Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Normális, hogy szégyellem a...

Normális, hogy szégyellem a családnevemet?

Figyelt kérdés

Illetve, nem "elég", hogy szégyellem, hanem egyenesen felháborítóan igazságtalanságnak tartom, hogy gyerekként a vezetéknevem miatt sokan csúfoltak, és még most is, mintha időnként lenéznének miatta, pedig fehér, magyar ember vagyok. Nem tehetek arról, hogy ez amolyan "közös név", ráadásul felmenőim esetében székely-magyar, ami pozitívum (büszke vagyok rá), de mindezt a legtöbben nem tudják. Abból indulnak ki, hogy Pest környékén, illetve néhány egyéb megyében (balszerencsés módon) jó pár "sötét képviselőjük" is van. (Sőt, szülővárosomon belül is.)

Bizonyos okokból kifolyólag nem változtathatom meg, ráadásul az negatív/TÉVES igazolást adna sok (megtévelyedett) ember számára. (Szeretem a családom, jó emberek, a kérdésnek ehhez semmi köze sincs.)

27/F



2020. jún. 30. 23:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Bugyi nevű családot én is ismerek a Felvidéken, de Szentesen is van egy Bugyi nevű család. Budapesttől délre pedig van egy Bugyi nevű település.
2020. júl. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt egy műsor, talán a Friderikusszal, de ez nem biztos, amiben fura vagy erősen más jelentőségű nevek tulajdonosai szerepeltek.

Ott volt egy ikerpár, akiket úgy hívtak, hogy Nemoda Buda és Nemoda Huba. Vicces kedvükben voltak a szülők...

Nekem viszont a B..zi vezetéknevű család tetszett a legjobban, mert volt egy cinege, fogatlan férfi és amikor a Friderikusz(?) megkérdezte tőle, hogy nem gondolt e névváltoztatásra, akkor felháborodottan felpattant, hogy

- Már miért gondoltam volna? Az egész családom B..zi, nagyapám B..zi volt, apám B..zi volt, én B..zi vagyok és a gyerekeim is B..zik lesznek!

Halni kellett a nevetéstől és láthatóan a figura fel sem fogta, hogy miket mond.

Szédületes volt!

2020. júl. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tapasztaltam hogy a kisebbségi családnevek esetében háttérbe szorították- pl ügyintézés esetében, inkább félre rakták, h majd foglalkoznak vele, mert nem volt kedvük "balhézni"
2020. júl. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én teljesen megértelek. Én is utálom a nevemet ,mert egy cigány vezér pont erre magyarosított. Én nem vagyok szőke, vagyis mindenki cigánynak gondol, kivéve a szüleim lakóhelyén, mert itt szerencsére jól ismerik a családomat. De kellemetlen, ha más városban ,fővárosban kell intézni valamit utálom a cigányokat, nálunk nagyon megkeserítik vidéken az életünket. Egyébként 100%-ig cigánymentes a családom. Anyukám neve nem opció, ennyi idő után nehéz lenne megszokni
2020. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Több Oláh nevűt is ismerek, akik nem cigányok. Csak először volt fura kicsit, hogy egy szőke, kék szemű, világos bőrű nőt hogy hívhatnak Oláhnak, de most már fel se tűnik (sok névvel találkozom a munkám során).
2020. aug. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Nos nekem Czigany a vezeteknevem, es gyerekkoromban nekem sem volt inyemre a nevem oszinten szolva, de aztan ahogy normalis kozegbe kerultem ( ertsd kozepiskola/egyetem aztan a munkahelyem) egyaltalan nem zavart , mert senkit nem az erdekelt hogy mi a vezeteknevem, hanem hogy en ki vagyok.
2020. aug. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
91%
Lakatos Márk! Híresség, nem cigány, még meleg is. Nem szégyenli!
2020. nov. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
13%

27

ő nem cigány, csak egy idióta műmájer köcsög

Egy hulladék

2020. nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
95%

Nekem pont Lakatos volt a vezetéknevem. Vidéken születtem, ahol ez olyan név volt, mint pl. a Tóth. Sok nem cigány ember viselte. Budapestre költözvén ez elég kényelmetlen név lett. Iskolában csúfoltak, cigánynak néztek, holott hófehér vagyok. Nem akartam, hogy a nagybetűs életbe lépve elítéljenek a nevem miatt, így 18 éves koromban megváltoztattam.


Budapestre költözés előtt nem szégyelltem a nevem, utána már igen. Nem a név miatt, hanem ahogy az emberek bántak velem miatta.

2020. nov. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
19%

Azt ugye tudjátok, hogy egy úgy nevezett átlag "romában" , Magyarországon, több fehér van a vérében, mint színesbőrű?


K.urva bután fogalmaztan, de ez a ti szavatok, meg hogy értsétek.


Teljesen felesleges ezt meg azt mondani magatokról.


Meg ugyanúgy a rasszizmus is.. Mindenki szülessen fehérnek? Ki az a barom, aki ilyen világot akar elképzelni, világ se lenne a világ.. Falvakban, vén fideszes nyuggerek esetleg olyan világot képzelnek már el gyerekkoruk óta.. ezt nevelték beléjük.

2020. nov. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!