Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek német vagy zsidó név?

Szerintetek német vagy zsidó név?

Figyelt kérdés
A Streit családinév német illetve zsidó név?
2010. júl. 30. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
ja vol!
2010. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
német
2010. júl. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
sztem német
2010. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mindkettö, a legtöbb zsidó név is német eredetü - mivel a zsidók nyelve a jiddis egy régies német tájnyelv. A nevüket általában vagy a helyi csúfnevükröl kapták, vagy választottak magukban egy nevet, és igy természetes, hogy német szavakat használtak. Vannak olyan nevek, amiket jellegzetesen csak ök használtak, a németek nem.

Viszont sok olyan német hangzású név van, amiröl nem lehet egyértelmüen eldönteni, hogy német vagy zsidó, a Streit is ezek közé tartozik.

2010. júl. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

hogy kell kiejteni?


tuti néemt lenne ha Streicht

2010. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

19:30-as: miért kellene Streicht-nek lenni - ilyne nevet nem ismerek, söt ilyne német szót sem, pedig ez az anyanyelvem....

A Streit-et meg úgy ejtik, ahogy irják (mármint a magyar szabályok szerint) és veszekedés a jelentése.

2010. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
zsidó
2010. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is szép "magyar" név adatott meg... Sraj...

Sajnos nem tudom h ez már a magyarosított változat-e(volt-e benne sch vagy sem) vagy eleve ilyen. De a családomon kívül nem találkoztam még ilyen névvel.

2010. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
javítanék egy előttem szólót, a "zsidók nyelve" valóban a jiddis, ám ez a héber és a német keveréke. Szerintem szép nyelv. Amúgy ez szerintem "zsidó". Bár ez nem a nyelv megnevezése.
2010. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Sok zsidó német névnek van jelentése, mint pl. Schwarz, Weissmüller, Baumgartner.... a Streit a szótár szerint vitát, viszályt jelent. Az én tudomásom szerint szóval zsidó.
2010. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!