Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Normális, hogy szégyellem a...

Normális, hogy szégyellem a családnevemet?

Figyelt kérdés

Illetve, nem "elég", hogy szégyellem, hanem egyenesen felháborítóan igazságtalanságnak tartom, hogy gyerekként a vezetéknevem miatt sokan csúfoltak, és még most is, mintha időnként lenéznének miatta, pedig fehér, magyar ember vagyok. Nem tehetek arról, hogy ez amolyan "közös név", ráadásul felmenőim esetében székely-magyar, ami pozitívum (büszke vagyok rá), de mindezt a legtöbben nem tudják. Abból indulnak ki, hogy Pest környékén, illetve néhány egyéb megyében (balszerencsés módon) jó pár "sötét képviselőjük" is van. (Sőt, szülővárosomon belül is.)

Bizonyos okokból kifolyólag nem változtathatom meg, ráadásul az negatív/TÉVES igazolást adna sok (megtévelyedett) ember számára. (Szeretem a családom, jó emberek, a kérdésnek ehhez semmi köze sincs.)

27/F



2020. jún. 30. 23:39
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
En ismerek Terhes es Ondo vezeteknevu embereket is.
2020. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kisebbségis nevem van, annak ellenére, hogy hetedíziglen visszavezetve sem volt cigány a családban. Számtalan hátrányát érzem, ahol nem személyesen kell megjelenni, hanem mondjuk levélben, vagy telefonon, de valahol meg tudom érteni. Megváltoztatni nem fogom édesapám iránti tiszteletből.
2020. júl. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez eleg offtopic


Egyik "ismerosomet" Katonkának hivtak. Kotonkának csufola mindenki xd szegeny el is ment a sulibol


Szerintem a te neved ehhez kepest egy alom :)

2020. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
En sem szeretem a vezetékneve! Idén megyek férjhez, le is mondok róla. Esetleg édesanyád nevét nem tudod felvenni?
2020. júl. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
79%

Hülyeség.


Dr. XY Dr. néven is sok-sok gazember van.

A lényeg, hogy tisztességes ember vagy.

Aki a neved alapján gyaláz, azzal nincs dolgod.

Az utolsó proli.

A cigány kisebbség jó részével sem a neve a gond, hanem

az életmódja, gondolkodásmódja, sokuknak a bűnöző életvitele.

2020. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
60%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Nyakamt rá, hogy nem pasi vagy, hanem ez a kérdező.

2020. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, vannak szerintem a tiédnél rémesebb vezetéknevek is, de az igaz, hogy egy rossz vezetéknév hatalmas hátrány lehet, egész életében végig kíséri az embert.

Egyszer beszélgettünk erről és gyűjtögettük, ki milyet ismer. Amikre emlékszem és én tuti megváltoztatnám: Behány, Genya, Gagyi, Recska, Nemoda, Falábú, stb...

2020. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat (is).

13:25

Nem, semmi közöm sincs a Lakatos névhez, és fiú vagyok.

2020. júl. 1. 14:04
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy Bugyi vezetéknevű (fiú) iskolatársam. Ő nem szégyellte a nevét, meg az apja sem :-) inkább poénkodtak rajta :-)
2020. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
80%
Az a nem normális, hogy vannak emberek, akik ilyen alapon elítélnek másokat.
2020. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!