Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan derítsem ki, hogy...

Hogyan derítsem ki, hogy adoptálva vagyok?

Figyelt kérdés
Már lassan 17 éves vagyok és már 11 éves korom óta úgy érzem mintha adoptálva lennék. Nincsen semmi olyan jellemzőm mint a szüleimnek és a nagyszüleimnek. Anyáék esküsznek rá, hogy nem vagyok adoptálva de bármikor kérdezem őket a születésemről terelik a témát. Kiskori képeim nincsenek csak olyan 5 éves koromtól, a testvéreimnek már a terhesség kezdetétől vannak képeik és amikor megkérdezem őket miért nincsenek azt mondjak, hogy elvesztették őket vagy a másik indok az, hogy akkor nem csináltak. Szerintetek adoptalva vagyok? Hogyan deríthatném ki?

2019. szept. 27. 12:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A tinik folyton ábrándoznak. Folyton szeretnének valami olyat ami kitűnik, ami másokat megdöbbent stb.

Én tízen évesen arról fantáziáltam, hogy elmegyek egy koncertre és az énekes meglát a tömegben és megkéri a kezem. Konkrétan Bon Jovi 🤣🤣🤣


Szerintem irányítsd másra a figyelmed, próbálj meg a tehetségeddel vagy a fantasztikus személyiségeddel kitűnni. Legyen hobbid, tanulj, barátkozz, legyen szerelmed.

2019. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Öszintén szólva nekem négy gyerekem van, azt még tudom, hogy mi meddig kapott anyatejet illetve tápszert, de azt már nem, hogy melyik mokor indult el, mit mondott elsö szóként, szóval az egyáltalán nem bizonyítana semmit, ha nem tudják.

Másrészt nálunk a tesvéremröl egyáltalán nincs babakép, csak óvodás kora után, mert annyira furcsa arcállása volt, hogy a korai képeken úgy nézett ki, mint akinem valami fogyatékossága van, ezért azokat a szülök hamar leselejtezték.

Terhesen régebben nem volt divat képeket készíttetni magukról, ez azóta megszokott, amióta a facebook és társai megjelentek.

A gyerekek jó része nem hasonlít a szülökre/nagyszülökre, mert korábbi ösöktöl örökölt tulajdonságok jönnen náluk elö.

Eléggé kizártnal tartom, hogy örökve lennél fogadva, szerintem csak beképzeled.


De mindettöl függetlenül az anykönyvi hivatalban kérhetsz a születési anyakönyvröl másolatot (természetesen nem ingyen, de nem vészesn drága), ez nem feltünö, sok mindenhez szokott kelleni, ha az eredeti elveszett vagy valamiért nem találják.

2019. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem változna semmi ha elmondanák, nem szeretném látni akik eldobtak, ugyan úgy szeretném a szüleimet, és ami a képeket illeti, az IDŐSEBB tesvéreimnek vannak képeik, pedig a legfiatalabb is 5 évvel idősebb nálam. És 4 testvérem van, a papírok között nem tudok kutatni, mert nem találom őket, de ha megtalálnám akkor is szerintem elveszett a születési anyakönyvi kivonat mert a szüleim elváltak és apám elköltözött. Viszont nagyon idegesíti őket ha sokat kérdezek de azért köszönöm a válaszokat.☺️
2019. szept. 28. 05:05
 14/20 anonim ***** válasza:
22%

Születési anyakönyvi kivonatot keresd meg. Ha elveszett tudsz kérni szerintem másolatot. Kell dukomentumnak lennie a születésedről.

Mellesleg meg ha így is lenne sem hiszem hogy sok mindenen változtatna.

2019. szept. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Írj privátot, van tapasztalatom hasonló téren, ha szeretnéd, átbeszélhetjük :)
2019. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Nagy ostobaság a szüleidtől, hogy ha adoptáltak nem mondták el neked. Ha valóban így történt jogod van tudni. Ez csak ronthat a velük való kapcsolatodon, mivel kétségek közt vagy, és túl sok a furcsa dolog. Mond el nekik őszintén, hogy mi emészt. Nem vagy gyerek, nem fogod otthagyni őket, ha valóban adoptálta. Persze benne van a pakliban, hogy igazat mondanak.
2019. okt. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Olvasd el a csaladi-kapcsolatok__egyeb-kerdesek__10132225-ugy-hallottam-vannak-mas-szuleim-nagyon-megzavart-a-gondolat-mit-tegyek

kérdésre írt válaszomat, amit most írtam egy-két órán belül (2019.10.14. 23 óra után)

2019. okt. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
okt. 12. 09:11-es: arról szó sincs, hoyg a kérdezöt adoptálták volna, ezt csak ö gondolja, valószínüleg minden alap nélkül. Ezért a szülök részéröl természetes, hogy nem mondtak neki semmit a nem létezö, adoptálásról.
2019. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Valamelyik testvéreddel nem tudnál leülni, és megkérdezni tőle ezt, ha a szüleid csak terelik ezt a témát?

Ők lehet, hogy őszintébben tudnának veled erről beszélni.

Az én szüleim végigdokumentálták az egész gyerekkoromat a születésemtől kezdve, és főleg ebben a kezdeti szakaszban a leglelkesebbek általában, így ez szerintem is gyanús.

2019. okt. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
62%
Ráadásul én még bőven akkor születtem, amikor híre-hamva nem volt semmilyen közösségi platformnak, nyilvános internetes babablognak, nem mellesleg nem azok a túlbuzgó “anyuci-apuci szeme fényének minden pillanatát meg kell örökíteni és mutogatni az összes ismerősnek” típusú szülők voltak, mégis rengeteg kép készült rólam az életemnek ezen szakaszában.
2019. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!