Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A (ti) szuleitek, nagyszuleite...

A (ti) szuleitek, nagyszuleitek, esetleg dedszuleitek szepek voltak fiatalon, es ehhez kepest milyenek vagytok ti?

Figyelt kérdés

Termeszetesen az adott kor szepsegidealjahoz viszonyitva :)

En a regi kepeket elnezve azt latom, hogy szinte mindenki gyonyoru no es jokepu ferfi volt a csaladban, egyedul az apai agon levo nagyapamrol nem talaltam kepet, de mindenki mas a fiatalkori kepein nagyon jol nez ki.

En pedig megis ilyen “csufi” lettem, nem tartom magamat rondanak, de nincsen olyan jo alakom (dednagymamam volt az egyetlen, aki nem volt vekony a kepein, szerintem kb ugyanolyan aranyai voltak, mint nekem, de megis jobban nez ki, talan a kiallasa miatt, minden kepen egyenes, kihuzza magat, hatarozottnak tunik, legalabbis a beallitott fotokon, az arca ennek ellenere gyonyoru, mint egy tipikus szep no 1945 korul) aztan volt 1-2 baratnos, strandolos kepe de azokon mar idosebb szerintem, ilyen 35-40 koruli lehet minimum) es az arcom elvesztette azt a “nemesi” szepseget (nincsenek nemes oseim, de a regi kepeknek olyan hangulata van :D), borhibaim vannak amik ugyan nem sulyosak, az alapozo elfedi es lehet, hogy az osok is sminkelve voltak rendesen a kepeken, de akkor meg jobbak voltak a regi sminkek vagy nem tudom. Es a kiallasom sem olyan, szerintem egy profi fotos sem tudna ugy bepozoltatni, hogy olyan kisugarzasom legyen, mint a nagymamamnak, dednagymamamnak anno.

Ti eszrevettetek ilyen szinten valamifele lemorzsolodast, vagy esetleg ellenkezoleg javulast? Honnan volt a regi embereknek ilyen kiallasuk akkoriban? Mert ha most latogatom meg a nagyszuloket, akkor ennek mar nyoma sincs bennuk, az egyik nagymamamat leszamitva, aki fiatalon tancosno volt es a mai napig, 65 korul is ra van meg kattanva a kulsejere es mindenfele szepsegapolasi termekre es engem is eloszeretettel cseszegetett anno, hogy hogy nezek ki, hogy all rajtam a ruha, miert nem vagatok jobb frizurat es tarsai :D De a tobbiek mar mind tipikus atlag nagyszulok, vagy az agyban teveznek egesz nap, vagy a kertben kapalnak, nyilvan oregek mar tehat nem tudnak ugy kinezni, de a beszedstilusukon sem az eleganciat erzem mar.

Bocs, kicsit hosszu lett es ossze-vissza, de az alapkerdes adott.


2020. júl. 4. 14:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Igen nekem is az összes rokonom egy isten/istennő a régi képeken. De nem baj, én is kiválasztok magamról 5 darab szép képet aztán majd azt nézegethetik az unokáim :D
2020. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Azért 1945 elött minden családi fotót, a kevés hobbi fotóson kívül agyon korrigáltak.

Ha nem javítottak ki minden bőr és alkati hibát. A többség magára sem ismert és rossz fényképre gyanakodott akkor.


Bár nekem apai nagyanyám és apám kívételével, a többi felmenőm és másik ágon lévő rokonom tényleg szép és jó kíállású volt egész életében. Apai nagyanyám meg fiatalon nagyon szép volt, de ötven évesen hetvenek nézett ki.


Fiatalon volt amikor anyai unokatesóimra hasonlítottam, volt amikor apai nagyapámra. Most már nagyon megosztó a külsöm.

Tudom lányoknak és nőknek ez fontosabb.

De amikor apainagyapámra hasonlítottam. Lányok és nők a Ferenciek terén utánam fordultak és rendszeresen utánam fütyentettek lányok. Szóval el lehet képzelni, hogy egy hétköznapi ruhában, ezt kapja egy fiú. Akkor mennyire jó pasi. Az túl sok volt nekem. A felét azért visszakérném.

2020. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a nagymamam nagyon szép volt és csinos is. Sokan mondják hogy össze lehetne minket keverni, pont úgy nézek én is ki. Magam mégsem látom szépnek!


Apukám is szép volt. tornász és sportoló volt iskolásként. Szép magas és izmos volt. Na ezt nem örököltem el.

2020. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Naná hogy majd csak a jol sikerult kepeimet nézik az unokak:D (rosszul sikerulteket szerintem ők is elégették:) az alapjan szép es vidámnak hisznek majd de a valosagban meg határeset vagyok. Ha nem mosolygok konkretan csunya vagyok a hajam ritkan all jol, ők is becsavarták a nagy fenykepezes elott a melltaro is segit, a profilom valami borzalom de mindegy,

szerintem egy fekete feher nem nagy felbontasu képen könnyebb jol kinezni es kontrasztolták is azt hiszem van amikor szineztek is utolag

2020. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Konkrétan retusálták. Simán húsz-harminc kiló pluszt levettek az átrajzolással.
2020. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az anyai nagymamám volt annyira szép huszonévesen, mint egy filmsztár - igaz, ezek fekete-feher képek, és biutos, hogy pl a tablóképe is retusált volt, ahogy az esküvői képe is.


47 éves volt és súlyos szívbeteg, amikor születtem, de a kisgyerekkori közös fotóink már mind színesek és azt leszámítva, hogy a haja erősen őszült, a vonásai még mindig elegansak voltak, a haja állandóan rendben, hullámosra berakva, tip-top volt.


Nagyapa szintén a "csajozógép" kategória volt, amolyan alfahím a faluban - szép pár voltak...


Dédszülőkről alig van képem, de ennek a nagyimnak az anyukája a totál semmi extra, sőt. Kemény, szigorú tekintet, szikár alkat, ehhez képest - vele gyerekként még találkoztam - élőben folyamatosan mosolygott, ami kedvessé tette az arcát, és 80 fölött is alig őszült, aranybarna haja volt. (Én meg 30 évesen kezdtem...)


Apai ágról kevés fotóm van, és senki nem volt extra szép, de ahogy írod, a kiállás, a szálfa tartás megvolt.


Sokaknak ennyijük volt, maradt a háborúk után: a tartásuk, a becsületük, a büszkeségük, a kitartásuk. Én ezt latom bele azokba az embereknek a törtenetébe, és mi ehhez képest puhányabbak vagyunk, másfajta stressz ér bennünket, más az életritmusunk, az egész világunk, minden.


Néha jobb napjaimon hasonlítok a nagyonszép nagyimra, aki ismerte őt, azt mondják, egyre inkább. Szerintem csak kedveskedni akarnak, tudják, milyen közel állt hozzám (és hát tényleg jó nő volt, na..:))


Apai ágról látok magamon több vonást, de én igazság szerint nagyon vegyes mix lettem.

Igyekszem a jót meglátni és kihozni ebből, amim van, de arra a tartásra,kiállásra beneveznék én is, bár tudnám, hogy csinálták!:)

2020. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

Az én családomban mindenki szép/szép volt, én is az vagyok.

Még az a rokonom is szép lett, akinek az anyja egy átokronda pasihoz ment hozzá :D

2020. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Anyukám ágáról határozottan (a bőr-és hajminőségük nagyon jó volt, nem látszott meg rajtuk a koruk úgy), apukáméknál pedig a különlegesség volt meg (nagymamám nagyon magas és izmos alkat volt, nagypapámnak pedig vakító, majdhogynem lilás tisztakék szeme volt)


Én ebből inkább anyukám ágára ütöttem, nagyon-nagyon dús a hajam és ahogy anyukám is letagadhat 15-20 évet 65 évesen, úgy 25 körül nálam is észre lehetett már venni, hogy nem öregszem olyan tempóban, mint az átlag.


Viszont sajnos nagypapám vízkék szemeit sajnos nem örököltem, pedig az olyan gyönyörű volt.

2020. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk apai nagymamám gyönyörű nő volt. Mai szépségideál szerint is megütné a mértéket, nagyon szép, arányos arc, ragyogó szem, dús sötétbarna haj, stb. Sajnos nem hasonlítok rá. Családom anyai ága sváb, szerintem onnan örököltem az arcállásomat. Mondjuk hogy az átlagba beleférek, de ennyi. Anyai ágon nem voltak szép arcúak a nők nálunk, igaz, rondák sem, csak átlagosak.
2020. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Apai nagymamám igazi 70es évek eleji bomba nő: szép alkat, magas, vékony, homokóra, szőke, kék szemű, szép arc.. húha. Anyai nagymamámnak kedves, de átlagos arca van, nagyon szögletes is. Ő alacsony, kerekebb, bár lánykorában szép vékony volt ő is. Az ő édesanyja szintén ugyanez. Világos bőr, szürke/kék szem, szőkés haj. Apai nagyapám átlagos, alacsony, kövérkés ember jóságos arccal, sötét hajjal, szikrázó kék szemmel; anyai magas, szikár alkat, fiatalon kifejezetten szép férfi volt, sötét haj, hatalmas barna szemek. Anyám tiszta anyja, apám tiszta apja. Én nagyon érdekesre sikerültem, alkatra-testmagasságra és arcra mindenki azt mondja, tiszta anyám vagyok, azonban valahogy egy-egy vonásom kiragadva, önmagában nézve tiszta apám illetve apai nagyanyám. Legalább minden oldal örül hogy felfedezni véli magát bennem :)

Anya nővére kb egy az egyben anyai papám egyébként, magas, erős, barna szem-haj, apa öccse anyai mamám csak férfiban, de ugyanaz az arcberendezés, magas, vékonyabb. Öcsémre azt mondják, tiszta apánk fiatalon, kiváncsi vagyok, hogy lesz ahogy telnek az évek. Mindenesetre érdekes ezt így végiggondolni nagyon

2020. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!