Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan érdemes családfát...

Deák Dominik 2020 kérdése:

Hogyan érdemes családfát készíteni?

Figyelt kérdés

Tudom, ahogy szeretném, hülye kérdés, biztos volt már... stb.


Az a problémám, hogy mégha csak a legközelebbi rokoni kapcsolatokat ábrázolom (szülő, testvér, gyerek), akkor is hatványozódnak az ágak, akármelyik irányba indulok.


Szóval mi a hagyomány vagy a sztenderd, ha van ilyen?



2020. jún. 20. 19:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Csinálj genogramot, szerintem azzal a legegyszerűbb kiigazodni a családfán. Így tudtam meg, hogy nagyanyámnak az anyjának azt hiszem 11 vagy 12 testvére volt. Max a családi viszonyokat, ki kivel van jóban, rosszban, elválva, stb, azt nem rajzolod.
2020. jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
És azt hogy kell?
2020. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

"Max a családi viszonyokat, ki kivel van jóban, rosszban, elválva, stb, azt nem rajzolod."

Na de ha valakinek pl. több feleségtől is vannak gyerekei, akkor muszáj mindkét feleséget is belerakni a családfába, másképp csak úgy lógnak a gyerekek a levegőben? (Én itt szoktam belebonyolódni, és arra gondolok, ezt csak 3D-ben lehetne, 2D-s papíron biztos, hogy nem. :) )

2020. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Első nekifutásra olvasd el ezt, szerintem nagyon sokat fog segíteni. MÁs érdekes dolgokat is találhatsz az oldalon.

[link]

2020. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

#1: Azért nekikezdeni nem az ábrázolással célszerű.

#3: Nagyon jó kis családfa szerkesztő programok vannak, amik akárhány házasságot is tudnak kezelni. Van olyan, amelyikkel ismerős egy egész település családfáját összeállította. Pontosabban már több településnél is, az egyikről könyvet is adott ki.

2020. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Na de ha valakinek pl. több feleségtől is vannak gyerekei, akkor muszáj mindkét feleséget is belerakni a családfába, másképp csak úgy lógnak a gyerekek a levegőben? (Én itt szoktam belebonyolódni, és arra gondolok, ezt csak 3D-ben lehetne, 2D-s papíron biztos, hogy nem. :) )"


Igen, ez igaz. Ha nem lenne jelölve, elég furán nézne ki, és gondolja az ember, nem bigámista az apuka. Végül is, néhány jelöléstől még látszódik a papír, azt nem feltétlen kell, hogy nagyi és dédi jól vagy rosszul jönnek ki.

2020. jún. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy kapásból van 2 szülőm, 4 nagyszülőm, 8 dédszülőm, 16 ükszülőm, 32 szépszülőm, 64 felmenőm és akkor még a testvéreik benne sincsenek...
2020. jún. 20. 21:09
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Hol itt a baj? Több vonal kell és hosszabb papír. Ha nem tudsz neveket, hát ne írj. Én nem írtam a sajátomnál, amire apám se emlékezett, hogy ki kicsoda.
2020. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Láttam már olyat, hogy valaki excel táblázatba írta, ott aztán van elég rubrika, nem lóg le a lapról egyik felmenő se.
2020. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az a bajom, hogy ez így gyakorlatilag végtelen... miért nem lehet az embernek egy szülője és nulla testvére? :D


Szóval meddig szokás visszavezetni a családfát és milyen rokoni fokot szokás még belevenni?

2020. jún. 20. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!