegyek szerintetek?


2015. febr. 1. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Eloszoris varj, amig lecsillapodik egy kicsit. Kis ido elteltevel mar ocis maskepp latja najd a dolgot. Akkor tennek gesztusokat fele a helyedben, azaz engesztelnem es mugtatnam, h nem akarokcrossz viszonyt. De direktben nem iernek bocsanatot azt hiszem. Parod mit szolt a tortentekhez?
2015. febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pont azért sütöttem a sütit. Elvégre eltelt 1 hónap... A párom is érzi, hogy anyukája furán viselkedik, és azt mondja nekem van igazam, de többet tenni nem tud, mert nincs kimondva, hogy sértődés lenne.
2015. febr. 1. 23:47
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Ne tegyél. Ha máskor is lesz ilyen, kedvesen, udvariasan, de határozottan mondd meg neki, hogy nyugodtan rátok bízhatja a probléma megoldását. Ha akarod, hozzáteheted, hogy megérted az aggodalmát. Ha most nem húzod meg a határokat, később nagyon nehéz lesz. (Remélem a Te érdekedben, hogy a srác megéri a harcot - a magam részéről az Isten őrizzen mama egyszem fiacskájától, a mamától meg különösen.)
2015. febr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as! Teljesen egyetértek pont azért voltam határozott, mert ilyenekbe nem szólhat bele :) De a srác megéri, ennél többet is megérne.
2015. febr. 1. 23:53
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Ne kérj bocsánatot, teljesen igazad van.

Még most húzd meg a határokat - akr sértődés árán is -, később nem lesz lehetőséged.


A párod mit szólt ehhez?


Amúgy te még jó vagy, mi most voltunk páromnál, és kiderült, hogy anyja egyáltalán nem akarja, hogy összházasodjunk (pedig még el sem jegyzett, pl.). Persze ezt nem nekünk mondja - ellenbe, folyton jópofizik -, hanem az öccsével beszélgettem, és ő bökte ki irtó kínban (mert a ksisrác bír engem).

2015. febr. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Majd mgnyugszik, az én anyósomnak fél ev kellett...más témaban huzta fel magát, de a lenyeg ugyazez volt..anyós azt hitte anyuci pici fia a férjem
2015. febr. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Férjhez menni /összeköltözni valakivel/ annyit jelent: "Örökbefogadni egy felnőtt férfit, akiről az anyja már nem akar gondoskodni."


Innen kezdve persze drága mama azt várja leendő asszonykától, amit ő is megtenne kicsi fiáért. Hát ezért nehéz az anyósokkal.

Jól csináltad, húzd csak meg a határokat, majd megszokja. Ha nem, akkor meg megtanul hallgatni.

Hozzáteszem nem minden rossz amit az anyósok javasolnak, tehát meghallgatni meg kell őket, de az esetek nagy részében el kell felejteni a hallottakat a békesség kedvéért.

2015. febr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem itt párodnak kéne a sarkára állnia.

Ezt írtad: "a párom otthon volt a hétvégén, és konkrétan kivallatták a takarítási helyzetről".

Ezt azonnal vissza kellett volna utasítania! Kerek-perec megmondania, hogy anyjának semmi köze hozzá! Ha ő belemegy egy ilyen játszmába, akkor mindig te leszel a boxzsák, akit pofozhat a párod anyja! Beszélgess erről a pároddal!

2015. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen megértelek.


A rossz hír, hogy hiába kérsz bocsánatot a párod édesanyjától, akár a fejed tetején is állhatsz, amíg a barátod nem áll ki teljes vállszélességben a kapcsolatotokért. Ezért első körben a barátoddal beszélj nyugodtan, higgadtan, hogy támogatnia kell.


Ha ez megtörtént, és ő is hajlandó a mamával "szemben" kiállni - ami nagyon nehéz, mert úgy veszem ki, hogy ez lenne az anyuciról való leválási folyamata is egyben -, akkor van esélyed arra, hogy bocsánat a kifejezésért, de "emberszámba" vegyen az édesanya is Téged. Akkor szintén nyugodtan, higgadtan bocsánatot kérhetsz, hogy nagyon feszült helyzetben kapott el azzal kapcsolatban, hogy Neked mit kellene tenned a kisfiával. Így utólag, a kommunikációs stíluson változtatnál, de a lényegi mondanivalón nem...


Ezek után hagyj még magatoknak néhány hónapot, mert ritka az, hogy egy édesanya azonnal megérti a helyzetet. Neki a pici fia mindenek előtt van és lesz mindig, sajnos. Ez nem a Te hibád, ezt ne felejtsd!

2015. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne tegyél semmit. Mégis miért kéne?


Menjen a fenébe, tényleg semmi köze hozzá, te csak felvilágosítottad. A szomszédtól is elvárja, hogyha belepofázik az életébe, az pedig mondja, hogy nem az ő dolga, akkor térdencsússzon utána? Gondolom nem. Hát ne várja el tőle sem, ugyanolyan felnőtt ember vagy te is, ne kezeljen úgy, mint valami alárendeltet, akinek akkor is bocsánatot kell kérni, ha igaza van.

2015. febr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!