Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Normális, hogy szégyellem a...

Normális, hogy szégyellem a családnevemet?

Figyelt kérdés

Illetve, nem "elég", hogy szégyellem, hanem egyenesen felháborítóan igazságtalanságnak tartom, hogy gyerekként a vezetéknevem miatt sokan csúfoltak, és még most is, mintha időnként lenéznének miatta, pedig fehér, magyar ember vagyok. Nem tehetek arról, hogy ez amolyan "közös név", ráadásul felmenőim esetében székely-magyar, ami pozitívum (büszke vagyok rá), de mindezt a legtöbben nem tudják. Abból indulnak ki, hogy Pest környékén, illetve néhány egyéb megyében (balszerencsés módon) jó pár "sötét képviselőjük" is van. (Sőt, szülővárosomon belül is.)

Bizonyos okokból kifolyólag nem változtathatom meg, ráadásul az negatív/TÉVES igazolást adna sok (megtévelyedett) ember számára. (Szeretem a családom, jó emberek, a kérdésnek ehhez semmi köze sincs.)

27/F



2020. jún. 30. 23:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%
Ne szegyelld. Azt szoktak mondani, hogy a velemeny olysn, mint a seggly#k, mindenkinek van, de senkit sem erdekel. Fogadd el. A vezetekneved nem hatarozza meg, hogy milyen ember vagy!
2020. jún. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
98%
Ugyanígy vagyok. Számos szempontból hátránynak érzem... :(
2020. jún. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
97%

Az enyém is gáz, tudom, ez nem vigasz, de talán segít, hogy nem vagy egyedül.

Egyébként édesanyád vezetéknevét is felveheted, vagy bármi mást - bár utóbbibanznem vagyok teljesen biztos.

2020. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
34%
Például állások tekintetében, ahol van a sorsod; oda föl fognak venni. Tehát szerintem ne aggódj. Ha valahova a neved miatt nem vesznek fel; akkor neked arra ott nincs dolgod. A sorsodban.
2020. jún. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

*Amúgy valószínűsítem,hogy semmi baj nincs a családneveddel, mégha egyes körökben valamiért úgy is érzik.

Vagy nemtom,d e szal ne rágódj rajta. :)

2020. jún. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%
Akkor ezek szerint kisebbségiekhez kapcsolható vezetékneved van .
2020. júl. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%

Pl. Lakatos?

Ismerek egy feher ferfit, aki ez miatt hazassagkoteskor felvette a felesege nevet! Nem tudom, hogy a felesegnek nem volt inyere a dolog (vagy, hogy a gyerekek azt a nevet kapjak), de a munkahelyen furcsanak talaltak, hogy felvette az asszony nevet. Soha senki nem cikizte a Lakatos miatt, legalabbis ott...


Masik dolog, a gyerekkor...A gyerekek neha kegyetlenek tudnak lenni, es kepesek szekirozni a masikat..van akiben ez olyan mely nyomot hagy, hogy amint lehet, nevet valtoztat...


Nekem sem egy szokvanyos magyar fezeteknevem van (apa nem magyar), igy 90%-ban 2x kell elmondanom a vezeteknevem..pl. egy ugyintezo, altalaban visszakerdez...



En ezzel mar megbekeltem, es nem nagyon izgat, hogy ki mit gondol. Szeretem a csaladomat, es biztos rosszul esne nekik, ha pl. Budai vagy Nagy -ra valtoztatnam, mert az milyen "magyaros"...

Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit gondol. Ertelmes ember nem rugozik a masik ember neven, aki pedig megis, arra nincs szukseged az eletedben.

2020. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek habfehér Lakatost és Oláhot is! A habfehért szó szerint értsétek, mindkettő még a Magyarországon is ritka tipikus skandináv külsejű ember, az egyik egy nagyon szép nő aki még 60 évesen is gyönyörű a világító kék szemeivel, a másik férfi, egy barátom. A nő volt férjnél is (özvegy) de a saját nevén futott egész életében, nem vette fel a férjéét.


Elhiszem hogy hátránynak érzed pl munkakeresésnél, de a fényképedről fogják látni hogy nem vagy roma.

2020. júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is szégyelltem a nevemet, folyton szivattak vele oviban, általánosban de még a gimiben is! Amikor férjhez mentem alig vártam, hogy lecseréljem. Felüdülés volt. A hangzása olyan böszmén hangzik, hogy még 30 évesen is gyűlölöm ha arra gondolok, milyen beceneveket aggattak rám...
2020. júl. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
88%

Ismerek számtalan egyént, aki viseli pl. a Szarka, Sólyom, Veréb, Ördögh (Nóra!), Gúnár, Kakas, Róka, Farkas, Medve, Gyenge, Erős stb., stb. nevet. Vagy iskolatársam is volt egy Kotton nevű. Más nyelvek is használnak ilyen neveket.

Ne izgulj. A gyerekeknek szokása az efféle csúfolódás, felnőttek fel sem említik.

2020. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!