Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A nővérem férjének az előző...

A nővérem férjének az előző házasságából való kisfia (vagyis a nővérem mostohafia) nekem kicsodám?

Figyelt kérdés
Angolszász országokban azt hiszem, mondják rá, hogy én a nénikéje vagyok a gyereknek (auntie = nagynénike) és ő nekem az unokaöcsikém (nephew). Jól tudom? Itt hogyan szokás nevezni?

2020. febr. 19. 19:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
6%
Senkid.
2020. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
31%

Mostoha unokaocsed. Sajnos a mostoha kisse pejorativ manapsag. Ha valaki kerdezi akkor mondhatod unokaocsem x, aki a noverem nevelt/mostoha fia. Es igy egyertelmuve teszed nem verszerinti rokonsagba vagytok.


Nekem van unokatesom, aki a gyakorisok szerint "senkim" :-) :-), de en kiskora ota ismerem, a csaladunkba tartozik es csakis ha "vadidegennek" kell valami miatt magyaraznom a csaladi kapcsolataink bonyolultsagat kerul elo, hogy o "mostoha"unokateso. Barki masnak csak annyit mondok az unokatesom (ha bemutatom akkor is). Szoval az angolok jo fejek, bizonyara egyszerusitenek.itthon egyebkent a sokadik tavoli rokonsagi fokok eseteben is a nened, neniked, bacsikad, angyikad szokott a bizonytalan es homalyos kicsodam is o nekemre a valasz lenni:-). (Legalabbis mifelenk...)

2020. febr. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
25%

az angolok csak pont annyira jo fejek, mit barki mas

ha akarjak, ok is ki tudjak kifejteni a teljes igazsagot

2020. febr. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!