Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy tudnám megtalálni , hogy...

Hogy tudnám megtalálni , hogy kik a papám vérszerinti szülei/örökbe fogadói? Folyatás lent?

Figyelt kérdés

A papám az 1930-s években született és kb 1934-1945 környékén adták/fogadták örökbe. Ezt azért nem tudom pontosan mert ő már nem él és az egyetlen forrásom az anyukám aki viszont nem emlékszik jól (már idős). Biztos van valahol ilyen örökbefogadási papír dolog , nem?

Eddig Family searchon kutattam szívesen keresnék a MACSE-n is de ugye valami meghívó kód szükséges. (Ha tidna valaki segíteni szerezni nagyon megköszönném)

Ja és a papámnak az igazi családnevét nem lehet tudni mert aki örökbefogadta a nevére vette.

Hogy kutassak tovább? Hol lenne érdemes keresni? Segítsetek légyszi!



2020. máj. 16. 21:51
 1/10 A kérdező kommentje:
És kihagytam , hogy az a név ami az övé lett (szóval a családneve) ritka magyarországon
2020. máj. 16. 21:52
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Levéltárban lehet majd kutatni, árvaszéki iratokat kell keresni. Addig is amíg kinyitnak, a Hungaricana oldalán lehet próbálkozni, illetve az e-levéltárban. A MACSE-ra nem meghívó kód kell, hanem ki kell tölteni egy belépési nyilatkozatot, befizetni az 5000 Ft éves tagdíjat és már kerehetsz is. De örökbefogadással kapcsolatos okmányokat nemott kezdenék el keresni.

Itt nézz körül:

[link]

[link]

[link] (ez nagyrészt fizetős, de szoktak lenni nyílt napok, érdemes regisztrálni, akkor kapsz róla értesítést)

2020. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm❤. Ezt nem tudtam. A Hungaricana-nál már próbáltam keresni , meg is találtam pár újság cikkben mivel rendőr volt. Egyébként előrébb még nem jutottam. Esteleg arra gondoltam , hogy van e olyan adattár ahol a névváltoztatásokat lehet megnézni mert azt tudom , hogy hány éves korába vette fel a családnevet. Ilyet tudsz?
2020. máj. 16. 23:41
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Keress rá arra a ritka családnévre Facebook-on. Írj néhány embernek, hátha tudnak valamit az örökbefogadóról vagy a nagypapádról.
2020. máj. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
van egy ilyen esetleg, hogy radixforum, az is ilyen családfakutatós
2020. máj. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Hát ez nagyon izgalmas.

Remélem sikerrel jársz.

Engem is izgat nagyon az eredetem.

A családfa kutatás.

Sok sikert! 🙂

2020. máj. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos csak XIX. századi és XX. sz. eleji névváltoztatásokról vannak a neten gyűjtemények. Bár személyesen kutatni most nem lehet még a levéltárakban, a telefonos ügyfélszolgálat biztosan működik, esetleg egy telefont megérne, hogy megkérdezd az illetékes megyeiben vagy budapestiben (ahol a névváltoztatás történt), hogy őriznek-e ilyen típusú iratokat.
2020. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Most néztem, hogy az első válaszomban véletlenül 2x adtam meg egy linket. A harmadik (ami fizetős) helyesen: [link]
2020. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

A macse fizetős, éves díja van.

Ha privátban elküldöd a nevét, vagy amit tudsz holnap rákeresek szívesen neked.

2020. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha rendőr volt (feltélezem, a szocializmus idején), akkor a területileg illetékes levéltárban a tanácsi iratokban lehetnek rá vonatkozó iratok, esetleg a Belügyminisztérium iratai között (ezeket szerintem az OL őrzi). Még az is előfordulhat, hogy önéletrajza is lesz, ha pl. párttag volt, akkor a pártba való belépés előtt szerintem kértek önéletrajzot, és ha az ő esetében is volt ilyen, akkor ott leírhatott adatokat önmagáról. Viszont előfordulhat, hogy ezek védelmi időn belüli iratoknak minősülnek, így a kutathatóságuk korlátozott. Az örökbefogadásról szintén lehetnek a helyi levéltárban iratok, ha nem selejtezték ki őket valamikor, vagy nem pusztultak el (vannak olyan levéltárak, amelyek iratanyagának egy része már a levéltárban semmisült meg, mint pl. 56-ban az OL esetében), vagy ha egyáltalán bekerültek a levéltárba. A névváltoztatás szerintem ilyen esetben nem jöhet szóba, mert ez örökbefogadás volt, és ilyenkor automatikusan az örökbefogadó családnevét kapta a gyerek. Névváltoztatásra felnőttek esetében került sor - viszont tény, hogy ez kiterjedhetett a gyerekeikre is -, amikor idegen hagzású, zsidó stb. neveket magyarosítottak (pl. Hlavacsekről Halászra, Grünről Zöldre stb., ezek csak példák voltak, de a lényeg talán érthető). A névváltoztatások jegyzékében szerintem a nagypapád nem lenne benne, mert ez nem annak minősülő eset volt.
2020. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!