Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan derítsem ki az ükapám...

Hogyan derítsem ki az ükapám születési helyét?

Figyelt kérdés
Megtalátam a házassági anyakönyvüket,amiből kiderül,hogy 1903.03.19-én született,szülei neve néhai Gerstenmayer (a bejegyzésben Gerstenámjernek írják) Henrik és néhai Schreivogel Terez .1927.01.17-én vette feleségül az ükanyámat Nagy Máriát,de csak a lakhelyét és vallását (római-katolikus) említik,mint ahogyan a halotti anyakönyvében is csak a szülők,kora,házastársa,lakhelye szerepel.Megnéztem a halotti bejegyzéseket 1903-1927 között,de a szülei neve nem szerepel sehol sem,eből arra következtetek,hogy nem ott született. Annyit találtam még,hogy volt egy Terézia nevű testvére aki New Yorkba emigrált,és Austriában született,de sehol sem találok több infót,hogyan tudnék ezen az ágon tovább menni?Már minden ágon sikerült vissz jutni az 1800-as évek elejéig,de itt nagyon elakadtam,és szeretném ha egységes lenne a családfa ábrám.Mit javasoltok,mivel próbálkozzak?

2017. okt. 22. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

ez egy ingyenes kutatóhely első lépésként, próbáld meg.

Jobb oldalt, a térképen lehet országot választani, és amit tudsz szűkítő adatoknak beírni

[link]

2017. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1#

1903 nincs indexelve, csak a képek vannak fenn.


Környék? Mivel elég pontos az adat, ez segíthet.

2017. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
néztem a familysearch-on,ott találtam meg a testvérét,de Austrián belül nem találtam ott született Theresia Gerstenmomm (ott úgy írták,azért gondolom,hogy a testvére mert az apja kereszt neve és az anyja neve is stimmel,és az idő is) nevű embert.Megpróbálom a szomszédeos falvakat,városokat
2017. okt. 22. 14:51
 4/16 anonim ***** válasza:
Az Osztrák-Magyar Monarchia miatt írtak Ausztriát. Abaúji születésű "osztrák" is van az ilyen lapokon, miközben amúgy magyar kisnemes volt. Ha a család magyarországi volt, majdnem biztos, hogy nem az osztrák részen született.
2017. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A házasságiban benne kéne lennie, főleg 1927-ben. Hol nézted? Hol házasodtak? Ha elárulod, akkor szívesen megnézem.
2017. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Úgy tudom nagyapámtól,hogy az apai ősei németek voltak,és Gerolzhopfen (valami ilyesmi) városból származtakde ez nem biztos.Egyébként 1927-ben Nagykamaráson esküdtek.Köszönöm a segítséget!
2017. okt. 23. 07:10
 7/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nem találom az 1927. évi házasságit, a familysearch-ön csak 1908-ig van Nagykamarás községből kép. Akkor még Arad vármegyéhez tartozott. Te hol találtad meg?

Viszont találtam egy Gerstenmayer Henriket (ha jól értettem, ő volt az ükapád apja - vagyis a szépapád), akit 1872.07.07-én kereszteltek Budapest, Józsefvárosban. Ha ükapád 1903-ban született, akkor akár ez a találat lehet az ő édesapja, korban simán stimmelhet. Talán ezen a vonalon is el lehet indulni. Mondjuk budapesti anyakönyvek átnyálazása nem kis meló. Én is benne vagyok nyakig.

2017. okt. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
én is megtaláltam azt a Gerstenmayer Henriket,de nem hiszem,hogy ő lenne az.Valószínűnek tartom,hogy még nem indexelték azt az anyakönyvet amiben az ősöm születési bejegyzése szerepel,jövőhéten elmegyek a helyi levéltárba és utánna járok mit lehetne tenni.Azért köszi.Egyébként hogyan keresel halotti bejegyzést familysearch.hu-n? én is próbáltam beállítani,de semmit sem talátam csak külföldieket.
2017. okt. 23. 17:08
 9/16 anonim ***** válasza:

familysearch.org/catalog/search


Helynevet kell beírni. Fenn vannak az anyakönyvek, a képek közt keresd a halottiakat.


1895 előtt csak a kereszteléseket indexelték, a halotti és házassági csak kép formájában érhető el. Utóbbit emiatt nehéz, mert évtizedeket kell átnézni.

1895 után pedig csak kevés van indexelve. Abaúj, Borsod, Szabolcs.

2017. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Halottiakat csak a képek alapján. Igazából szinte mindent inkább a képekről keresek meg, mert az indexelt adatok nagyon pontatlanok, a saját kutatásaimmal kapcsolatban legalábbis ezt tapasztaltam. Én már apai nagyapámmal kapcsolatban sem tudtam sokat, mert megszakadt a kapcsolatunk, de a születési adatainak más forrásban utána tudtam nézni. És az alapján megtaláltam a szülei házassági anyakönyvi bejegyzését is a képek között.

Jelenleg éppen készül a saját adatbázisom a familysearch-ön lévő képek alapján. Abban majd könnyen tudok keresgélni bármit.

2017. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!